Yardım GSI Yükleme Sorunu

Susceptive

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xperia M5
Konular
5
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
OxygenOS 9.0.8
Telefon Modeli
OnePlus 5T
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar cihazım Oneplus 5T BlueSpark Treble TWRP ile kullanıyorum cihaz özelliklerim arm64 ve Treble için (slot a/only a) uyumlu fakat TWRP üzerinden wipe yapıp uyumlu Pixel Experience Plus image yükledikten sonra cihaz açılıyor fakat ekran gelmiyor bildirim ışığı sadece beyaz yanıyor bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Merhaba arkadaşlar cihazım Oneplus 5T BlueSpark TWRP ile kullanıyorum cihaz özelliklerim arm64 ve Treble için (slot a/only a) uyumlu fakat TWRP üzerinden wipe yapıp uyumlu Pixel Experience Plus image yükledikten sonra cihaz açılıyor fakat ekran gelmiyor bildirim ışığı sadece beyaz yanıyor bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim.

Hocam, cihaza ait grafik sürücüleri eksik görünüyor. Gsi öncesi cihazıniza ait custom bir rom kurup vendor dosyası hariç wipe yapıyormusunuz? Eğer vendoru yani cihazına ait stok driverlerini silerseniz bu tür sorunlar çıkar. Wipe işlemini yaparken vendoru ve dahili hafızayı silmeyin, wipe işlemi sonrası sistem imajını yükleyin ardından da sadece datayi wipe yapıp, yüklenmesi gereken başka bir dosya varsa onları yükleyiniz.

Son düzenleme:
Oyla:

Susceptive

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xperia M5
Konular
5
Hocam, cihaza ait grafik sürücüleri eksik görünüyor. Gsi öncesi cihazıniza ait custom bir rom kurup vendor dosyası hariç wipe yapıyormusunuz? Eğer vendoru yani cihazına ait stok driverlerini silerseniz bu tür sorunlar çıkar. Wipe işlemini yaparken vendoru ve dahili hafızayı silmeyin, wipe işlemi sonrası sistem imajını yükleyin ardından da sadece datayi wipe yapıp, yüklenmesi gereken başka bir dosya varsa onları yükleyiniz.

Hocam dediginiz gibi yaptim bu seferde boot animasyonunda (google logosu yukleniyor) takili kaldi.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam dediginiz gibi yaptim bu seferde boot animasyonunda (google logosu yukleniyor) takili kaldi.
İmaj sonrası hangi uygulamaları kurdunuz hocam ? Aşamaları nasıl yaptığınızi bilsem daha iyi yardımcı olurdum. Ama sorununuz grafik sürücülerinin eksik veya hatalı olmasından kaynaklı görünüyor.

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Susceptive

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xperia M5
Konular
5
İmaj sonrası hangi uygulamaları kurdunuz hocam ? Aşamaları nasıl yaptığınızi bilsem daha iyi yardımcı olurdum. Ama sorununuz grafik sürücülerinin eksik veya hatalı olmasından kaynaklı görünüyor.

Cihazi normal olarak kullaniyordum gsi rom denemek istedim Pixel Experience Plus arm64 a only android 9 img indirerek cihazin ana konumundan twrp wipe yaptiktan sonra image install ile denedim sadece.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Cihazi normal olarak kullaniyordum gsi rom denemek istedim Pixel Experience Plus arm64 a only android 9 img indirerek cihazin ana konumundan twrp wipe yaptiktan sonra image install ile denedim sadece.
Hocam böyle direk yükleyerek çalışmaz sistem. O imaj sizin cihaziniza ait değil. Twrp wipe yaparak size ait olan tüm herseyi sildiniz. Sonra cihaziniza ait android 9 veya şuan cihaziniza ait en yüksek sürüm neyse ( 8 de olabilir ) custom rom indirin. Örneğin mokee rom. Bunu kurup sonra wendor hariç wipe yapınız. Ondan sonra imaj dosyasını yüklemelisiniz. Daha sonra ise sadece datayi wipe yapın. Sebebi imaj içerisinde kalan data verileri size engel olmasın. Ardından tavsiyem bu imaj ile ilgili mutlaka bir lag,hata ve benzeri unsur varsa düzeltici zip dosyasi vardır. Bununla ilgili biraz araştırma yapmanızda fayda var. Gsi rom adı üstünde Google pixel sistem imaji. Eğer forumumuzda bununla ilgili bir konu yoksa sizin için Google'dan arastirabilirdim ama dışarıdayım.

Son düzenleme:
Oyla:

Susceptive

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Xperia M5
Konular
5
Hocam böyle direk yükleyerek çalışmaz sistem. O imaj sizin cihaziniza ait değil. Twrp wipe yaparak size ait olan tüm herseyi sildiniz. Sonra cihaziniza ait android 9 veya şuan cihaziniza ait en yüksek sürüm neyse ( 8 de olabilir ) custom rom indirin. Örneğin mokee rom. Bunu kurup sonra wendor hariç wipe yapınız. Ondan sonra imaj dosyasını yüklemelisiniz. Daha sonra ise sadece datayi wipe yapın. Sebebi imaj içerisinde kalan data verileri size engel olmasın. Ardından tavsiyem bu imaj ile ilgili mutlaka bir lag,hata ve benzeri unsur varsa düzeltici zip dosyasi vardır. Bununla ilgili biraz araştırma yapmanızda fayda var. Gsi rom adı üstünde Google pixel sistem imaji. Eğer forumumuzda bununla ilgili bir konu yoksa sizin için Google'dan arastirabilirdim ama dışarıdayım.

Bende arastirdim ama cihazimla ilgili pek sonuc bulamadim belki mooke os ile olur musait bir zamanda deneyecegim yardimlariniz icin tesekkurler.

Son düzenleme:
Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Bende arastirdim ama cihazimla ilgili pek sonuc bulamadim belki mooke os ile our musait bir zamanda deneyecegim yardimlariniz icin tesekkurler.

Rica ederim. Mokee romdaki amaç cihazınıza ait grafik,ses vb sürücülerini yani vendor klasörü için hocam. İsterseniz arama bölümüne oneplus5t gsi rom yükleme yazarsanız ingilizce yardimlar bulabilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt