Çözüldü Gün ışığı

61celal61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Celal
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
MIUI 11.0.4 global sürüm kullanmaktayım, android 10, cihaz güneş ışığı altında ana ekranda sağa veya sola geçişlerde olsun bariz bir kasma ve takılma yapıyor, normal ışıkta herhangi bir fps düşüşü yok, sizin de cihazınızda böyle bir sorun var mı acaba yazarsanız sevinirim, android 10 güncellemesi sonrası oluştu , güncellemeden sonra hard reset yaptım

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
MIUI 11.0.4 global sürüm kullanmaktayım, android 10, cihaz güneş ışığı altında ana ekranda sağa veya sola geçişlerde olsun bariz bir kasma ve takılma yapıyor, normal ışıkta herhangi bir fps düşüşü yok, sizin de cihazınızda böyle bir sorun var mı acaba yazarsanız sevinirim, android 10 güncellemesi sonrası oluştu , güncellemeden sonra hard reset yaptım

Ekran ayarlarından kontrast kısmını standart yapın düzeliyor diye bir yazı okumuştum.

61celal61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Celal
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Başka bir önerisi olan ya da sorunu yaşayan var mı?

gafee1

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gaf
Cihazım
Mi 9t
Konular
9

Aynısı bende de vardı kardeşim. Konu da açtım hatta. Şu an hissetmiyorum. Ne yaptım dersen;

Ana ekran- uygulama çekmecesi kullanıyorum çok sağ sola geçiş yapmamak için.

Ve ekran- renk şemasını doygun yaptım. Otomatikti onu doyguna aldım. Çünkü tahminim o ışığa göre renk ayarlaması yaparken kasıyor. Aslında bunun çok faydası oldugunu sanmıyorum çünkü uygulama çekmecesi yapmadan öncede renk şemasını de9iştirdiğimde yine hafif kasma oluyordu bence uygulama çekmecesini dene.

61celal61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Celal
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Aynısı bende de vardı kardeşim. Konu da açtım hatta. Şu an hissetmiyorum. Ne yaptım dersen;

Ana ekran- uygulama çekmecesi kullanıyorum çok sağ sola geçiş yapmamak için.

Ve ekran- renk şemasını doygun yaptım. Otomatikti onu doyguna aldım. Çünkü tahminim o ışığa göre renk ayarlaması yaparken kasıyor. Aslında bunun çok faydası oldugunu sanmıyorum çünkü uygulama çekmecesi yapmadan öncede renk şemasını de9iştirdiğimde yine hafif kasma oluyordu bence uygulama çekmecesini dene.
Cevabınız için teşekkür ederim , sanırsam güncelleme ile alakalı bir problem gibi duruyor, anlaşılan yeni güncellemeyi beklicezheadbang~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çözümünü şu an için buldum ayarlar>>>ekran>>>renk şeması otomatik işaretliyse doygun yapıyoruz sorun çözülüyor rock~~

Son düzenleme:

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
titreşimsiz mod dediğiniz ne oluyor acaba benimde ekran ile ilgili bi sorunum varda buna benzer
Düşük parlaklıkta ekranın göz yormaması için olan bir özellik. Bunu açınca akıcılıği biraz azaltıyor geçişler yumuşak olmuyor. Ayarlar-Ekran kısmından açılıp kapatılıyor.

agoguzhan06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi9t
Konular
63
Düşük parlaklıkta ekranın göz yormaması için olan bir özellik. Bunu açınca akıcılıği biraz azaltıyor geçişler yumuşak olmuyor. Ayarlar-Ekran kısmından açılıp kapatılıyor.
bende yok tam yol ayarlar ekranmı

Üst Alt