Rom -Güncel- Mi 5 Global Stabil ve Beta Orijinal Türkçe Romları (Miui 8 Stabil Yayınlandı !)

• Konbuyu başlatan ertanx
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 386
  • Görüntüleme 90K

Orijinal Romların hangisini kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    655

okoroglu

Özgür KÖROĞLU
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ozgur
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
8
edl mod ile ben kurdum cihaza 3gb ram /64gb bendeki cihaz canavar gibi türkçe arkadaşlar yaptığınız işi bilerek yapıyorsanız profsanız biraz bu konuda yapın. Aksi halde en ufak hatada cihaz brick olabilir bilginize.
Merhaba cihazinizda bl kilidi varmiydi?
Sizden rica etsem musaitseniz aksam ustu benim cihaza uzaktan baglanarak yukleyebilir misiniz? Madem hali hazirda yapmissiniz en azindan bilen ve deneyen birisi yapmis olur.

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124
Özgür cantara hocam da Ankara da bir gün buluşun hem cihazı tanımış olursun hemde tanışmış olursunuz.. :)

thorbank

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
musa
Cihazım
discovery
Konular
0
Ozgur koroglu kardes ne yaptin romu yukleyebildin mi

okoroglu

Özgür KÖROĞLU
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ozgur
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
8
Ozgur koroglu kardes ne yaptin romu yukleyebildin mi

Evet şimdi yükledim artık türkçe:)
Şimdi şöyle arkadaşlara kısaca anlatayım. Cihazınız bootloader kilidi olsa bile global romu yükleyebiliyorsunuz.

Yapacağınız işlemler

bu linkte yazılanı uygulamak.

Haydi kolay gelsin:)

Son düzenleme:

arifakinti

Kıdemli Yarbay
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
RedmiNot3Pro
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Konular
14
Hocam Mi5 için iki farklı rom yükleme metodu var. Bunlardan birincisi fastboot ile yükleme ki bu yöntem için kilidin açılması gerekli.

Diğer yöntem ise recovery ile yükleme. İlk mesajda bulunan bağlantıdan recovery yazan romu indirip telefona kopyalayın. Güncelleyici uygulamasına girin ve güncelleme paketini seç diyerek bu dosyayı gösterin. Rom yüklenecektir. Kilidin açılmasına gerek bulunmuyor. :)

Her iki yükleme metodunda da rom değiştireceğiniz için telefonda bulunan uygulamaların uyumsuzluk sorunu çıkartması muhtemel. Bu sorunu aşmak için ise es sağlıklı yol recovery üzerinden wipe all yapmak olacaktır. Bu işlem telefonda yer alan tüm bllgileri sileceği için rom yüklemeden önce her şeyin yedeğini almanızı tavsiye ederim.
Selamlar hocam, bu soruyu ben biraz daha ayrıntıya açayım, tecrübe sahibi biri olarak. Xiaomi unlock sistemi de değişiyor sürekli güncelleme falan. En son bu rom yükleme kilit falan 2 gün beni uğraştırdı.

Şimdi recovery rom yükleme ile kilit açmadan Miui.en deki romlar yükleniyor normalde ama telefon satıcıları cihaza galiba Spflashtoool yada farklı bir yol ile bir rom kuruyor ve öyle bir rom sürümu hiçbir yerde yok. Ne güncelleme alıyor nede yükleniyor. Üzerinde dubatery cleanmaster tarzı saçma uygulamalar ile geliyor bu bahsettiğim rom. Ve kilit açmadan hiçbir şekil rom yüklenmiyor ama ben biraz da tesadüfi bir yolunu buldum. O yol ise fastboot Mod ile oluyor. Yani recovery ile sittin sene yukleyemezsin, ama fastboot ile de biraz farklı.
Fastboot mod talimatlardaki gibi yaptım yüklemeye çalıştım ama hata mesajı verdi Bootloader kilitli diye. Ama sonrasinda brick olan telefonlarda kullanılan download modu deneyim dedim. Onada ses açma güç tuşları ile giriyoruz ve açılan ekranda download a tıklıyoruz. Ekran kararıyor ve öyle kalıyor sonra aynı işlemi yapın yani fastboot metodunu bu defa yiyecek telefon. Tek fark telefonu fastboot mode yerine download moda aldık. Bu şekilde en son stabil veya geliştirici romu kuruyoruz ve unlock işlemini tekrar deniyoruz. Böylece unlock oluyor cihaz. Ve ardından twrp ardından ver elini Paris :) istediğin romu rahatça yükle. :)

thorbank

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
musa
Cihazım
discovery
Konular
0
bilgisayarım xp 32 bit ..galiba 64 bit olması gerek öyle mi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Selamlar hocam, bu soruyu ben biraz daha ayrıntıya açayım, tecrübe sahibi biri olarak. Xiaomi unlock sistemi de değişiyor sürekli güncelleme falan. En son bu rom yükleme kilit falan 2 gün beni uğraştırdı.

Şimdi recovery rom yükleme ile kilit açmadan Miui.en deki romlar yükleniyor normalde ama telefon satıcıları cihaza galiba Spflashtoool yada farklı bir yol ile bir rom kuruyor ve öyle bir rom sürümu hiçbir yerde yok. Ne güncelleme alıyor nede yükleniyor. Üzerinde dubatery cleanmaster tarzı saçma uygulamalar ile geliyor bu bahsettiğim rom. Ve kilit açmadan hiçbir şekil rom yüklenmiyor ama ben biraz da tesadüfi bir yolunu buldum. O yol ise fastboot Mod ile oluyor. Yani recovery ile sittin sene yukleyemezsin, ama fastboot ile de biraz farklı.
Fastboot mod talimatlardaki gibi yaptım yüklemeye çalıştım ama hata mesajı verdi Bootloader kilitli diye. Ama sonrasinda brick olan telefonlarda kullanılan download modu deneyim dedim. Onada ses açma güç tuşları ile giriyoruz ve açılan ekranda download a tıklıyoruz. Ekran kararıyor ve öyle kalıyor sonra aynı işlemi yapın yani fastboot metodunu bu defa yiyecek telefon. Tek fark telefonu fastboot mode yerine download moda aldık. Bu şekilde en son stabil veya geliştirici romu kuruyoruz ve unlock işlemini tekrar deniyoruz. Böylece unlock oluyor cihaz. Ve ardından twrp ardından ver elini Paris :) istediğin romu rahatça yükle. :)

Edl diyorsunuz galiba hocam? Edl anladığım kadarıyla bir nevi arka kapı gibi çalışıyor. Yani cihaz hiç açılmadığı için kilit de işlev görmüyor dolayısıyla bootloader kilidi olmayan bir rom da rahatça yüklenebiliyor. :)

Üst Alt