Soru Güncellemeden önce yedeğimi nasıl almalıyım?

rukA

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Ziraat Mühendisi
Konular
19
Mi 9T 64 gb cihazım var. Global rom'dan memnun olmamamdan ötürü geçenlerde Eu rom'a geçtim. Şu an cihazımda Eu beta 9.11.7 yüklü.

Muhtemelen yarın gelecek olan güncellemeyi telefonuma kurmadan önce TWRP üzerinden hangi yedek dosyalarını tutmalıyım? Uygulamalar, uygulama içi veriler, sistem dosyaları, cihaz hafızasındaki özel dosyalar vs. yani tüm verilerimi saklamak istiyorum. Güncellemeyi beğenmezsem bu yedeğe geri dönerek sanki hiç güncellememişim gibi olması için hangi seçenekleri seçmeliyim?

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
38
Mi 9T 64 gb cihazım var. Global rom'dan memnun olmamamdan ötürü geçenlerde Eu rom'a geçtim. Şu an cihazımda Eu beta 9.11.7 yüklü.

Muhtemelen yarın gelecek olan güncellemeyi telefonuma kurmadan önce TWRP üzerinden hangi yedek dosyalarını tutmalıyım? Uygulamalar, uygulama içi veriler, sistem dosyaları, cihaz hafızasındaki özel dosyalar vs. yani tüm verilerimi saklamak istiyorum. Güncellemeyi beğenmezsem bu yedeğe geri dönerek sanki hiç güncellememişim gibi olması için hangi seçenekleri seçmeliyim?
Ben her hafta eu beta güncellemesi yaparım ve hiç yedek alma ihtiyacını hissetmedim. Çünkü veri kaybı olmaz.
Fakat kafanızda herhangi bir soru işareti kalmasın istiyorsanız yerel yedeklemelerden bütün uygulamalarınızı yedekleyebilirsiniz.
Titanium back up ta iyi bir yedekleme alternatifidir.

Efsaneden Tapatalk vasıtasıyla gönderildi

rukA

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Ziraat Mühendisi
Konular
19
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben her hafta eu beta güncellemesi yaparım ve hiç yedek alma ihtiyacını hissetmedim. Çünkü veri kaybı olmaz.
Fakat kafanızda herhangi bir soru işareti kalmasın istiyorsanız yerel yedeklemelerden bütün uygulamalarınızı yedekleyebilirsiniz.
Titanium back up ta iyi bir yedekleme alternatifidir.

TWRP üzerinden nasıl bir yedek almalıyım peki?

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
38
TWRP üzerinden nasıl bir yedek almalıyım peki?
Twrp den yedek almanın pek sağlıklı bir yöntem olmadığına inandığım için hiç kullanmadım. Fakat isterseniz linkteki konuyu inceleyebilirsiniz...

Üst Alt