Soru gri ekran sorunu

aziz4242

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
note 9s
Konular
3
dostlar s. a 1 yıldır 9s kullanmaktayim telefon idare ediyor ama son zamanlarda gri ekran sorunu ortaya çıktı mesala siyah ekrandasiniz Bi anda ekran grilesiyor sanki karekter veya ikonları kenarları keskinlesmis ve arka planda griye dönüyor kapatıp açınca düzeliyor bu sorunu arastirdigimda 1 adet bilgiye ulaştım. acaba sorun nedir?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Yüksek ışık altında oluyorsa bu durum gün ışığı modundan kaynaklıdır. Ayarlar'a girince gün ışığı modu diye arayın, çıkan ayarı kapatın. Ayrıca Ayarlar - Ekran - Renk Şeması kısmına girip otomatik harici bir seçenek yapın (misal doygun ayarı). Otomatikte olunca kendiliğinden çalıştırmaya devam ediyor gün ışığı modunu.

aziz4242

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
note 9s
Konular
3
Yüksek ışık altında oluyorsa bu durum gün ışığı modundan kaynaklıdır. Ayarlar'a girince gün ışığı modu diye arayın, çıkan ayarı kapatın. Ayrıca Ayarlar - Ekran - Renk Şeması kısmına girip otomatik harici bir seçenek yapın (misal doygun ayarı). Otomatikte olunca kendiliğinden çalıştırmaya devam ediyor gün ışığı modunu.
teşekkürler deneyeceğim.

lostwisdom

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
note 9s
Konular
8
android 11 de çıktı bu sorun, gün ışığını kapatınca da geçmiyor. telefonu yeniden başlatınca çözülüyor.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
android 11 de çıktı bu sorun, gün ışığını kapatınca da geçmiyor. telefonu yeniden başlatınca çözülüyor.
Renk Şeması bölümü otomatik ayarındaysa ayar kapalı da olsa gün ışığı modu çalışıyor hocam. Otomatik harici bir ayarı seçmeniz lazım doygun ayarı gibi.

aziz4242

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan
Cihazım
note 9s
Konular
3
Renk Şeması bölümü otomatik ayarındaysa ayar kapalı da olsa gün ışığı modu çalışıyor hocam. Otomatik harici bir ayarı seçmeniz lazım doygun ayarı gibi.
eyvallah kardeşim cevap için.

Üst Alt