Soru Güneş ışığı altında cihazın kalması

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Selamlar. Salı günü memlekete gideceğim. Cihazım klima ızgarasına takılan telefon tutucuda kalıcak. Yol boyu bluetooth + çoğu zaman harita açık kalıcak. ekran sürekli açık kalıcak. Aracımda xiaominin şarj adaptörüde var.
Laptopda oyun oynarken cihazın şarjda olması bataryaya zarar vermiyor diye biliyorum. Aynı şekilde şarjım %100 iken cihaz yine şarja takılı olsa faydalı mı olur zararlı mı olur.
Gündüz vakti çıkacağımız için güneş sürekli olacak

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
hocam güneş cok ısıtıyor cihazı. telefonlar aşırı isinabiliyor. eskiden iphone kullanirken güneşte durduğu için telefon uyari verip kendini kapatmıştı. tsbi bu baya eski bir olay. belki teknoloji bi çare bulmustur. ama isinmamasina dikkat edin bence.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gizliderviş

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
LEVENT
Cihazım
Mİ 11 LİTE
Konular
1
Selamlar. Salı günü memlekete gideceğim. Cihazım klima ızgarasına takılan telefon tutucuda kalıcak. Yol boyu bluetooth + çoğu zaman harita açık kalıcak. ekran sürekli açık kalıcak. Aracımda xiaominin şarj adaptörüde var.
Laptopda oyun oynarken cihazın şarjda olması bataryaya zarar vermiyor diye biliyorum. Aynı şekilde şarjım %100 iken cihaz yine şarja takılı olsa faydalı mı olur zararlı mı olur.
Gündüz vakti çıkacağımız için güneş sürekli olacak
hocam mümkün oldukça ısınmaması için gayret göster.güneşe fazla maruz kalmasın telefon.

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133
Evet mi5de antalya sahilde telefonu soğutun cihaz 43 derece diye uyarı vermisti
hocam güneş cok ısıtıyor cihazı. telefonlar aşırı isinabiliyor. eskiden iphone kullanirken güneşte durduğu için telefon uyari verip kendini kapatmıştı. tsbi bu baya eski bir olay. belki teknoloji bi çare bulmustur. ama isinmamasina dikkat edin bence.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
GM5+ telefon yaklaşık 1, 1.5 saat arabanın ön tarafında güneşe maruz kalmıştı diye şişip,hem kasayı yamultmuştu, hemde ekranı tuz buz etmişti.
Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin birde camdan gelen ışınların daha çok ısıttığını da varsayarsak telefonların zarar görme ihtimali hep olacaktır :)

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
Klima çalışıyorsa arkadan soğutacağı için sıkıntı olmaz. Çalışmıyorsa fazla ısıya maruz kalmak batarya ömrünü kısaltır. Bir günlük ısıya maruz kalmak çok etkilemeyebilir, ama sürekli aşırı ısınıyorsa şarj kapasitesini normalden daha hızlı bir şekilde kaybeder.

Bir bataryayı %50 şarjda buzdolabına (buzluk kısmı değil) koyup saklarsanız şarj kapasitesini uzun zaman korur.

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Klima çalışıyorsa arkadan soğutacağı için sıkıntı olmaz. Çalışmıyorsa fazla ısıya maruz kalmak batarya ömrünü kısaltır. Bir günlük ısıya maruz kalmak çok etkilemeyebilir, ama sürekli aşırı ısınıyorsa şarj kapasitesini normalden daha hızlı bir şekilde kaybeder.

Bir bataryayı %50 şarjda buzdolabına (buzluk kısmı değil) koyup saklarsanız şarj kapasitesini uzun zaman korur.
buz dolabi pek güvenli gelmedi bana

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Evet mi5de antalya sahilde telefonu soğutun cihaz 43 derece diye uyarı vermisti

hocam üstünu kapatabiliyorsaniz kagitla da olsa golge yapın. ise yarayacaktır.

devrimseven60

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Oneplus 6
Meslek
Öğrenim görevlisi
Konular
133

Klima simdi aklıma geldi. Yol boyunca klima da açık olucak. Klima tam bataryaya vuruyor gunes ise ust panele. Telefonda slikon kılıf var.

bebahce1907

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
M2007J3SG
Konular
1
Geçen yaz ankara'da 5s plus telefonum 30 dakika içinde aşırı sıcaktan kapanmıştı.

Üst Alt