Anket Hangi romu kullanıyorsunuz?

Hangi romu kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    47

teomanonal

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teoman
Cihazım
Poco x6
Meslek
Memur
Konular
12
Şu an EU 11.0.5.0 stabildeyim. Kürkçü dükkanına geri döndüm :)

Son düzenleme:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Anketi baltalamak gibi olmasın ama,bu rom işi "kullanıcıdan kullanıcıya,cihazdan cihaza,kurulumdan kuruluma,operatörden operatöre, baz istasyonuna uzaklık-yakınlık vs bir sürü ekran süresini/performansını etkileyen neden/sebep var..." bu yüzden kullanıcı,romları deneyip kendine uygun olan romu bulup kullanmalı....

Son düzenleme:

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Anketi baltalamak gibi olmasın ama,bu rom işi "kullanıcıdan kullanıcıya,cihazdan cihaza,kurulumdan kuruluma,operatörden operatöre, baz istasyonuna uzaklık-yakınlık vs bir sürü bu ekran süresini/performansını etkileyen neden/sebep var..." bu yüzden kullanıcı,romları deneyip kendine uygun olan romu bulup kullanmalı....
Ayrıca rom fanatikliği de başka bir etken. Kendisi kullanmasa bile, geliştiriciden fazla savunan/öneren görebiliyoruz. drunk~~
Selamlar.
Şu an hangi romu kullandığımızı anketliyorum arkadaşlar. Sebeplerini de ekleyebilirseniz beyin fırtınası yapılabilir, özellikle kararsız kalan arkadaşlara yardımcı olması açısından. Katılım için şimdiden teşekkürler...

Ankete AOSP romları da seçenek olarak eklemeniz daha iyi olabilirdi bence.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Ayrıca rom fanatikliği de başka bir etken. Kendisi kullanmasa bile, geliştiriciden fazla savunan/öneren görebiliyoruz. drunk~~

Ankete AOSP romları da seçenek olarak eklemeniz daha iyi olabilirdi bence.

O şimdi asker haha--

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Reelde de tanıdığım çok insan var. Sürekli rom deneyen kişilerin tecrübelerine ve önerilerine saygı duyuyorum, çarpraz değerlendirme yapıp, kullanmasa bile değerlendirme ve ihtiyaçlara göre öneride bulunabiliyorlar. Sadece muhalif olmak için savunma, kafa karıştırmaktan öteye gitmiyor.

teomanonal

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teoman
Cihazım
Poco x6
Meslek
Memur
Konular
12
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar, konu tamamen anket amaçlıdır, taraftarlık, holiganlık olmasın lütfen...hi~~

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Reelde de tanıdığım çok insan var. Sürekli rom deneyen kişilerin tecrübelerine ve önerilerine saygı duyuyorum, çarpraz değerlendirme yapıp, kullanmasa bile değerlendirme ve ihtiyaçlara göre öneride bulunabiliyorlar. Sadece muhalif olmak için savunma, kafa karıştırmaktan öteye gitmiyor.

Kesinlikle katılıyorum....

Üstte yazdığım gibi kullanıcı romları deneyip, kendisine uygun olan romu bulup kullanmalı....

Açtığım konulara muhakkak bu rom tavsiye hakkında ki düşüncelerimi yazıyorum...

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
rom işi "kullanıcıdan kullanıcıya,cihazdan cihaza,kurulumdan kuruluma,operatörden operatöre, baz istasyonuna uzaklık-yakınlık vs bir sürü bu ekran süresini/performansını etkileyen neden/sebep var..." bu yüzden kullanıcı,romları deneyip kendine uygun olan romu bulup kullanmalı....
Sayın Hocam Sizin bu söyleminiz, benim mottom. clap~~

Mi&me

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Huseyin
Cihazım
12pro+
Konular
3
Rn8 Endonezya rom 8=)

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
Havoc kullanıyorum . Dilim döndüğünce neden havoc ya da aosp kullandığımı açıklamak istiyorum . Miui romları sadece yeni güncellemeyle neler gelmiş diye görmek denemek için kuruyorum günlük kullanım için tercih etmiyorum . Öncelikle arkadaşlar en son model telefon kullanmıyorsanız büyük ihtimalle kullandığınız miui romun android güvenlik yaması çok eskidir ve kernel sürümü asla güncellenmemiştir dolayısıyla çoğu özellikten güvenlikten görsellikten vs muhafsınızdır . Geçen senenin başlarında ortaya çıkan ağustos gibi iyice duyulan qualpwn ile iyice internette sörf yapmak güvensizleşti .
Bunun hakkında bilgi için link :
Romlar arası geçiş yapmanın zorluğu veri kaybı vs yaşamamak için kullanılan yöntemlerin çoğundan mahrum kalmaktan kaçınmak --> encryption kapatmak . Bunu miui rom kullanıyorsak genelde yapamıyoruz . Bir sonraki update ile başınıza nelerin gelebileceğini bazen tahmin etmenize rağmen yanılırsınız , rom çok ağırdır arayüzü kasar uygulamalar yavaş çalışır vs vs . sizi bir sonraki updatei beklemeye zorlar ya da oturur verilerinizi yedekleyip geri dönersiniz . Hatta verilerinizi bazen yedeklersiniz ancak geri yükleyip boot edemezsiniz :)
Kısaca ;
Güvenlik
Hız
Kullanım kolaylığı sağlayan
bir aosp rom varsa sizin telefonunuz için düzenli güncellenen onu kullanmanızdan yana oyumu kullanacağım :)

Üst Alt