Rom Hard brick ve bu konuda edindiğim bilgiler üzerine bilgilendirme ve bilgi alma

telefon ölmüş müdür?

• Kullanılan toplam oy
    19

metin.akkuss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
metin
Cihazım
red mi note3
Konular
1
ilk önce mi 5x olan cihazıma çin beta olan tiffany koduna sahip olan romu kurdum wipe all data yaptıktan sonra bunuda miflash tool üzerinden yaptım.Daha sonra cihazımın bl kilidini açmak için 3 gün bekledim ve developer adlı bir siteden yine fastboot modundayken miflash ile rom atmak istersen bahsettiğim site üzerinden indirdiğim dosyada firmware.exe çalıştır komutun söyleyen talimatı uyguladım ve komut dizini açtı kendi kendine ve tüm telefonu kapattı telofon logoya geçerken artık onu da vermedi. ve ben de port üzerinden edl işlemi ile bağladığımda miflash COM3 olarak cihazımı görüyor ama benim bu aşamada ne yapmam gerekiyor hala onu çözemedim çünkü tiffany image'i denememe rağmen cihaz bu sefer yanıt vermedi. Anlamadığım nokta şu cihaza fastboot mu kurmam gerekli yoksa fastboot içeren rom mu yüklemem gerekli yoksa miui firm den sadece indirdiğim 84 mb'lık fastboot dosyasını flash yapmam mı lazım? Bir diğer konu ise hardbrick üzerine olucak aynı şekilde detaylı araştırmam üzerine hardbrick olan cihaz görüntü vermez diyor tüm forumlar ve bu konu hakkında bilgisi olan kişiler yani boot partisyonu diue bir şey hakkında bahsediyorlar bunun bozulduğunu ya da silindiğini söylüyorlar kendi aralarındaki terimsel konuşmalardan boot partisyonu dediğmiz şey nedir ve nasıl yapılır? teşekkür ederim okuduğunuz için Ayrıca telefonu cihaza bağladığım zaman telefon edl modunda port olarak gözüküp mi flash üzerinde de kendini göstermektedir. tüm dosyalara ve driverları güncel yüklü
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ilk önce mi 5x olan cihazıma çin beta olan tiffany koduna sahip olan romu kurdum wipe all data yaptıktan sonra bunuda miflash tool üzerinden yaptım.Daha sonra cihazımın bl kilidini açmak için 3 gün bekledim ve developer adlı bir siteden yine fastboot modundayken miflash ile rom atmak istersen bahsettiğim site üzerinden indirdiğim dosyada firmware.exe çalıştır komutun söyleyen talimatı uyguladım ve komut dizini açtı kendi kendine ve tüm telefonu kapattı telofon logoya geçerken artık onu da vermedi. ve ben de port üzerinden edl işlemi ile bağladığımda miflash COM3 olarak cihazımı görüyor ama benim bu aşamada ne yapmam gerekiyor hala onu çözemedim çünkü tiffany image'i denememe rağmen cihaz bu sefer yanıt vermedi. Anlamadığım nokta şu cihaza fastboot mu kurmam gerekli yoksa fastboot içeren rom mu yüklemem gerekli yoksa miui firm den sadece indirdiğim 84 mb'lık fastboot dosyasını flash yapmam mı lazım? Bir diğer konu ise hardbrick üzerine olucak aynı şekilde detaylı araştırmam üzerine hardbrick olan cihaz görüntü vermez diyor tüm forumlar ve bu konu hakkında bilgisi olan kişiler yani boot partisyonu diue bir şey hakkında bahsediyorlar bunun bozulduğunu ya da silindiğini söylüyorlar kendi aralarındaki terimsel konuşmalardan boot partisyonu dediğmiz şey nedir ve nasıl yapılır? teşekkür ederim okuduğunuz için Ayrıca telefonu cihaza bağladığım zaman telefon edl modunda port olarak gözüküp mi flash üzerinde de kendini göstermektedir. tüm dosyalara ve driverları güncel yüklü
bu adreste yazan işlemleri yapmaya çalıştım ve en son duruma o şekilde düştü

Son düzenleme:

Ayyıldız

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mİ 8 LTE
Konular
18
Mi5x bl sorunu cozulmuyor suan tek cihaz bu sorunu yasatan

Ayyıldız

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mİ 8 LTE
Konular
18
Bende ayni sorunu yasadim firmware yukledim a1 xda dan ama cihaz emmc si artik yazilim almiyor ve edl ye hapsoldu.

metin.akkuss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
metin
Cihazım
red mi note3
Konular
1
Mi5x bl sorunu cozulmuyor suan tek cihaz bu sorunu yasatan
Bilseydim hiç ellemezdim

Bende ayni sorunu yasadim firmware yukledim a1 xda dan ama cihaz emmc si artik yazilim almiyor ve edl ye hapsoldu.
Ankara da emmc yapabileceğini söyleyen bir servis var oraya görüştüm oraya göndermeyi düşünüyorum tek çare emmc değişecek ya da tamir görüp yazılım atılacak gibi

Ayyıldız

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mİ 8 LTE
Konular
18
Bilseydim hiç ellemezdim

Ankara da emmc yapabileceğini söyleyen bir servis var oraya görüştüm oraya göndermeyi düşünüyorum tek çare emmc değişecek ya da tamir görüp yazılım atılacak gibi
Olursa bana haber edermisin bide kaca degisecekler. Kardesim bide unutmadan onlara bootloader ini soyle oxygen se emmc degisiminden sonra oxygen atsinlar yoksa yeni emmc de ekran vermez. İslemci bellegi oxygeni istiyor. Emmc degistikten sonra tiffany yuklenirse islemci ekran drver block larini gecersiz kiliyir yani tel yine oxygenle acilacak ama goruntu olmayacak

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Bilseydim hiç ellemezdim

Son durum nedir ?

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teknogenc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
redmi pro
Konular
7
Bilseydim hiç ellemezdim

Hocam naptınız varmı bir gelişme

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Bilseydim hiç ellemezdim

Fiyat ne dediler emmc değişim için..

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

metin.akkuss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
metin
Cihazım
red mi note3
Konular
1
Arkadaşlar cihaz maalesef olmuş anakart istiyor ya da ustalar öyle söyledi ben de saldım yedek parça olarak kullanırım. Keşke hiç ellemeseydim dedim üstüne bir daha uğraştım ama sıfır.

trgtsyg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TRGT
Konular
1
Arkadaşlar cihaz maalesef olmuş anakart istiyor ya da ustalar öyle söyledi ben de saldım yedek parça olarak kullanırım. Keşke hiç ellemeseydim dedim üstüne bir daha uğraştım ama sıfır.
Benimde Redmi Note 7 de aynısı basıma geldi. Ben kendim araştırarak çözdüm. Forumda da konu açtım. Redmi Note 7 brick çözümü diye aratıp kendiniz aynı işlemleri kendi cihazınızda yaparsanız büyük olasilikla çözülecektir.

Üst Alt