Yardım Google Takvim Spam, Sabahları açılan otomatik reklam Hk.

muratdur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi 3s
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global v10.3.6 kararlı
Telefon Modeli
Xiaomi Redmi Note 6 Pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba arkadaşlar,
Daha önce 10.3.6 resmi rom konusunda yazmıştım rom'dan kaynaklıdır diye ama rom kaynaklı olmadığını gördüm. Uygulamaları tek tek kontrol ettim. Son olarak Twitterin kendi tarayıcısından şüphelenmiştim ama sorun o da değilmiş.
Sorun olarak ilk başlarda gün içinde 2-3 defa kendi kendine tüm uygulamalar kapalı iken tarayıcıyı açıp farklı sayfalara yönlendirerek açılıyordu. Şimdi sadece sabah telefonu ilk elime aldığımda wifi ve mobil veriyi açtığımda "WhatsApp ve WhatsApp b. Sadece kilitli olduğu durumda "Otomatik olarak farklı sitelere yönlendirerek sayfa açılıyor ne yaptım ise tespit edemedim.
Açılan sayfaları tarayıcı geçmişinden aldım;
/İlk açılan
pages/gohoi_twitter.html
Sonrasında iki farklı sayfaya yönlendirme yapıyor.

Telefonu silmek yerine sorunu tespit etmek istiyorum ama bulamadım. Konu ile ilgili cevaplarınızı bekliyorum

muratdur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi 3s
Konular
1
Sorunun kaynağı belli oldu, gmail hesabımda bulunan takvime 1250 adet etkinlik oluşturulmuş, oluşturulan etkinlikte belirtilen URL eklenmiş ve otomatik olarak başlatılmış. Google hesabınızda yer alan takvimleri kontrol edebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-10-31-09-30-59-501_com.android.calendar.png
    Screenshot_2019-10-31-09-30-59-501_com.android.calendar.png
    283,2 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_2019-10-31-09-37-07-945_com.android.calendar.png
    Screenshot_2019-10-31-09-37-07-945_com.android.calendar.png
    122 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_2019-10-31-09-40-33-439_com.android.calendar.png
    Screenshot_2019-10-31-09-40-33-439_com.android.calendar.png
    219,3 KB · Görüntüleme: 13
Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
İlginç bir reklam yöntemiymiş :)
Geçmiş olsun.

Oyla:

muratdur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi 3s
Konular
1
İlginç bir reklam yöntemiymiş :)
Geçmiş olsun.
Aynen çok ilginç, olayın detayı da anladım. Sorun "Google calendar spam"
Gmail hesabınıza gelen posta ile otomatik olarak size ekliyor. Bu normal posta da olsa spam da olsa fark etmiyor. Google takvim hesabınızdaki takvimlerde ayarlar bölümünde etkinlikler yada davetleri otomatik ekle seçenekleri açık ise doğal olarak size etkinliğe eklemiş oluyor ve belirtilen adreslere belirtilen saatlerde etkinlik adresini açmış oluyor.

Bu olaydan herkes etkilenebilir, çözüm Google ayarlarından takvimi temizlemek ve sorun ile karşılamamak içinde takvim ayarlar bölümünden genel >etkinlik ayarları >gmail den etkinlikleri takvimime otomatik ekle seçeneğini kaldırmanız hayır demeniz gerekmektedir.

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Aynen çok ilginç, olayın detayı da anladım. Sorun "Google calendar spam"
Gmail hesabınıza gelen posta ile otomatik olarak size ekliyor. Bu normal posta da olsa spam da olsa fark etmiyor. Google takvim hesabınızdaki takvimlerde ayarlar bölümünde etkinlikler yada davetleri otomatik ekle seçenekleri açık ise doğal olarak size etkinliğe eklemiş oluyor ve belirtilen adreslere belirtilen saatlerde etkinlik adresini açmış oluyor.

Bu olaydan herkes etkilenebilir, çözüm Google ayarlarından takvimi temizlemek ve sorun ile karşılamamak içinde takvim ayarlar bölümünden genel >etkinlik ayarları >gmail den etkinlikleri takvimime otomatik ekle seçeneğini kaldırmanız hayır demeniz gerekmektedir.
Çok tehlikeli..

Oyla:

aslanalperh

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
15
Nasıl yöntemler bunlar böyle. Kendilerini de aştılar artık.

Oyla:

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
hocam bu bir ara benimde başıma gelmişti illallah ettirdi, sürekli yeni etkinlik bildirimi geliyordu, mailler artık spam mesajları engellediği için böyle bir yol bulmuş adamlar üstte arkadaş çözümü yazmış bende madde madde yazayım bu dertten muzdarip arkadaşlara çözüm olsun.

Öncelikle, Google Takvim’in etkinlik davetlerini otomatik olarak eklemesini önlememiz gerekir:
  1. Google Takvim’in web portalını kullanarak (Android uygulamasından değil, bunu web’de yapmanız gerekmektedir), sağ üst köşedeki dişli simgesini tıklayın ve “Ayarlar” ı seçin.
  2. Ayarlar sayfasında, “Olay ayarları” nı seçmek için soldaki kaydırılabilir menüyü kullanın.
  3. Sağ panelde, “Davetiyeleri otomatik olarak ekle” yazan bir seçenek bulmanız gerekir.
  4. Bu seçeneğin yanındaki açılır menüden “Hayır, yalnızca yanıtladığım davetiyeleri göster” seçeneğini seçin.

Oyla:
Üst Alt