Yardım Hafıza kartını dahili depolama alanı olarak seçtiğimden beri telefon belleği bağlantısı kesildi .tel

miscat79watt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Evren bağcı
Cihazım
xiaomi redmi 9
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI GLOBAL 12.5.6 (kararlı)
Telefon Modeli
xiaomi redmi 9
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Telefona sd kart taktım ve bana "sd kartı depolama olarak kullanılsın mı" diye bir soru sordu evet dedikten sonra 30 dakika aktarım işlemi yaptı ve tamamlandı. Artık sd kartımı depolama olarak kullanıyordu. Fakat ben sd kartı başka bir alanda kullanmak için çıkartıp formatladım. Daha sonra telefonumdaki tüm resim video dosyalar gitti fakat problem olan bu değil, artık hiçbir şekilde bir dosya indirmesi yapamamam. Telefonun dosyalar uygulamasında girdiğimde altta bağlantı kesildi yazıyor ve hiçbir şekilde erişim yapamıyorum. İlginç olan şey şu ki telefonumda hali hazırda bulunan uygulamalar hala durmaya devam ediyorlar fakat play storeden bir uygulama yüklemesi yapamıyorum. yani uygulamaların dosyaları hala bir yerde saklanıyor fakat cihaz bu alanı artık tanımıyor ve erişimim bulunmuyor. Ayarlardan depolamaya baktığımda, 64gb olan redmi 9 cihazımın, 23gb uygulamalar, resim video dosya ses gibi şeyler 0byte, sistem ise 64gb gösteriyor(?). Yukarıda ise 64/64gb kullanılıyor 0.0b Kullanılabilir yazıyor.
Sorunu 2 gündür devam ediyor lütfen bilgisi olan dostlar yardım eli atarsa çok sevinirim..

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101
Telefona sd kart taktım ve bana "sd kartı depolama olarak kullanılsın mı" diye bir soru sordu evet dedikten sonra 30 dakika aktarım işlemi yaptı ve tamamlandı. Artık sd kartımı depolama olarak kullanıyordu. Fakat ben sd kartı başka bir alanda kullanmak için çıkartıp formatladım. Daha sonra telefonumdaki tüm resim video dosyalar gitti fakat problem olan bu değil, artık hiçbir şekilde bir dosya indirmesi yapamamam. Telefonun dosyalar uygulamasında girdiğimde altta bağlantı kesildi yazıyor ve hiçbir şekilde erişim yapamıyorum. İlginç olan şey şu ki telefonumda hali hazırda bulunan uygulamalar hala durmaya devam ediyorlar fakat play storeden bir uygulama yüklemesi yapamıyorum. yani uygulamaların dosyaları hala bir yerde saklanıyor fakat cihaz bu alanı artık tanımıyor ve erişimim bulunmuyor. Ayarlardan depolamaya baktığımda, 64gb olan redmi 9 cihazımın, 23gb uygulamalar, resim video dosya ses gibi şeyler 0byte, sistem ise 64gb gösteriyor(?). Yukarıda ise 64/64gb kullanılıyor 0.0b Kullanılabilir yazıyor.
Sorunu 2 gündür devam ediyor lütfen bilgisi olan dostlar yardım eli atarsa çok sevinirim..
Hafıza kartı dahili depo olarak kullanılması için ayarlandı ve telefonun kendisi harici depo olarak ayarlanmış oldu daha sonra hafıza kartı telefondan çıkartılığından telefonun dahili depo olarak tanıdığı alan yok oldu sorun bu anladığım kadarıyla?
harici depolamayı tekrar dahili depolama olarak biçimlendirirseniz sorun düzelebilir, bunun için ayarlardan depolama kısmına gitmeniz gerekiyor ya da başka bir yerde de olabilir bu ayar. miui kullanmadığımdan bilemiyorum. hafıza kartını tekrardan dahili depolama değil de harici depolama olarak ayarlamanız gerek yani telefon alanını dahili depolama olarak tanımlarsanız sorun çözülecektir doğru anladıysam.

NOT; ÖNEMLİ VERİLERİNİZ VARSA YEDEK ALINIZ. AYRICA OLUŞABİLECEK SORUNLARDAN SORUMLU DEĞİLİM BELİRTEYİM. SADECE YARDIM ETME MAKSATLI YAZDIM...

Oyla:

miscat79watt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Evren bağcı
Cihazım
xiaomi redmi 9
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle merhaba cevap ve geri dönüş için çok teşekkürler.
Harici depolamayı dahili depolamaya çevirme ayarını defalarca denememe rağmen bir sonuca ulaşamadım. Telefonun depolamasının bir şekilde sıfırlanması ve dahili olarak tekrar biçimlenmesi gerekiyor ve bu kadar kapsamlı bir ayar telefonda bulunmuyor. Telefonu bilgisayara bağlayıp yapabileceğim özel, depolama biçimlendirme gibi ayarlar varsa harika olur. Ayrıca telefonuma bazı sebeplerden dolayı hard reset atamıyorum bu yüzden bu çözüm yöntemi de işe yaramıyor. Aklınıza başka bir çözüm gelirse lütfen benimle paylaşın.

Oyla:

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101
şimdi hatırladım bu sorunla ben de karşılaşmıştım hafıza kartı takılı olduğunu algılıyor ama içi boş olarak gösteriyordu çıkartıp taktım yine aynıydı ayrıca herhangi bir dosya oluşturamıyordum. Bu sefer sd kartını çıkarttım telefonu da kapattım ve 10 dk. sonra açtım açıldıktan sonra hafıza kartı takılı değildi ayarlara/dosyalara baktım hafıza kartını göstermiyordu doğal olarak sonra taktım sd kartı, ayarlardan baktım takılı olarak gösteriyor ama yine 0 bayt doluluk yazıyordu bu kez de şöyle yaptım bilgisayara taktım sd kartın onarılması gerekiyor dedi onarılsın deyip biraz bekledim onarma tamamlanınca sd kartı telefona taktım işe yaramış düzelmişti ve dosyalarım da geri gelmişti. Aklıma başka birşey gelirse yazarım. Sd kartı bilgisayara takın onarım ekranı karşılamazsa sd kartın özelliklerine girin ve orada diskteki hataları onar gibi bir seçenek vardı bu şekilde çözüm olabilir. Bu şekilde yaptıktan sonra hafıza kartını telefona takın ve telefon algılayınca telefon alanını harici'den dahiliye dönüştürün bunun ayarı var telefonda o rom'u kullansaydım ss atardım adımlı :) Neyse kendi kullandığım romdan atayım Ayarlar > Depolama ya girdim Bu cihaz kısmı seçiliydi yani telefon alanı oradan hafıza kartını seçtim (disk yazan yer)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

sonra seçenekleri açınca dahili olarak biçimlendir diye bir yer var orası ama zaten sizde dahiliydi harici olarak biçimlendir gibi yazması gerek
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

BÜTÜN BUNLAR OLMADIysa hafıza kartını telefondan biçimlendirin ama biçimlendirirken telefon depolama alanı kullan ve taşınabilir olarak kullan benzeri seçenekler olursa taşınabilir olarak kullan diye yazanı seçin ki sd kartını dahili depolama olmasın

Oyla:
Üst Alt