Yardım Güncelleme sonrası donma ve kapanma sorunu

erkan.erdogdu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
5 Kasım 2019'da Mi 8 Lite telefonuma "Package İnstaller 1.3.0" isimli bir sistem güncellemesi aldım. Bundan sonra telefon sürekli donmaya ve kendi kendine reset atmaya başladı. Bu durum bazen video izlerken bazen wifi açınca bazen de hiçbir sebep yokken oluyor. Telefon tekrar açıldığında ise daha önce kullanmakta olduğum uygulama kapanmış oluyor. Lütfen bu hata giderilsin. Bu güncelleme öncesi mükemmel olan telefon şu anda neredeyse kullanılmaz hale geldi.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-11-06-07-01-33-394_com.xiaomi.discover.png
    Screenshot_2019-11-06-07-01-33-394_com.xiaomi.discover.png
    163,9 KB · Görüntüleme: 25

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
5 Kasım 2019'da Mi 8 Lite telefonuma "Package İnstaller 1.3.0" isimli bir sistem güncellemesi aldım. Bundan sonra telefon sürekli donmaya ve kendi kendine reset atmaya başladı. Bu durum bazen video izlerken bazen wifi açınca bazen de hiçbir sebep yokken oluyor. Telefon tekrar açıldığında ise daha önce kullanmakta olduğum uygulama kapanmış oluyor. Lütfen bu hata giderilsin. Bu güncelleme öncesi mükemmel olan telefon şu anda neredeyse kullanılmaz hale geldi.
Bu güncellemeyi yükler yüklemez mi sorunlar başladı..
Yoksa güncellemeden sonra ayarlarla oynama oldu mu veya yeni bir uygulama yükleyerek ayarlar mı bozuldu?

Bunların yanında proğram kaynaklı bir sorunda olabilir,
Telefonun donanımından kaynaklı bir sorun da olabilir.

Aklıma gelen çareler...
1- Yeni bir güncellemeyi beklemek
2- Telefonu yetkili servise götürmek
3- Telefonunuzun kapasitesi dolmuş olma ihtimali
4- Telefonunuza ait resmi ROM dosyasını bilgisayar aracılığıyla telefonunuza yüklemek ve ardından da bu ROM'u Ayarlar + Güncelleme ekranından seçerek yüklenmesini sağlamak.(Tabi bundan önce yapmanız gereken ilk şey yedek almak)

4 ncü madde ile ilgili siz bilgi sahibiyseniz bizzat kendiniz yapın, değilseniz bu tür teknik bilgilere sahip bir yakınıza yükletebilirsiniz.

Oyla:

erkan.erdogdu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
1
Sorunlar hemen güncelleme sonrası çıkmaya başladı. Daha önce hiçbir sorun yoktu. Herhangi bir ayar ile de oynamadım. Zaten telefon 1 aylık. Daha yeni aldım. Tekrar bir OTA update bekleyeceğim. Umarım kısa sürede yayınlanır. Aynı sorunu yaşayanlar yazarsa iyi olur. Umarım bu sorun sadece benim telefonda ortaya çıkmamıştır.

Oyla:
Üst Alt