Soru Güncelleme Yöntemleri

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
Değerli forum üyeleri sizlere bir sorum var
Bu xiaomi telefonlarda "veri kaybetmeden" gelen güncellemeyi kurulum yapabiliyor muyuz?
Örnek vermek gerekirse iPhone telefona gelen güncellemeyi iTunes üzerinden yapılırsa veri kaybetmeden sistem dosyaları komple yenileniyor ve güncelleme yapılıyor ama telefondan yapılırsa bir nevi yama yapılıyor(müşteri hizmetleri bu şekilde söyledi).
Xiaomi de bu şekilde bir güncelleme sistemi mümkün mü?yazılım güncelleme penceresinde üç noktaya tıkladığımda en son sürümü indir diyor onu indirip güncellemeyi yaparsam verileri siliyor mu?

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Güncelleme yapınca hiçbir veri silinmez. Fabrika ayarlarına döndürme, hard reset, mi flaş ile rom atarsanız her şey silinir. En son paketi yüklerseniz de hiçbir şey silinmez (ama siz her ihtimale karşı yedek alın, bazen silindiği oluyormuş) . Xiaomi cloud çok başarılı, hard resetten sonra her şeyi geri yüklüyor. Kullanabilirsiniz.

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncelleme yapınca hiçbir veri silinmez. Fabrika ayarlarına döndürme, hard reset, mi flaş ile rom atarsanız her şey silinir. En son paketi yüklerseniz de hiçbir şey silinmez (ama siz her ihtimale karşı yedek alın, bazen silindiği oluyormuş) . Xiaomi cloud çok başarılı, hard resetten sonra her şeyi geri yüklüyor. Kullanabilirsiniz.
o zaman güncelleme geldiğinde xiaominin kendi yedek alma sistemi var onunla bilgisayara yedeği alırım (cloudda yer sıkıntısı oluyor) sonra güncelleme paketini indir der öyle güncellerim olmazsa o şekilde daha verimli olacağını düşünüyorum.

Üst Alt