İpucu Güncellemeden Sonra Düşen Pil Performansını Düzeltmek

Furkan Bektaş

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T Pr
Konular
10
Merhaba arkadaşlar. Mi 9T Pro cihazımı ilk aldığımda her şey stabildi, pil performansından çok memnundum. Daha sonrasında 463MB'lık bir güncelleme geldi. Güncellemeyi yükledikten sonra pilden aldığım verimde bayağı düşüş hissettim. Ayrıca telefon durup dururken ısınmaya da başlamıştı.

Çözümü, çıkan bu son güncellemeyi sıfırdan Fastboot ROM olarak kurmakta buldum. Şu an telefonda hiçbir bir sıkıntı yok. Pil de eski performansına dönmüş vaziyette. Eğer herhangi bir güncellemeden sonra siz de sorunlar yaşarsanız, bu yöntemi deneyebilirsiniz. Farklı çözümleriniz varsa konu altında paylaşabilirsiniz.

OTA'dan güncelleme yaptıktan sonra Android Sistemi'nin tükettiği değer:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sıfırdan MiFlash ile flashladıktan sonra Android Sistemi'nin tükettiği değer:

burakby

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi9 SE
Konular
10
Ekran süresi paylaşımı iyi olabilirdi

Dirsehan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Dirsehantr
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
10
Gerçekten ilginç ciddi fark var arada.

Yusuf1233

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Redmi k20 Pro
Meslek
Bankacı
Konular
8
Merhaba arkadaşlar. Mi 9T Pro cihazımı ilk aldığımda her şey stabildi, pil performansından çok memnundum. Daha sonrasında 463MB'lık bir güncelleme geldi. Güncellemeyi yükledikten sonra pilden aldığım verimde bayağı düşüş hissettim. Ayrıca telefon durup dururken ısınmaya da başlamıştı.

Çözümü, çıkan bu son güncellemeyi sıfırdan Fastboot ROM olarak kurmakta buldum. Şu an telefonda hiçbir bir sıkıntı yok. Pil de eski performansına dönmüş vaziyette. Eğer herhangi bir güncellemeden sonra siz de sorunlar yaşarsanız, bu yöntemi deneyebilirsiniz. Farklı çözümleriniz varsa konu altında paylaşabilirsiniz.

OTA'dan güncelleme yaptıktan sonra Android Sistemi'nin tükettiği değer:

Sıfırdan MiFlash ile flashladıktan sonra Android Sistemi'nin tükettiği değer:

Hocam bu dediğiniz yöntemi yapığımızda telefon sıfırlanıyor demi verileri nasıl yedekliyebiliriz twrp vs yok telefonda

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Hocam bu dediğiniz yöntemi yapığımızda telefon sıfırlanıyor demi verileri nasıl yedekliyebiliriz twrp vs yok telefonda
Evet sıfırlanır. Mi hesabınıza giriş yapıp ana ekran yedeği alırsanız, tekrar rom kurduğunuz zaman yine oradan geri yükle dediğiniz zaman internet kullanarak geri yükler. En kolay yolu bu..

Fotoğraf ve diğer veriler için ya bilgisayar ya da yine bulut uygulamalara yedeklemeniz gerekiyor

Yusuf1233

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Redmi k20 Pro
Meslek
Bankacı
Konular
8
Evet sıfırlanır. Mi hesabınıza giriş yapıp ana ekran yedeği alırsanız, tekrar rom kurduğunuz zaman yine oradan geri yükle dediğiniz zaman internet kullanarak geri yükler. En kolay yolu bu..

Fotoğraf ve diğer veriler için ya bilgisayar ya da yine bulut uygulamalara yedeklemeniz gerekiyor
Sağolun hocam :)

Furkan Bektaş

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T Pr
Konular
10
Fotoğraf ve videolar için Google Fotoğraflar öneririm hocam. Her yerden erişim de sağlayabilirsiniz.

Üst Alt