Yardım Güncelleme Sonrası FASTBOOT Ekranında Kalan Mİ6

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
20
Merhaba herkese iyi forumlar..

Arkadaşlar bu gece MIUI 10.3.2 Güncellemesini yüklemek istiyordum ama; Cihazım ROOT'lu olup TWRP mevcut olduğundan dolayı bunu gerçekleştiremedim.

Ve bunun sonucunda farklı cevaplar aramaya başladım. Magic Unistaller ile Magic'i kaldırdım. Bu seferde cihazım FASTBOOT modda açılmaya başladı. Üstelik MAGİSK İNSTALLER'ı tekrra yüklemeye çalıştığımda ise, sürekli hata alıyorum.

İşe yararamayanlar

POWER butonuna uzun basma

Dahili depolamayı silmeden temizlik yapma

Cihazı TWRP üzerinden yeniden yükleme

Maalesef çok verim var ve yedeğimi de PC'im bozulduğu için kayıp ettim.. Şu anda MİUİ 10.2.1.0 Global rom indirim.

Sizden ricam verilerimi kaybetmeden cihazımı normale döndürme yollarını öğrenmektir. Şimdiden herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım..

NOT: TWRP'ye girebiliyorum

beker3761

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Mi6
Konular
0
Merhaba herkese iyi forumlar..

Arkadaşlar bu gece MIUI 10.3.2 Güncellemesini yüklemek istiyordum ama; Cihazım ROOT'lu olup TWRP mevcut olduğundan dolayı bunu gerçekleştiremedim.

Ve bunun sonucunda farklı cevaplar aramaya başladım. Magic Unistaller ile Magic'i kaldırdım. Bu seferde cihazım FASTBOOT modda açılmaya başladı. Üstelik MAGİSK İNSTALLER'ı tekrra yüklemeye çalıştığımda ise, sürekli hata alıyorum.

İşe yararamayanlar

POWER butonuna uzun basma

Dahili depolamayı silmeden temizlik yapma

Cihazı TWRP üzerinden yeniden yükleme

Maalesef çok verim var ve yedeğimi de PC'im bozulduğu için kayıp ettim.. Şu anda MİUİ 10.2.1.0 Global rom indirim.

Sizden ricam verilerimi kaybetmeden cihazımı normale döndürme yollarını öğrenmektir. Şimdiden herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım..

NOT: TWRP'ye girebiliyorum
Hocam bildiğim kadarı ile şuan telefonda yüklü olan romun zip dosyası içerisinde yer alan boot.img dosyasını abd komutları ile tekrar yüklediğinizde çalışması lazım.
Bu işlem twrp ve rootu kaldıracağı için güncelleme yaptıktan sonra tekrar twrp ve root yapmanız gerekecektir.

edit: ikinci bir yol twrpden tam yedek aldıktan sonra telefonu sıfırlayıp yeni romu temiz kurulum ile kurmak ve twrp yedeğini geri yüklemek olacaktır.

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
20
Öncelikle cevap için çok teşekkür ederim.
Peki boot.img dosyasına nereden ulaşabilirim? Böylesi daha sağlıklı olur. Root etmek sorun değil.. basit bir işlem tekrardan yapılabilir.

beker3761

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Mi6
Konular
0
Öncelikle cevap için çok teşekkür ederim.
Peki boot.img dosyasına nereden ulaşabilirim? Böylesi daha sağlıklı olur. Root etmek sorun değil.. basit bir işlem tekrardan yapılabilir.
Cihazda yüklü olan romun zipli halini bilgisayara indirin, zipli dosyanın içerisinde yer alan boot.img dosyasını bilgisayardaki adb klasörüne kopyalayın.
Telefonu kapalıyken ses kısma ve güç düğmesine basılı tutarak fast boot moduna alın, bilgisayardaki adb klasörü içesindeyken cmd komut dosyasını yönetici olarak çalıştırıp(shift tuşuna basılı tutarak sağ mause klik yaparak) aşağıdaki komutları sırası ile girdiğinizde orjinal boot dosyası yüklenmiş olur.
fastboot flash recovery boot.img
fastboot boot boot.img

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
20
Maalesef işe yaramadı yine cihaz FASTBOOT modda açılıyor.

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
20
Maalesef yeni boot yazıldığı için TWRP'yi de kaybettim. Ve şu an cihaz sadcee FASTBOOT modunda açılıyor. Sanırım Rom gitti. Bunu nasıl düzeltebilirim hiç bir fikrim yok.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam TWRP'ye boot.img'yi zipleyip mi atacağım yoksa normal bir şekilde mi?

Son düzenleme:

beker3761

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Mi6
Konular
0
Maalesef yeni boot yazıldığı için TWRP'yi de kaybettim. Ve şu an cihaz sadcee FASTBOOT modunda açılıyor. Sanırım Rom gitti. Bunu nasıl düzeltebilirim hiç bir fikrim yok.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam TWRP'ye boot.img'yi zipleyip mi atacağım yoksa normal bir şekilde mi?
Hocam anlaşılan güncelleme yapmaya çalışırken sistem imajı bozulmuş, bu haldeyken kurtarmanız mümkün değil maalesef.
Boot dosyasını yüklediğiniz şekilde twrp dosyasının ismini boot.img olarak değiştirerek tekrar yükleyin, twrpden data yedeğinizi almanız gerekiyor, ondan sonra güncel romu kurarak yedeğinizi tekrar yükleyebilirsiniz.
Konunun anlatım linki aşağıda yer alıyor ben bu şekilde dosyalarımı kurtarmıştım, sorun çıkmaması için ben cihazda yüklü olan romu tekrar kurup dosylarımı yedek alıp ondan sonra güncel versiyonu temiz bir şekilde sıfırdan kurmuştum.

Rehber - Yeni ROM Kurma - Adım Adım

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
20
Hocam bu seferde TWRP dokunmatriği çalışmıyor. TWRP'ye girdiğim zaman bütün dosyalarım olduğu gibi duruyor ama cihazım FASTBOOT modunda açılıyor

beker3761

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Mi6
Konular
0
Hocam bu seferde TWRP dokunmatriği çalışmıyor. TWRP'ye girdiğim zaman bütün dosyalarım olduğu gibi duruyor ama cihazım FASTBOOT modunda açılıyor
Twrp son sürüm denediniz mi?
Edit: son sürümde çalışmaz ise linkte yer alan twrp cofaface sürümü ile kurtarmayı deneyin.

Son düzenleme:
Üst Alt