Çözüldü Google uygulamasını sildim Bootlopta kaldı.

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
105
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miui 12.0.3
Telefon Modeli
Mi 9 Se
Bootloader Kilidi
Açık
System app remover uygulamasını kurup google arama uygulamasını gereksiz bulduğum için sildim. Telefon açılmıyor. Cihaz unlock. Mi 9Se. boot.imgyi flashladım ama işe yaramadı. google uygulamasını twrp ile nereye atarsam düzelir yardım lütfen

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Cihazınızda varsayılan arama uygulaması Google arama değilmiydi? Bunu sildiğinizde cihazınızdan nasıl arama yapmayı planlıyordunuz?

Uygulamanın silinme şekline göre farklı yöntemler olabilir ancak şuanda yapabileceğiniz en basit ve temiz yöntem, aynı rom dosyasını format data yapmadan üzerine tekrar yüykleyiniz.

Oyla:

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
System app remover uygulamasını kurup google arama uygulamasını gereksiz bulduğum için sildim. Telefon açılmıyor. Cihaz unlock. Mi 9Se. boot.imgyi flashladım ama işe yaramadı. google uygulamasını twrp ile nereye atarsam düzelir yardım lütfen
Mrehaba boot.imgyi Yüklerseniz düzelmez system.img Dosyasını Yüklerseniz açılır recovery yüklü ise dirrek flashlayın reboot yapıp Yeniden Başlatın deneyiniz açılacaktır
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazınızda varsayılan arama uygulaması Google arama değilmiydi? Bunu sildiğinizde cihazınızdan nasıl arama yapmayı planlıyordunuz?

Uygulamanın silinme şekline göre farklı yöntemler olabilir ancak şuanda yapabileceğiniz en basit ve temiz yöntem, aynı rom dosyasını format data yapmadan üzerine tekrar yüykleyiniz.
ikimizde aynı anda yazdık galiba hocam kusura bakmayın

Oyla:

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
105
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
teşekkürler. verilerim aynı kalır demi. yani yeniden kurulum yapmak istemiyorum

bu arada rom xiaomi.eu zip şeklinde yani twrpden yüklenecek direk flashlamam mı gerekiyor birşeyin silinmemesi için?

Oyla:

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Oyla: Çözüm

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
105
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kralsınız allah razı olsun ikinizden de :) çözüldü :)

Oyla:

Eren KS

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
XM 12 -- CUPID
Meslek
Gemi İnşaat
Konular
9
Hocam konu çözülmüş ama ben yine de hatırlatma olarak bahsedeyim
Adb fastboot aracı ile de sistemde istemediğiniz kullanmadığınız uygulamaları kaldırabilirsiniz
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sent from my Redmi K30 using Tapatalk

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Tekrar aynı sorun olursa Google uygulamasını indirip dosya adını Velvet.apk yapın Velvet isminde bir klasör oluşturup bu klasörü System/product/priv-app klasörü ün içine koyun.

Google uygulaması cihazın çalışması için zorunlu maalesef hiçbir şekilde kaldırılmamalı.

Root ile uygulama kaldırmaya alternatif olarak Root ile uygulama dondurma özelliği var. Her uygulamayı dondurur/devre dışı bırakır. Aşağıdaki uygulamayı indirip gereksiz her şeyi devredışı bırakmak mümkün.

Oyla:

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
105
Hocam konu çözülmüş ama ben yine de hatırlatma olarak bahsedeyim
Adb fastboot aracı ile de sistemde istemediğiniz kullanmadığınız uygulamaları kaldırabilirsiniz
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sent from my Redmi K30 using Tapatalk
onu sonradan öğrendim evet. sağolun hocam

Tekrar aynı sorun olursa Google uygulamasını indirip dosya adını Velvet.apk yapın Velvet isminde bir klasör oluşturup bu klasörü System/product/priv-app klasörü ün içine koyun.

Google uygulaması cihazın çalışması için zorunlu maalesef hiçbir şekilde kaldırılmamalı.

Root ile uygulama kaldırmaya alternatif olarak Root ile uygulama dondurma özelliği var. Her uygulamayı dondurur/devre dışı bırakır. Aşağıdaki uygulamayı indirip gereksiz her şeyi devredışı bırakmak mümkün.
gerçekten önemli bir bilgi. özellikle bunu aradım bulamadım. çok sağolun.

ben greenify kullanıyordum bir ara.

Oyla:
Üst Alt