Çözüldü Guncelleme sonrasi kilid

oguzalper06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
alper
Cihazım
mi9tpro
Konular
5
Merhaba sayin forum sakinleri hayirli ramazanlar.

-Arkadaslar cihazim mi 9 t pro, cihazim daha önce hard brick olduğu için servere bağlayıp açtirdim neyse kullaniyorum bootloader kilidimde açik android güvenlik patch 2020 yazilim güncellemesi geldi bu arada miu 11 ve android 10 sürümü kullaniyorum her neyse güncellemeyi yaptim cihazim yeniden basladi kendisi twrp ye girdi reboot,system yaparak cihazi başlattim cihaz android patch güvenlik yazilimini yüklemiş ama kararli 2.3g miu 11 guncellemesi getirdi ve güncelle diyor.. Cihazimda saten miu11 yüklü bana bu güncelleme niye geldi şimdik birde bootloader kilidini kontrol ettim bu cihaz kilitli diyor ama yeniden başlatinca mi logosunun altina unlocked yaziyor.. şimdik güncellemeyi yaparim cihaz gene hard brick olursa yaptiracak gücüm yok saten virüs var ele geçen parayi gidaya yatiriyorum yardımcı olucak arkadaslara simdiden teşekkür ediyorum cevaplariniz benim için önemli

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-10-22-17-03-172_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2020-05-10-22-17-03-172_com.android.updater.jpg
    144,2 KB · Görüntüleme: 20

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Merhaba hocam, cihazınızda TWRP yüklü olduğundan dolayı romu zip olarak indirip Twrp üzerinden güncelleme yapmalısınız.

oguzalper06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
alper
Cihazım
mi9tpro
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba hocam, cihazınızda TWRP yüklü olduğundan dolayı romu zip olarak indirip Twrp üzerinden güncelleme yapmalısınız.

Cevabiniz için tesekurler peki hard brick olurmu yaparken bu işlemi ilk defa deniycem 1 kere başima geldi korkuyorumda yapmadaj önce bootloader kilidini bilgisayara baglayip açicazmi gelistirici seceneklerinde kapali gozukuyorda
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cevabiniz için tesekurler peki hard brick olurmu yaparken bu işlemi ilk defa deniycem 1 kere başima geldi korkuyorumda yapmadaj önce bootloader kilidini bilgisayara baglayip açicazmi gelistirici seceneklerinde kapali gozukuyorda
Normalde yeniden baslatinca unlocked yaziyor aka

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Normalde yeniden baslatinca unlocked yaziyor aka
Geliştirici seçeneklerinde kapalı gözüktüğüne bakmayın hocam, açılış logosunun altında unlocked yazıyor ise Bootloader kilidiniz açık demektir. Doğru işlemleri yaptığınız sürece hiçbir sorun yaşamazsınız.

oguzalper06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
alper
Cihazım
mi9tpro
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Geliştirici seçeneklerinde kapalı gözüktüğüne bakmayın hocam, açılış logosunun altında unlocked yazıyor ise Bootloader kilidiniz açık demektir. Doğru işlemleri yaptığınız sürece hiçbir sorun yaşamazsınız.
Peki teşekkürper bunu her miu veya android güncellemesinde yapcakmiyim

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Merhaba sayin forum sakinleri hayirli ramazanlar.

-Arkadaslar cihazim mi 9 t pro, cihazim daha önce hard brick olduğu için servere bağlayıp açtirdim neyse kullaniyorum bootloader kilidimde açik android güvenlik patch 2020 yazilim güncellemesi geldi bu arada miu 11 ve android 10 sürümü kullaniyorum her neyse güncellemeyi yaptim cihazim yeniden basladi kendisi twrp ye girdi reboot,system yaparak cihazi başlattim cihaz android patch güvenlik yazilimini yüklemiş ama kararli 2.3g miu 11 guncellemesi getirdi ve güncelle diyor.. Cihazimda saten miu11 yüklü bana bu güncelleme niye geldi şimdik birde bootloader kilidini kontrol ettim bu cihaz kilitli diyor ama yeniden başlatinca mi logosunun altina unlocked yaziyor.. şimdik güncellemeyi yaparim cihaz gene hard brick olursa yaptiracak gücüm yok saten virüs var ele geçen parayi gidaya yatiriyorum yardımcı olucak arkadaslara simdiden teşekkür ediyorum cevaplariniz benim için önemli
bende bir tavsiye vereyim bu işlerden çekiniyorsanız mi flash ile son sürüm eea global kurun twrp falanda yüklemeyin öylece gelen güncellemeleri de otomatik yapsın riske girmemiş olursunuz. gerçi şimdi kullandığınız sürümde MI global. yani twrp den install ile romu yükleyip eğer cihazda magisk varsa onuda kaldırırsanız normal garantili cihazmış gibi global güncellemeleri alarak kullanmaya devam edebilirsiniz. çünkü global rom yüklemelerinde ardından magisk kurulmazsa twrp otomatik siliniyor zaten

Üst Alt