Yardım Hafıza Kartına Veri Yazdırma Hk.

Sakin61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Jeodezi
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
8.1 global
Telefon Modeli
mi max 3
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba. Uygulamalara izin verdiğim halde hafıza kartına veri yazdıramıyorum. Fakat telefonun kendi uygulamalarında sorun olmuyor. 3. parti dosya yöneticisi yada uygulamalarda böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Bir çözümü var mı acaba?

Teşekkürler.

by_colakoglu

Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terkedilemez.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habil
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Elektronik tekn.
Konular
15
Uygulamaları hafıza kartına yazdırmayı tavsiye etmiyorum... Telefonunuz ne kadar iyi olursa olsun hafıza kartının veri hızına mahkum oluyorsunuz....

Oyla:

Sakin61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Jeodezi
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Uygulamaları hafıza kartına yazdırmayı tavsiye etmiyorum... Telefonunuz ne kadar iyi olursa olsun hafıza kartının veri hızına mahkum oluyorsunuz....

Uygulamaları hafıza kartına atmakla ilgili bir soru sormadım. Hafiza kartına veri yazdırmaktan bahsediyorum. Herhangi bir video belge vs. den bahsediyorum. Ayrıca bunla ilgili bir konu yada mesaj göndermedim. Yardım edecekseniz edin etmeyecekseniz yorum yazmak zorunda değilsiniz. Azarlanacak yaşları geçeli çok oldu. Konu açmakta problem oluyorsa üyeliğim siline bilir!

Oyla:

by_colakoglu

Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terkedilemez.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habil
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Elektronik tekn.
Konular
15
Benzer iki konuyu üst üste görünce aynı kişi zannettim... Kusura bakma...

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Dosya yöneticisi uygulamalarına yetki verilmesiyle ilgili ayarları kontrol etmeniz de fayda var.

Hatta bazen SD kart takıldığı anda da size uyarı gelebilir.

Ayrıca SD kart kilitli de olabilir mi?

Biraz kurcalamanız lazım :))
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu konu da ES DOSYA yöneticisini öneriyorum.

Oyla:

Sakin61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Jeodezi
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kilitli değil kendi dosya yöneticisi ve bilgisayardan dosya yazdırabiliyorum.

Uygulama izinlerinde bildiğim depolama izni istiyor oda verili, izinleri kontrol ettim.

Hafıza kartında sorun yok denemesini yaptım. Nokia 6 da bir süre kullandım bu kartı onda sorunsuz bu işlemler yapılıyordu.

Örnek vereyim. İDM+ ile video indiriyorum hafıza kartında 0 mb olarak görüyor ve videolar açılmıyor. Telefonun dosya yöneticisiyle karta taşıdığımda ise sorun yok. Diğer bir örnek başka bir dosya yöneticisiyle dahili hafızadan dosya kopyaladığım da (bilgi belge müzik video) yine 0 mb olarak görünüyor ve dosyalar açılmıyor. Çok can sıkıcı bir durum.

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Kilitli değil kendi dosya yöneticisi ve bilgisayardan dosya yazdırabiliyorum.

Uygulama izinlerinde bildiğim depolama izni istiyor oda verili, izinleri kontrol ettim.

Hafıza kartında sorun yok denemesini yaptım. Nokia 6 da bir süre kullandım bu kartı onda sorunsuz bu işlemler yapılıyordu.

Örnek vereyim. İDM+ ile video indiriyorum hafıza kartında 0 mb olarak görüyor ve videolar açılmıyor. Telefonun dosya yöneticisiyle karta taşıdığımda ise sorun yok. Diğer bir örnek başka bir dosya yöneticisiyle dahili hafızadan dosya kopyaladığım da (bilgi belge müzik video) yine 0 mb olarak görünüyor ve dosyalar açılmıyor. Çok can sıkıcı bir durum.
Bu ve benzeri konularla ilgili net bir çözüm öneremiyorum.
O yüzden de aklıma gelen ve çare olabilecekleri yazıyorum.

Şöyle yapabilir miyiz?
Hafıza kartının içinde bulunan bilgilerinizin yedeğini alın ve ardından da telefona takın. (Şayet kart entegre olabiliyor ise..Bu modele göre değişebilir)
Anladığım kadarıyla Mi Max 3 kullanıyorsunuz.
Hafıza kartının Mi Max 3 içerisinde formatlanması mümkün ise öyle yapınız, değil ise dışarıdan ve karta uygun format modeli seçerek formatlayınız.
Sonra da kart içerisindeki yedek aldığınız bilgileri sd kart içerisine kopyalayınız.

Bu şekilde olmaz ise hafıza kartını bilgisayarda formatlayarak yeniden telefona takıp tekrar deneyiniz.
Kart formatlama ile ilgili bilgi detaylarını google aracılığıyla araştırabilirsiniz.

Oyla:

Sakin61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Jeodezi
Konular
3
Bu ve benzeri konularla ilgili net bir çözüm öneremiyorum.
O yüzden de aklıma gelen ve çare olabilecekleri yazıyorum.

Şöyle yapabilir miyiz?
Hafıza kartının içinde bulunan bilgilerinizin yedeğini alın ve ardından da telefona takın. (Şayet kart entegre olabiliyor ise..Bu modele göre değişebilir)
Anladığım kadarıyla Mi Max 3 kullanıyorsunuz.
Hafıza kartının Mi Max 3 içerisinde formatlanması mümkün ise öyle yapınız, değil ise dışarıdan ve karta uygun format modeli seçerek formatlayınız.
Sonra da kart içerisindeki yedek aldığınız bilgileri sd kart içerisine kopyalayınız.

Bu şekilde olmaz ise hafıza kartını bilgisayarda formatlayarak yeniden telefona takıp tekrar deneyiniz.
Kart formatlama ile ilgili bilgi detaylarını google aracılığıyla araştırabilirsiniz.

Telefon üzerinden format atmak aklıma gelmedi bu çok mantıklı görünüyor. Yedeklemek sıfırlamak kısmı kolay onları biliyorum çok teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Olmadı.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt