Çözüldü Güncelleme sonrası RSA kilidi gelebilir mi?

UzunLafınKısası

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 10T
Konular
15
Benim cihazım yurtdışı Mi 10T. İlk aldığımda android 10 ile gelmişti ve imei atmıştım. Şimdi android 11 güncellemesini yaptım. Bu güncellemeyle beraber RSA kilidi 2.sime de geldi mi? Birde sanırım bu imei EFS diye bir dizine kayıt oluyormuş. Ben yeni rom kurmak istiyorum. İmei uçma ihtimaline karşı EFS yedeğini alsam EFS'yi geri yüklemek için (varsa) RSA kilidine takılır mıyım.

Özellikle 2 hocama sormak istiyorum.
Zenex Skorpi

Çözüm
Hayır RSA kilidi gelmez...

Ama eğer soru IMEI değişikliği nedeniyle telefonum kullanılmaz hale gelebilir mi ise cevap evet. Modem dosyasını değiştirilerek cihaz kullanılmaz hale getirilebiliyor. Daha önce 9T ve M3 modellerinde bu yöntemi uyguladılar. Eğer böyle bir şey yaparlarsa da çözüm son derece basit eski modem dosyasını flashlarsınız ve sorun çözülür.

Her halükarda EFS yedeğinizi alın ve telefon dışında bir yerde silinmeyecek şekilde saklayın.

Normalde forumda teknisyenler var çözerler de yazardım ama onlara da güven olmuyor artık, sözlerinde durmuyorlar. En kötü ihtimalle siz yapamasanız bile mahalle telefoncusuna bu mesajı gösterirsiniz halleder.

Özetle rahat olun, sorun olmaz :)

ibrhmafsn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 11
Meslek
Bilişim
Konular
14
RSA donanım ve yazılımın bir arada olduğu bir koruma şekli. mi 10t de yok güncelleme yapsan da gelmez rahat ol

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Hayır RSA kilidi gelmez...

Ama eğer soru IMEI değişikliği nedeniyle telefonum kullanılmaz hale gelebilir mi ise cevap evet. Modem dosyasını değiştirilerek cihaz kullanılmaz hale getirilebiliyor. Daha önce 9T ve M3 modellerinde bu yöntemi uyguladılar. Eğer böyle bir şey yaparlarsa da çözüm son derece basit eski modem dosyasını flashlarsınız ve sorun çözülür.

Her halükarda EFS yedeğinizi alın ve telefon dışında bir yerde silinmeyecek şekilde saklayın.

Normalde forumda teknisyenler var çözerler de yazardım ama onlara da güven olmuyor artık, sözlerinde durmuyorlar. En kötü ihtimalle siz yapamasanız bile mahalle telefoncusuna bu mesajı gösterirsiniz halleder.

Özetle rahat olun, sorun olmaz :)

Oyla: Çözüm

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Kullandığınız cihaz için repair yöntemi çok sağlam.
EFS silme kodları haricinde bu cihazda Hard reset, güncelleme vs hiçbir şekilde yazılan imei zarar görmez. Rahat olun.
Bu cihazda EFS yedeği hiç önemli değil çünkü silinme işleminden sonra çift sim olarak orijinal imei yazılamıyor. Yazılsa zaten çift sim repair yapardık.

Oyla:
Üst Alt