Soru Hangisi - A2 Lite, A1

omeringen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
asd
Cihazım
ad
Konular
3
Merhaba,
Android One Xiaomi cihazlardan hangisini tavsiye edersiniz ? Oyun moyun oynayan biri değilim, o yüzden kamera biraz daha önemli olduğu için A1 daha çok öne çıkıyor.
İthalatçı garantili fiyatlara bakınca A2 Lite 1700TL iken A1 1300TL civarına alınabiliyor. Gördüğüm kadarıyla A2 Lite kamerası A1'e nazaran daha kötü, type-c çıkışı da yok, pil hariç bir artısını göremedim eğer bir şey kaçırmıyorsam. Pil kapasitesi haricinde A1 varken A2 Lite almanın bir anlamı var mı ?

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
A2lite sizin isteklerinize göre daha uygulama olacaktır, pili daha büyük. Yeni bir cihaz daha uzun güncelleme alıcaktır

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
A2 lite test etmediğim için bu yazacaklarımın kağıt üzerindeki değerler baz alınarak yazılacağını lütfen dikkate alın. Her iki cihaz da aynı işlemciyi ve aynı yazılımı kullanıyor, performans anlamında çok ciddi bir fark olacağını zannetmiyorum. Kamera olarak da bariz bir farkları yok. A2 lite'ın tasarımı çentikli yapısıyla ve daha ince çerçeveleri ile günümüz tasarım diline daha uygun görünüyor ve bataryası %25 daha büyük. A1'in ise artısı fiyatı. Bariz bir şekilde daha uygun fiyatlı. Eğer aradaki 400 tl sizi rahatsız etmeyecekse bu iki model arasından A2 Lite daha mantıklı duruyor fakat 1700 TL'ye alınabilecek diğer Xiaomi cihazları da değerlendirmeye alırsak A2 Lite çok gereksiz pahalı bir cihaz gibi görünüyor. Daha uygun fiyata çok daha iyi cihazlar var.

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Merhaba,
Android One Xiaomi cihazlardan hangisini tavsiye edersiniz ? Oyun moyun oynayan biri değilim, o yüzden kamera biraz daha önemli olduğu için A1 daha çok öne çıkıyor.
İthalatçı garantili fiyatlara bakınca A2 Lite 1700TL iken A1 1300TL civarına alınabiliyor. Gördüğüm kadarıyla A2 Lite kamerası A1'e nazaran daha kötü, type-c çıkışı da yok, pil hariç bir artısını göremedim eğer bir şey kaçırmıyorsam. Pil kapasitesi haricinde A1 varken A2 Lite almanın bir anlamı var mı ?

A2 Lite Redmi 6 Pro nun global hali ki aynı cihaz AliExpress de (Türkiye ye satış yapabilen tek satıcı var o da o) var 1000₺ civarı eğer o fiyatta ise alın yoksa cantara hocamın dediği gibi gereksiz 1700₺

omeringen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
asd
Cihazım
ad
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler cevaplar için. Android one olanlar içerisinden A1 alıp geçmek daha mantıklı o halde düşündüğüm gibi.

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Teşekkürler cevaplar için. Android one olanlar içerisinden A1 alıp geçmek daha mantıklı o halde düşündüğüm gibi.

İki hafta önce 1100₺ ye incehesap dan 32 Gb Mi A1 Gold aldım kamerası Mi5 gibi değil ama cihaz çok seri çalışıyor ve serin

omeringen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
asd
Cihazım
ad
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İki hafta önce 1100₺ ye incehesap dan 32 Gb Mi A1 Gold aldım kamerası Mi5 gibi değil ama cihaz çok seri çalışıyor ve serin
Kamera önemli benim için, Android One olması da. A2 Lite kamerası daha iyi olsaydı onu tercih edecektim. Aslında Nokia 6 (2018) olsa onu tercih ederdim de bir iki hafta içerisinde telefon edinmem lazım, zaten ülkemize geleceği de kesin değil bu telefonun.

Asaf04

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Kamera önemli benim için, Android One olması da. A2 Lite kamerası daha iyi olsaydı onu tercih edecektim. Aslında Nokia 6 (2018) olsa onu tercih ederdim de bir iki hafta içerisinde telefon edinmem lazım, zaten ülkemize geleceği de kesin değil bu telefonun.

Kamera önemli ise biraz hayal kırıklığı olur ama Google Kamera yükleyince o hayal kırıklığı kayboluyor
Nokia 6 (2018) çok güzel bir cihaz Ben Nokia 7 Plus a aşık oldum ama Nokia getirmiyor yeni cihazlarını ülkeye ah :(

saymaner

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nezir
Cihazım
Lg
Konular
0
Merhaba,

A2 Lite 1700TL demişsiniz. Nereden buldunuz? Türkiyeye geldi mi?

omeringen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
asd
Cihazım
ad
Konular
3
A2 Lite 1700TL demişsiniz. Nereden buldunuz? Türkiyeye geldi mi?

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kamera önemli ise biraz hayal kırıklığı olur ama Google Kamera yükleyince o hayal kırıklığı kayboluyor
Nokia 6 (2018) çok güzel bir cihaz Ben Nokia 7 Plus a aşık oldum ama Nokia getirmiyor yeni cihazlarını ülkeye ah :(
İşte saf android falan deniyor ama alakası yok, kamera uygulaması dahi farklı. Nexus serisi kullanıcısı olarak Android One benim için hayal kırıklığı. El mecbur A1 alacağız gibi gözüküyor, bari A2 Lite kamerası A1'den iyi olsaydı da onu alsaydım.

Üst Alt