Güncelleyici wifi bağlanma hatası

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Arkadaşlar kolay gelsin.Global rom yüklemesi için bl kilidini açmak zorundamıyız acaba?,açmanın garantiye bi zararı oluyormu teşekkürler

hayır olmaz, gönül rahatlığıyla açabilirsiniz ;)

mafrat

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi note 4
Konular
1
Hocam şimdi bi kaç adım atacaz. Çok kolay sıkıntılı bi durum yok.
1.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
burdaki videonun ilk 2 dakikasını harfiyen yapınız. videonun altında SP+Flash+Tools+&+Drivers+for+Nikel_by+MrRaines indirin. Ve pc nize kurun.
2.Daha sonra telefonumuzun USB hata ayıklama modunu açıyoruz. Bunun için telefonun "hakkında" kısmına girip MIUI sürümüne 7 kez tıklayın ve geliştirici yi etkinleştirin. Daha sonra ek ayarlar altından geliştirici seçeneklerinde "USB hata ayıklama" seçeneğini aktif hale getirin.
3.Tüm indirmiş olduğumuz dosyaları 7-zip programıyla çıkarın ÖNEMLİ
4. SP Flash Tool'u sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
5) Flash Tool'u açtıktan sonra "Download Agent"ı tıklayın ve SP Flash'ı zip'ten çıkarmış olduğunuz klasör içerisinde "MTK_AllInOne.bin"i seçin. otomatik geliyor yoksa seçersiniz zaten.
6) Daha sonra Download Agent'ın altındaki "Scatter Loading"i tıklayın. Ve buraya da daha önce indirip zip'ten çıkarmış olduğunuz ROM klasörünün içindeki "MT6797_Android_scatter" seçin. bu klasörüde isimli kullanıcınn ordan indrin. 7-zip ile açın.

7) Şimdi yapmanız gereken resimde görmüş olduğunuz gibi sadece "boot" ve "system" seçeneklerinin yanına tik koymak. Diğer tüm seçeneklerin yanındaki tikleri kaldırın ve sadece bu iki seçeneği işaretleyin.
8) Artık flaşlamaya hazırız. Şimdi bilgisayarınıza USB kablosunu takın ve telefonunuzu kapatın(Dikkat: Bu adımda kablo telefona bağlı olmayacak, sadece PC'nizin USB portuna takılı olacak.) Ardından DOWNLOAD'a basın. Sonrasında telefonunuz kapalı durumdayken "ses kısma" tuşuna basılı tutarak bilgisayarınızdan gelen USB kablosunu telefonunuza bağlayın. bağladıktan sonra pc ekranında bi hareketlilik oluncaya kadar ses kızma tuşuna basılı tutun.
Flaşlama işleminin başladığını göreceksiniz.
PC de ekranınızın ortasında yeşil tik çıkana kadar bekleyin. Yeşil tik çıktıktan sonra kabloyu çıkarıp telefonunuzu açabilirsiniz.

9) Açıldıktan sonra Ek ayarlar > Yedekleme ve Sıfırla altından telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmelisiniz.
Hepsi bu kadar.
Hocam bu işlem için bl kilidini acmamiz gerekiyor mu?

onder748

Dünya bir kerelik üst düzey bir oyundur.
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Önder
Cihazım
poco f2 pro
Meslek
imalat
Konular
1
bl kilidini açmaya gerek yok. Bu arada telefondan kesinlikle güncelleme yapmayı denemeyin. Telefon açılmıyor. Sorun bl kilidini açmakta ama bu durumda da başka sıkıntılar oluşabiliyor İMEİ silinmesi gibi öğrendiğim kadarı ile. Ne yapacaksanız pc üzerinden yapınız.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
bl kilidini açmaya gerek yok. Bu arada telefondan kesinlikle güncelleme yapmayı denemeyin. Telefon açılmıyor. Sorun bl kilidini açmakta ama bu durumda da başka sıkıntılar oluşabiliyor İMEİ silinmesi gibi öğrendiğim kadarı ile. Ne yapacaksanız pc üzerinden yapınız.

Asıl BL Kİlidini Açmazsa İMEİ Silinmesi Gibi Olaylarla Karşılaşır hi~~ Meditek Telefonların Genel Sorunudur Diyebilirim. O Yüzden SnapDragon Kullanıyorum Artık..
Bİ Klİlidi Açıldıktan Sonra, Fastboot ile Yüklenen Romlarda İMEİ Silinme Sorunu Yaşanmaz ;)

Üst Alt