Yardım Gretel Gt6000 Ana Konu

arslanalps

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
K6000 pro
Konular
36
Gretel Gt6000 Ana Konu
Gretel Gt6000 modelinin daha önce tanıtımını yapmıştım. Her ne kadar bir kişi hariç kimsede görmesemde cihaz hakkında genel bir tanıtım yapacağım.

Homtom´un Ht6 modelini bilmeyen yoktur. Gretel Gt6000 modeline tabiri caizse Ht6 nın erkek kardeşi diyebiliriz. Erkek kardeşi diyorum çünkü daha oturaklı daha sert bir model.

Cihazın genel görünüşü.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Videomuza da baktığımızda cihazımızın genel yapısısı Huawei Mate 9 a benziyor yani gayet şık bir tasarımı var. Benim dikkatimi çeken kısım ise öndeki parmak izi okuyucu. Parmak izi okuyucu geri tuşu işlevi görüyor ancak basmatik değil :D. Iphone 7 olsun meizular olsun hep içimde bir korku olmuştur tuş göçecek daha da çıkartamayacağız diye. Bu korkunun sebebi ise zırt bırt tuşu çöken ilk Iphone modelleri olduğu aşikar.

Şimdi verdiğim videoda ise öndeki parmak izi tuşunun kullanımı hakkında bilgi verilmiş ayrıca kamera hakkında da ufak tefek fikir sahibi olabilirsiniz.

Şimdi kamera kısmında gelelim.Cihazda çift kamera var. Benim çok ilgimi çeken bir durum değil açıkçası çift kamera ancak kamerasının çekimlerini gördüm bir abi aracılığıyla hem ön hemde arka kamera iş görür. Zamanın redmi note 3 modellerinden pek farkı yok kameranın.
Kısaca özetlersek arkada 13mp ve 3mp iki kamera ve önde 5mp bir kamera mevcut. Ayrıcı iki kamerada da led flaş kullanılmış.

İşlemci kısmında Mediatek MT6737 kullanılmış. Pil kullanımı konusunda mediatek standartlarına göre cimri bir işlemci. Neden böyle söylediğimi açacak olursak. Oukitel k10000 pro da bulunan 6750turbo modeli aşağıda izleyeceğiniz mağlubiyetin sebebi gibi gözüküyor. Pil kullanımı etkileyen çok fazla etken elbette var ancak düz mantıkla baktığımızda işlemcilerin pil kullanımın farklı olduğunu anlamamız pek zor olmasa gerek. Ayrıca cihaz beklediğimden hafif çıktı. Bağsettiğim video:

Peki 6000mah ne kadar sürede şarj oluyor? Cevabı yine videoda

5.5 ekran cihazları kullanmak bana her zaman zor gelmiştir. Letv Zte Xiaomi vs farketmez bana göre hepsi zor. Zaten benim gibi telefonu tek elle kullanmak isteyen arkadaşlar için ortaya atılmış bir özellik tek el modu. Gretel Gt6000 modelinde de tel el kullanım için bir kıyak geçilmiş.

Çok fazla üstelemeye gerek yok cihazın tüm özellikleri aşağıdaki gibidir.

5.5” HD IPS 720x1280 SHARP LCD display, 2.5D
• 5 Points capacitive G+F+F touch panel
• 6,000mAh battery – non-removable
• Front Fingerprint TouchID
• 9V/2A quick charger
• Dual back cameras, 13.0MP Panasonic sensor, auto focus,f/2.2 apeture,dual-flash led light Bokeh Mode
• Front Camera 5.0MP, flash light,f/2.6 apeture
• Android 7 Nougat
• MT6737 Quad Core 1.3GHz
• 2GB RAM + 16GB ROM, support to 32G TF card
• FDD-LTE(B1/3/7/8/20): 2100/1800/2600/900/800
• WCDMA(B1/8): 2100/900
• GSM(B2/3/5/8):1900/1800/850/900
• Deeply Customized UI
• Parallel Space• One-hand Mode
• Super Tough Asahi Glass Screen
• Premium Metal Artistry
• USB On-the-Go