Mod Gpu overclock

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Evet arkadaslar bazi forumdaslarim beni bilir. Xiaomi mi5s cihazima overclock yapmamdan dolayi. Overclock kisaca hiz asirtma denir. Suanda mix2 kullanmaktayim. Cihazi arkdasim bana hediye etti sifir olarak sagolsun. Tabiki hemen bootloader kilidini açıp cihazi rootlamak la basladim. Cihaz islemci ve gpu olarak yeterli duzeyde. Lakin arkadaşım da olan mi9t pro da pubg grafik ayarlarini actigimda hdr de aşırı kare hizi açıldığını gördüm. Yani hdr modunda 60 fps oynuyor. Bu normal çünkü sd855 ve adreno 640 grafik birimi suan en yuksek donanim. Lakin bende neden açmıyor diye ararstirma yaptim. Ve tamamen grafik birim kodlarını ele alarak gpu ya overclock yaptim. Ekran resmi atıyorum. Kesinlikle playstore deki gfx programi kullanmadim bunu belirteyim.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Alacran21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
29
Evet arkadaslar bazi forumdaslarim beni bilir. Xiaomi mi5s cihazima overclock yapmamdan dolayi. Overclock kisaca hiz asirtma denir. Suanda mix2 kullanmaktayim. Cihazi arkdasim bana hediye etti sifir olarak sagolsun. Tabiki hemen bootloader kilidini açıp cihazi rootlamak la basladim. Cihaz islemci ve gpu olarak yeterli duzeyde. Lakin arkadaşım da olan mi9t pro da pubg grafik ayarlarini actigimda hdr de aşırı kare hizi açıldığını gördüm. Yani hdr modunda 60 fps oynuyor. Bu normal çünkü sd855 ve adreno 640 grafik birimi suan en yuksek donanim. Lakin bende neden açmıyor diye ararstirma yaptim. Ve tamamen grafik birim kodlarını ele alarak gpu ya overclock yaptim. Ekran resmi atıyorum. Kesinlikle playstore deki gfx programi kullanmadim bunu belirteyim.
Cihaz çok ısınmıyormu hocam hem batarya ömrü de kısalır

ertndrsn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
76
Overclock olayı cihaza zarar verir diye hep korkmuşumdur. Ne düşünüyorsunuz?

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Konular
49
Cihaz çok ısınmıyormu hocam hem batarya ömrü de kısalır
Yok herhangi bir olumsuzluk yok. Cunku gpu mhz ayarlariyla oynamadim. Gpu. Mhz ayarlari stock durumda.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Overclock olayı cihaza zarar verir diye hep korkmuşumdur. Ne düşünüyorsunuz?
Aslinda bana göre zarar vermez. Tabiki cihazin islemci ve grafik birimini her zaman tavanda tutmamak gerekir

Alacran21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
29
Yok herhangi bir olumsuzluk yok. Cunku gpu mhz ayarlariyla oynamadim. Gpu. Mhz ayarlari stock durumda.

Aslinda bana göre zarar vermez. Tabiki cihazin islemci ve grafik birimini her zaman tavanda tutmamak gerekir
Peki nasıl yaptınız hocam anlatabilir misiniz

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Konular
49
Peki nasıl yaptınız hocam anlatabilir misiniz
Hocam karmasik bir islem oldugu icin burdaki cogu arkadaş yapamayabilir. Genelde bu konulari ozelden yardimci oluyorum. Ama bir rehber hazirliyabilirim

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
Hocam neden root atiyosunuz ne yararı var anlamadım

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Konular
49
Memnun olurum hocam denemek istiyorum gerçekten
Cihaz ne hocam

Hocam neden root atiyosunuz ne yararı var anlamadım
Ben cihazin sistem dosyalariyla oynamak icin yaparim. Önceden xiaomi mi5s vardi. O telef9n mercek ve islemci 60 fps video kaydi icin yeteeliydi ama xiaomi yapmamıştı. Root sayesinde onu yapmistim mesela

Alacran21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
29
Cihaz ne hocam

Ben cihazin sistem dosyalariyla oynamak icin yaparim. Önceden xiaomi mi5s vardi. O telef9n mercek ve islemci 60 fps video kaydi icin yeteeliydi ama xiaomi yapmamıştı. Root sayesinde onu yapmistim mesela
Redmi Note 7 hocam

Üst Alt