Hangi Tarayıcıyı Kullanıyorsunuz?

smyrniankiwi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kıvanç
Cihazım
Pocophone F1
Konular
27
Telefonunuzda hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz acaba? Nexus 4 kullanırken Next Browser kullanıyordum. Daha sonra MI4'e geçince de bir süre devam ettim Next Browser'a. Geçen gün default gelen tarayıcıyı deneyeyim dedim. Memnun kaldım şimdilik. Gerçi Next Browser'ı kullanma sebebim flash desteği sağlamasıydı. Bu default gelen tarayıcıda flash desteği var mı bilmiyorum. Sizler de önerilerinizi yazarsanız belki yararlanan çıkar.

lyldz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Lütfi
Cihazım
RN 3 Pro
Konular
8
Ben 1 yili askin suredir puffin kullaniyorum.bu zamana kadar bi sikinti cikarmadi.
Mi4 icin kendi yerel briwser da is yapiyor.ozellikle flash siteler icin puffin gayet kullanisli ve guzel :)

Oyla:

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
Uzun zamandır Uc mobile kuanıyorum. Flash desteğide var. Tavsiye ederim..

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Ben öncelikli olarak Chrome, ardından LG'nin kendi Browser'ını kullanıyorum. Flash ihtiyacı olursa Puffin hazır ve nazır olarak bekliyor.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Oyla:

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
Bana göre, Android 2.2 üzeri bir sürüme sahipseniz ve cihazınızın teknik donanımı nisbeten yeniyse (son 2 yıllık), en doğru browser seçimi şunlar olacaktır:

1-      Opera Mobil Browser
2-      Dolphin Browser

Ama elbette herkes güncel bir teknik donanıma sahip bir telefona sahip olamayabilir. Bu durumda kanımca en doğru browser seçimi şöyle olacaktır:

1-      Dolphin Mini Browser
2-      Opera Mini Browser

Neden bu iki browser diye soraracak olursanız, nedenlerimi şöyle özetlemek mümkün:

1-      Biliyorsunuz, küçük ekranlı bir cihaza sahipseniz, bu ekranın her bir pixel’i sizin için altın kıymeti taşır ve tarayıcınız, hiçbir pixel’i boşa harcamamalıdır. Bu iki tarayıcı da küçük ekranlı cihazlara tam uyumludur.

2-      İşlemci hızı düşük cihazlarda sayfaların açılmasındaki gecikmeler çok can sıkıcı olabiliyor. Bu iki tarayıcı da diğerlerine kıyasla nisbeten daha hızlı.

3-      Eğer internette bolca görsele bakıyorsanız ya da video izliyorsanız, internet paketinizi kısa sürede tüketirsiniz. İşte tam da burada özellikle Opera Mini ve Opera Mobil’in güzel bir özelliği devreye giriyor. Bu tarayıcı, aradığınız görseli kendisi otomatik olarak boyutlar (daha küçük bir boyuta getirir) ve size o şekilde sunar. Siz görselin kalitesindeki farkı göremezsiniz ancak bu küçük fark dahi tarayıcınızın hızını arttırmaya ve kotanızı daha verimli kullanmanıza yetecektir.

4-      Bazı internet tarayıcıları, çeşitli internet sayfaları tarafından desteklenmez ve görüntülemede sıkıntılar yaşanır. Bunların başında da bankalar gelir. Dolphin tarayıcı bankalar ve benzeri sayfalar da dahil, hemen tüm sayfalarla uyumlu çalışır, size sorun yaşatmaz.

Oyla:

mv_9522

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mürvet
Cihazım
Mi 9, Mi 2
Meslek
Mat. hocası
Konular
24
Ben esasen Chrome ve bazan de MIUI-nin kendi browserini kullaniyorum

Oyla:

smyrniankiwi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kıvanç
Cihazım
Pocophone F1
Konular
27
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
miui default browser'da flash desteği var mıdır? hiç dikkat etmedim.

Oyla:

sismo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yücel
Cihazım
Redmi Note3g
Konular
1
MIUI V5 tarayıcı (orijinal) kullanıyorum. Flash desteği mevcut değil...

Oyla:

Tmp341

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
iPhone 7
Konular
7
Dolphin kullanıyorum.Zaten telefonu fazla kullanmıyorum ama kendi tarayıcısı da pek hoşuma gitmiyor. :)

Oyla:
Üst Alt