Soru Hafiza karti destegi problemi?

farukunlu34

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
faruk
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
1
Merhaba arkadaşlar. Redmi note 8 pro cihazim var 64 gb bellekli. Hafizami arttirmak icin 64 gb sd kart aldim ve taktim. Karti telefona tanitirken 2 secenek cikiyor. 1 .si depolama alaninizi arttirin diyor aciklama olarak sd karti sadece bu telefonda kullanarak telefonunuzun hafiza bellegine ek hafiza alani acilir diyor. Bu secenegi sectigimde telefonun ana hafiza si olarak sd karti kullaniyor ve telefonun kendi hafizasini gormuyor yani 64 gb telefon hafiza + 64 gb sd kart hafiza toplam 128 gb olmasi gerekirken sadece 64 gb olarak kullanabiliyorum. Bu sekilde sd karta ne gerek var? 2 . Secenekte. Sd kartinizi dosya tasimak icin kullanin diyor. Bu sekilde 64 + 64 toplam 128 gb i hafiza olarak goruyorum evet ama bu seferde soyle bir sıkıntı oluyor. Telefonu yeniden baslattigimda yada kapatip actigimda sd kart desteklenmiyor uyarisi veriyor ve sd karti bicimlemeden kullandirtmiyor. Yine sd kartim islevselligini yitiriyor. Bu hatayla karsilasan oldumu olduysa nasil cozum buldu yardimlarinizi bekliyorum simdiden cok tesekkurler.

farukunlu34

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
faruk
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
1
Hayır hocam 1.secenek diye bahsettiği doğru benimde LG G2 kullanırken başıma geldi bu durumu 8 gb hafıza kartı takip bu seçeneği işaretlediğim zaman PC bile telefonu sadece 8gb olarak görüyordu. SD kartı silip tekrar tak diyerek seçeneği değiştirince düzelmişti. Yani arkadaş 1. Değil , 2. Seçeneği seçerek kullanmak zorunda
2. Secenegi yaptigim zamanda telefonunu kapatip acinca yada tekrar baslattigimda desteklenmeyen sdcard diyip bicimlendirtiyor hocam hersey siliniyor o zamanda

Oyla:

farukunlu34

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
faruk
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
1
SD kart takınca 1.secenegi seçmeyin. İkinci seçeneği seçeceksiniz
2. Secenegi yaptigim zamanda telefonunu kapatip acinca yada tekrar baslattigimda desteklenmeyen sdcard diyip bicimlendirtiyor hocam hersey siliniyor o zamanda

Oyla:

emreyayci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
hocam orangefox üzerinden exfat olarak biçimlendirin düzelme ihtimali %95