Mod [Güncel] Adreno 5xx / 6XXDriver güncelleme

ardasuzen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
LG G5
Meslek
Öğrenci
Konular
0
Arkadaşlar bildiğiniz gibi mi 6 cihazın resmi miui 10 sürümü yayınlandı, genel olarak başarılı olsa da oyunlarda vb. İşlemlerde ısınma problemi yaşayabiliyoruz, bunun sebebi belki cihazınızın firmware dosyalarıyla alakalı olabilir,
Xda sitesinde snapdragon cihazlarımızın sürücüsünün güncelliğini kontrol etme ile lgili adımlar var, ben kısaca size mi 6 cihazıma uyguladığım ayarlardan bahsedicem.
Cihazımda Xiaomi.eu miui 10 stable yazılımı var ve içinde aida64 adlı program ile (play storedan indirebilirsiniz) ufak bi kontrol gerçekleştirdim. Ekran kısmında Gpu versiyonum v2xx olarak görünüyordu, paylaşılan dosyalarla v313 e güncelledim ve oyun performansımda biraz daha rahatlama oldu ve AnTuTu da gpu skorumda +10000 puanlık bir artış aldım.

•Arkadaşlar ilk olarak telefonunuza uygun yazılım dosyalarını indiriyorsunuz, vulkan ve open GL sürümleri aşağıdaki linkte mevcut. (AOSP romlar genelde treble enabled, xiaomi based olanlar ise non treble oluyor ama yine de kontrol edin)

•Sonrasında cpu sürümünüze uygun dosyayı indirin

•TWRP den sistem ve vendor yedeği alıyoruz,

•İndirdiğimiz dosyaları TWRP eşliğinde clean bi şekilde, ya da farklı sürüme sahipseniz dirty (direkt) bi şekilde kuruyoruz, Magisk modülünü stabil olmadığı için denemedim.

*Android 9 cihazlar için Clean kurulum yazmışlar, yani migrate tarzı uygulamalardan telefonunuzun veri yedeğini alıp öyle yapın derim.

!!!işlemleri yaparken system ve vendor yedeği almayı unutmayın!!!

Desteklenen CPU lar linkte şu şekilde verilmiş ve treble ve non treble destekli olarak paylaşılmış; ayrıca yeni nesil cihazlar için de güncellemeler var (snapdragon)

* Snapdragon 430 = msm8937
* Snapdragon 435 = msm8940
* Snapdragon 625/626 = msm8953
* Snapdragon 652/653 = msm8976
* Snapdragon 820/821 = msm8996
* Snapdragon 835 = msm8998
* Snapdragon 429 = sdm429
* Snapdragon 439 = sdm439
* Snapdragon 450 = sdm450
* Snapdragon 630 = sdm630
* Snapdragon 632 = sdm632
* Snapdragon 636 = sdm636
* Snapdragon 660 = sdm660

GPU modelinize göre dosyaları kontrol edip deneyebilirsiniz, ben mi mix 2 ve miui 11 eu yazılımında kullanıyorum.

COMPATIBILITY:

treble flashable

non-treble flashable

magisk module

Package List:

OpenGL and Vulkan (both in one): Can be installed with a single package - Recommended!

OpenGL: Two separate packages must be installed simultaneously

Vulkan: Two separate packages must be installed simultaneously

•Driverlar için;

Not olarak yanlış yapılan yüklemelerde hiçbir sorumluluk kabul etmediğimi söylemek isterim, benim şu anki güncel gpu sürücümle kendinizinkini karşılaştırabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve referans link:

@adrenodrivers

Merhabalar, konuyu bir önceki geliştiricinin paylaşımlarından beridir takip ediyordum. Telegram grubumuzda ingilizce dil kuralımız olsa da MIUI Türkiye forumunda konuyu güncel tutmanız ve insanları sürücülerimiz hakkında bilgilendirmeniz beni sevindirdi. Forumda aktif bir üye değilim ama yardıma ihtiyacı olan kullanıcılar bana profilimde yer alan e-mail üzerinden veya telegram grubumuz üzerinden ulaşabilirler. Yakında büyük bir güncelleme ile projemize aynen devam edeceğiz. XDA gibi forumlarda yer alan konularında aynı şekilde güncellenmesi gerekecek.

Herkese iyi forumlar yn~~

firatsof

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fırat
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
12
Merhabalar, konuyu bir önceki geliştiricinin paylaşımlarından beridir takip ediyordum. Telegram grubumuzda ingilizce dil kuralımız olsa da MIUI Türkiye forumunda konuyu güncel tutmanız ve insanları sürücülerimiz hakkında bilgilendirmeniz beni sevindirdi. Forumda aktif bir üye değilim ama yardıma ihtiyacı olan kullanıcılar bana profilimde yer alan e-mail üzerinden veya telegram grubumuz üzerinden ulaşabilirler. Yakında büyük bir güncelleme ile projemize aynen devam edeceğiz. XDA gibi forumlarda yer alan konularında aynı şekilde güncellenmesi gerekecek.

Konuda sizin emeğiniz benimkinden çok daha büyük aslında, hiçbir şekilde bir intihal olmaması amaçlı linklerinizi paylaştım, paylaşmaya çalıştım gereğince. Umarım konunuza katkım olmuştur, iyi forumlar :)

rahatkafasii

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Konular
45

merhaba bir sorum olacak, vermiş olduğunuz son güncellemeler için Android 9'a destek gelecek mi?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt