Haber Google, Play Store'un Tasarımını Yenileyecek

• Konbuyu başlatan Sxiao
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 10
  • Görüntüleme 974
Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, çeviri uygulamasından ofis uygulamalarına kadar neredeyse bütün servislerinin Materyal Tasarım anlayışına geçişini tamamladı. Google’ın sahip olduğu Android işletim sisteminin resmi uygulama mağazası Play Store ise klasik tasarımıyla hizmet vermeye devam ediyor fakat bunun fazla uzun süreceğini söyleyemeyiz.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Klasik Tasarım / Materyal Tasarım

9to5Google tarafından paylaşılan görsellere göre Google, Play Store’u Materyal Tasarım’a geçirmeye çalışıyor. Yeni tasarım ile birlikte Play Store, tamamen beyaz bir arka plan ile kullanıcıların karşısına çıkarken, yeşil renk yalnızca vurgular için kullanılıyor. Ayrıca görseller ve ikonların kenarları da oval bir görünüm kazandırılarak çok daha hoş bir görüntü elde edilmiş.

Şu ana kadar ‘Uygulamalar, Oyunlar, Filmler, Kitaplar’ olarak üst kısımda bulunan kategoriler, yeni tasarım ile birlikte ‘Ana Ekran, Oyunlar, Filmler&TV, Kitaplar’ olacak şekilde uygulamanın alt kısmına taşınıyor. Üst kısımda ise yalnızca ‘Sizin için, üst sıralar’ gibi kategori içi sayfalar ayrılmış durumda.

9to5Google, Play Store’un yeni tasarımını uygulamanın 14.5.52 sürümünde keşfetti. Ne yazık ki Google’ın uygulamayı ne zaman güncelleyeceği şu an için bilinmiyor ancak yeni tasarımın daha kullanıcı dostu olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca Materyal Tasarım’ın beyaz fon odaklı tasarımı sayesinde gece moduna da yatkın olduğunu belirtelim.

Kaynak: WebTekno

metin55k

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
metin
Cihazım
mi 8
Konular
42
Çok gerekliydi ya (!) :@

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Değişiklik olsun fena değilde buda çok ruh gibi duruyor :^)

SanaTelefonAlacam

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Bilişim
Konular
3
Tasarımla sorun yaşayan olduğunu sanmıyorum ama son zamanlarda önerilen uygulama ve oyunlar çok kötü.

mertr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
MI9
Konular
2
guzel olmus kategori kismi altta daha iyi eskisi karmasa yaratiyordu ama az daha renkli olsa fena olmazdi sanki

hakikidaredevil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Günay
Cihazım
Mi 5
Konular
5
android ekosisteminde ki en leş uygulama bu google play. çok kalabalık bir arayüzü var, aynı anda 50 tane uygulamanın simgesini yüklemeye kalkıyor. kare atlaması olmadan çalıştığı bi telefon görmedim.

mertr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
MI9
Konular
2
android ekosisteminde ki en leş uygulama bu google play. çok kalabalık bir arayüzü var, aynı anda 50 tane uygulamanın simgesini yüklemeye kalkıyor. kare atlaması olmadan çalıştığı bi telefon görmedim.

dediginiz problem internet hizindan dolayi olabilir, ben hic karsilasmadim boyle bir durumla, cok cok eski donemlerden bahsetmiyorum tabii

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Materyal diye diye herşeyi bembeyaz yaptılar ya hiç hoşuma gitmedi

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Aynen öyle. Bari eski görünüme dönebilmemiz için bir ayar felan koysalar her iki kesimde memnun olurdu.

Valla hocam ya keşke. İyice işi kolaya vurdular bas beyazı tamam. Birileri bi yandan karanlık tema diye yırtınıyor bunlar tam aksi :D

Üst Alt