Rom Güncel rom tavsiyeleri

ibrahimibo2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
e7-max 2
Konular
24
selam arkadaşlar forumda bizim bölüm pek aktif görünmüyor boş kalmışken son zamanlarda denediğim romların linklerini paylaşıyım dedim saten yabancı grupları kullanan arkadaslarda linkler vardır ben kendi kullandığım denediğim pek bir hatası olmayan romları paylaşmak istedim verdiğim romların hepsi miatol yani s pro m2 cihazların hepsinde çalısır(miuimix hariç)
1tane güncel miui rom veriyim gerisi aops sunuda ekleyim and12 romlarda suan pek bir güncelleme yok geliştiriciler suan android 13 ce geçti 12 de ram kullanımı sorunları var

miui mix güncel rom miui 13 android 12 2 aya yakın kullandım bir hataya denk gelmedim ama pil tüketimi beni tatmin etmedi

cherish os hatasız özelleştirmeşi yeterli pil kullanımı ve performans dengeli tavsiye edebileceğim en iyi android 13 rom 4.1 gapps versiyonunu kurun

ricedroid android 13 yine kullanması güzel aops rom

derpfest kapsamlı bir calısmadır sık güncelleme alır özelleştirme fazladır performans iyidir

oxygen os buda kullandığım tek port rom daha önce eski sürümünü paylaşmıştım onu kullanlar varsa güncellesin android 13 versiyonu cıktı

zenx os suan kullandığım rom büyük ihtimal uzun bir süre kullanırım android 10 yeteri kadar özelleştirme var pil kullanımı en en iyi rom arayüz gayet akıcı

bu romları kurarken orange fox son sürümünü kullandım fbev1 recovery olmassa android 13 kuramazsınız wipe data-format-rom flash seklinde kururum yapıyorum eğer rom bootloopa düserse terkrar format atıyorum eğer zenx kurarsanız rom vanilla versiyon google play kullanmak icin romu kurduktan sonra open gapps pico versiyon flashlayın
pek profesyonel post olmadı ama umarım rom arayanlara yardımcı olur suan kullandığım zenx ten bir kaç ss ekliyorum
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Miuimai

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
S23
Konular
5
Elinize sağlık.13 olarak Derpfest fena değil Cherishos bencede şuan eniyisi fakat aosp romdan geçiş yapınca arama yaptığımda sonlandırıldı hatası vermişti. Stok romdan geçince sıkıntı olmuyor. Miuimix linkinde curtana çıkıyor.

ibrahimibo2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
e7-max 2
Konular
24
Elinize sağlık.13 olarak Derpfest fena değil Cherishos bencede şuan eniyisi fakat aosp romdan geçiş yapınca arama yaptığımda sonlandırıldı hatası vermişti. Stok romdan geçince sıkıntı olmuyor. Miuimix linkinde curtana çıkıyor.
malesef miuimix joyeuse için bir güncelleme yayınlamadı benim cihazımda curtana denediğim en sorunsuz miui 13 rom du o yüzden ekledim joyeuse cihazdada calısır büyük ihtimal ama nfc hata verebilir denemek lazım

Featdead

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Featdead
Cihazım
Poco X3 nfc
Konular
4
Android 13 hızlı ayarlar paneli ile aosp romlar birbirinin aynısı gibi görünüyor.Android 10 11 aosp romlar tercih ediyorum

Üst Alt