Rehber Güncelleme Yapılmalı mı Yapılmamalı mı ?

Cebrail29

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cebrail
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
7
Günlük hayatta kullanılan her elektronik cihazda yazılımlar bulunur. Bu yazılımları kodlayan kişiler, ürün piyasaya sürüldükten sonra da yazılımı geliştirmeye devam eder. Telefonunuzda kullandığınız her uygulamanın yazılımı devamlı olarak değişir ve gelişir. Geliştiriciler yazılımlara çeşitli yenilikler eklemek, dış tehditlere karşı güvenlik önlemi almak ya da belli hataları gidermek için güncellemeler yapar.

Android Telefonlar Nasıl Güncellenir?​

1- Cihazın Wifi ağına bağlı olduğundan emin olun.
2- Ayarlar Menüsüne Tıklayın.
3- Sistem Seçeneğine Dokunun.
4- Yazılım Güncellemesi Penceresine Tıklayın.
5- Cihazda bir güncelleme varsa ‘Sistem güncellemesi mevcut.’ yazar. Güncellemek için, ekranın altında bulunan İndir ve Yükle seçeneğine basın yazar. Telefonunuz zaten güncellenmiş ve güncel ise ‘Bu cihaz güncel’ mesajı yazar.

Telefon Güncelleme Yapılmazsa Ne Olur?​

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

1- Cihazdaki Uygulamalar güncellendiği halde, telefonunuz güncellenmez ise telefonunuz yeni özellikleri kaldıramaz. Ve cihazda bir süre sonra donmalar ve kasmalar meydana gelebilir.

2- Telefonda Güncellenen uygulamalar bir süre sonra telefonunuzu destek vermez. Ve böylece cihazda ki uygulamaları kullanamayabilirsiniz.

3- Telefonlar, virüs ve kötü yazılımlara karşı güncellenir. Eğer, telefonunuz güncellenmez ise güvenlik duvarı zayıf kalabilir.

4- Güncelleme almayan Android telefonlar virüs ve kötü dosyalara karşı savunmasız kalır. Telefonunuzu kullandıkça güvenlik açığı daha da büyür.

Bilmiyenler için böyle bir şey açmak istedim. Yararı olucaktır diye düşündüm. Bazı maddeler alıntıdır lakin yararlı, doğru bilgidir birçoğu. Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim. Yararı Dokunduysa ne mutlu bana. :)

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek