Rom Hangi Romu Kurmalıyım

Zoraki33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Meslek
Boş
Konular
20
Arkadaşlar selamın aleyküm. Bana içinde hazır twrp ve magisk olan stabil v11.0.6.0 global romdayım ben bunun gibi bi rom önerin ona geçicem. Yardımcı olun hangi rom daha başarılı hata olmasın ne biliyim herşeyi sorunsuz fix rom olsun güncel olsun dediğim gibi içinde mümkünse twrp ve magisk yüklü olsun. Bıktım twrp yükleme denemesinden telefon 6 kez twrp modda kaldi 6 kez yeniden sıfırladım kurdum usandım.

plaintiger

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
mi9 t pro
Konular
50
Mi room beta

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Arkadaşlar selamın aleyküm. Bana içinde hazır twrp ve magisk olan stabil v11.0.6.0 global romdayım ben bunun gibi bi rom önerin ona geçicem. Yardımcı olun hangi rom daha başarılı hata olmasın ne biliyim herşeyi sorunsuz fix rom olsun güncel olsun dediğim gibi içinde mümkünse twrp ve magisk yüklü olsun. Bıktım twrp yükleme denemesinden telefon 6 kez twrp modda kaldi 6 kez yeniden sıfırladım kurdum usandım.
MIUI da sıfır sorunlu rom yok Hocam :) Sizin twrp sorununuz global romdan kaynaklanıyor. Global romda kurulum sonrası sistem reset yapmadan magisk kurmaz iseniz twrp siliniyor. Bence bir kaç romu deneyip siz karar verin. EU kurabilirsiniz, beğenmezseniz, MIX veya Mi room deneyebilirsiniz. AOSP romları şu an için önermem, biraz daha deneyim sonrası deneyebilirsiniz.

Zoraki33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Meslek
Boş
Konular
20
Bu mi rom betada twrp ve magisk yüklü olarak geliyormu?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

MIUI da sıfır sorunlu rom yok Hocam :) Sizin twrp sorununuz global romdan kaynaklanıyor. Global romda kurulum sonrası sistem reset yapmadan magisk kurmaz iseniz twrp siliniyor. Bence bir kaç romu deneyip siz karar verin. EU kurabilirsiniz, beğenmezseniz, MIX veya Mi room deneyebilirsiniz. AOSP romları şu an için önermem, biraz daha deneyim sonrası deneyebilirsiniz.
Ben sürekli rom arayışına girmek istemiyorum. Bana öyle bi rom lazım ki bu modülleri magiskle falan kolayca yükleyebilecegim bisey lazim romlardan anlasam ah az biraz anlamıyorum onun için sizden yardım istiyorum.

plaintiger

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
mi9 t pro
Konular
50

Ben sürekli rom arayışına girmek istemiyorum. Bana öyle bi rom lazım ki bu modülleri magiskle falan kolayca yükleyebilecegim bisey lazim romlardan anlasam ah az biraz anlamıyorum onun için sizden yardım istiyorum.
Evet rootlu sekilde geliyor

Evet rootlu sekilde geliyor
Twrp rom yuklenirken yuklenmiyor.siz kendiniz ilk basta yukluyorsunuz 1 kereye mahsus

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27

Romlar genelde alışkanlık gerektiriyor. Birinin beğendiğini diğeri beğenmiyor. Sizin yaşadığınız twrp sorunu, global kaynaklı sadece. Android versiyonu uyumlu oldukça twrp, custom romların hiç birinde genel bir sorun yaşatmaz.Yaşadığınız sorun sizi çok üzdü ama bayağıda bir tecrübe sahibi yaptı.

xm4sk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Masik var ise onereyim hocam sizin cihaza..

Zoraki33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Meslek
Boş
Konular
20
Masik var ise onereyim hocam sizin cihaza..
Magisk yok daha önce twrp kurdum ilkinde yanlis twrpden telefon o modda kaldi 2.ci denemede düzelttim twrp yi sonra modül yükleyeyim diye bana magisk 20.1 e gec dediler olanlar ondan sonra oldu zaten. Şuan ya bana güzel bi twrp nasil kurulur yada global V11.0.6.0 twrp nasil kurulur bi anlatın. Magisk yok twrp yok onlar olsa herşeyi halledecemde twrp kurmak istiyorum aslında tek derdim bu. Model sürüm ne varsa ekte var.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-02-14-03-50-30-655_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-02-14-03-50-30-655_com.android.settings.jpg
    186,5 KB · Görüntüleme: 16

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Öncelikle geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama açın. Telefonu PC ye bağlayın cihazı gördüğünden emin olun.Buradaki rehberden twrp yi kurun. Buradaki önemli detay, twrp kurulum sonrası ilk açıldığında magisk i kurmanız gerekir aksi taktirde, twrp silinir.

xm4sk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Ben sizin cihazınıza yabancıyım benim cihazım redmi note 7 uzmanlık alanım bu yönde gelişmiş gelişiyor hocam yapacağınız işlem basit cihazınızı ses kısma ve guc tusu ile fastboot moda alarak telefonunuzun konu bölmünden tek tuş twrp indirip konusunda yazılanları uygulamak ve twrp'yi cihaza yazmak ardın sotck romda kalsın isterseniz twrp magiski kurmak yok ben custom rom istiyorum derseniz dediğim romu yani Masiki indirip hafızanıza atıp sistemi temizleyerek flashlayıp reboot etmeniz olucak buradayım yardımcı olurum yapamazsanız..

Üst Alt