Yardım Güncelleme sonrası ikinci kamera hatası

barisdogaan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
baris
Cihazım
note 5
Konular
8
Arkadaşlar miui 10 güncellemesi yaptiktan sonra potre moduna gectigimde ikinci kamera yakinlasarak acilmiyor. Miui 9 sürümünde potre moduna gectigimde direk ikinci kamera açılıyordu. Anlamadım şimdi nasil düzelecek. Bir kamera kullaniyor suan hatta normal ve potre modunda elimde kapattım hep alttaki kamera aktif zoom yapsamda aynı bunun çözümü varmı yoksa güncelleme hatası mi bu?

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Arkadaşlar miui 10 güncellemesi yaptiktan sonra potre moduna gectigimde ikinci kamera yakinlasarak acilmiyor. Miui 9 sürümünde potre moduna gectigimde direk ikinci kamera açılıyordu. Anlamadım şimdi nasil düzelecek. Bir kamera kullaniyor suan hatta normal ve potre modunda elimde kapattım hep alttaki kamera aktif zoom yapsamda aynı bunun çözümü varmı yoksa güncelleme hatası mi bu?
Bence bu Miui 9 dada boyleydi

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

danielatlas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdoğan
Cihazım
Mi 9T
Konular
22
manuel foto çekim modunu açıp oradan kamera ayarlarından tele olarak değiştirirmisiniz?

Oyla:

barisdogaan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
baris
Cihazım
note 5
Konular
8
manuel foto çekim modunu açıp oradan kamera ayarlarından tele olarak değiştirirmisiniz?
Öyle bir seçenek bulamadım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bence bu Miui 9 dada boyleydi

Bence değilei oto yaklasiyordu o zaman ikinci kameranin mantığı ne ki. Hatta hatirliyorum direk ikinvi kamera açılıyordu arkadaş demisti bak direk yakinlasiyor

Oyla:

OnurSözen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xiomi m5
Konular
12
Benim redmi note 5 9.6.4.0 surumu var kamera sorunlari var guncelleme bekliycez sanirim portre yi açıyorum telefon kendinden geçiyor kasiyor donuyor ekran kapaniyor ara ara dokunmatikte okadar akici degil redmi note 5 te deli ediyor beni :((

Oyla:

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16
Benim redmi note 5 9.6.4.0 surumu var kamera sorunlari var guncelleme bekliycez sanirim portre yi açıyorum telefon kendinden geçiyor kasiyor donuyor ekran kapaniyor ara ara dokunmatikte okadar akici degil redmi note 5 te deli ediyor beni :((

Bende 9.6.4.0 romu kullanıyorum, Portre modunu açınca 2-3 saniye bi gecikmeyle geliyor, onun haricinde herhangi bir sorun yok. Dokunmatik konusundada herhangi bir sıkıntım yok, gayet akıcı ve dokunmatiği çok hassas. Mimax2 den geçtim ben bu telefona, dokunmatik o telefona göre bariz üstün.

Oyla:

barisdogaan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
baris
Cihazım
note 5
Konular
8
Yav işte bende ki sorunda ikinci kamera sorunu elimle kapatsam bile potre yapiyor sonucta yazilimsal oluyor yani o kamerayı açmıyor. Sozde buradi mi forum ama kimse bilmiyor cevabini çözümünü anlamadım gitti

Oyla:

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Yav işte bende ki sorunda ikinci kamera sorunu elimle kapatsam bile potre yapiyor sonucta yazilimsal oluyor yani o kamerayı açmıyor. Sozde buradi mi forum ama kimse bilmiyor cevabini çözümünü anlamadım gitti
Ben suan üst kamerayı tutarak porteye gectim bulaniklasmadi portre çalışmadı sonra birkatim kamerayı hemen devreye girdi ve çalıştı bulanık oldu arka plan sizde deneyin

Oyla:

barisdogaan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
baris
Cihazım
note 5
Konular
8
Ben suan üst kamerayı tutarak porteye gectim bulaniklasmadi portre çalışmadı sonra birkatim kamerayı hemen devreye girdi ve çalıştı bulanık oldu arka plan sizde deneyin

Yo bende kapatsamds oluyor. Sonuçta yazilimsal devreye giriyor. İkinci kamera açılması lazim genic ve dar açı iki kamera var çünkü. Ordaki akac bokeh efekti vermekten ziyade açı değiştirmek yani. Kimsenin de başına mi gelmedi yoksa kimse anlamıyor bu işten sanırım çözemedim

Oyla:

mkemik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Discovery 1
Konular
0
Yo bende kapatsamds oluyor. Sonuçta yazilimsal devreye giriyor. İkinci kamera açılması lazim genic ve dar açı iki kamera var çünkü. Ordaki akac bokeh efekti vermekten ziyade açı değiştirmek yani. Kimsenin de başına mi gelmedi yoksa kimse anlamıyor bu işten sanırım çözemedim
Hocam benim kamera da 16:9 ayarlı ve normal fotoğraf modu ve portre modu ekteki fotolarda olduğu gibi. Normal kamera da alt kısmı transparan yapıyor ama portre mod da yapmıyor. Bu şekilde olunca portre moda geçince görüntü biraz uzaklaşıyor. Kameralarda üsttekini kapattığım zaman görüntü de bir kapanma olmuyor. Yazılım olarak bir değişiklik oluyor mu onu çok anlamayadim. Daha önce mi A1 kullanıyordum. Mi A1 de Portre moda geçince görüntü yaklaştırdı. Note 5 de öyle değil. MIUI 9 ile MIUI 10 arasında kamera çalışması yönünden farklılık görmedim açıkçası. Bende ki durum bu şekilde.
Arkadaşın mi mix 2s ile denedik, portre modu farklı çalışıyor redmi note 5 e göre , mi mix2s de aynı mi mi A1 gibi Portre modunda görüntüyü yaklaştırıyor.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt