Rehber Google Play Store Cihaz Sertifikalı Değil Hatası ve Çözümü

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Sorunun çözümü için birden fazla yöntem mevcut

İlk olarak cihazınızdaki IMEI numarasını aşağıda yer alan bağlantıya girerek cihazınızı kayıt etmeniz gerekli.

Eğer IMEI numaranız ile kayot işlemi gerçekleşmezse bu durumda Google Service Framework (GSF) kodunu girmeniz gerekli. GSF kodunu bulmak için yı telefonunuza yükledikten sonra tekrar yukarıda vermiş olduğum e giderek GSF kodu ile cihazınızın kaydını tamamlayabilirsiniz.

İkinci yöntem olarak Ayarlar/Yüklü Uygulamalar altından Google Play Store verilerini temizleyip güncellemelerini kaldırdıktan sonra cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz. Play Store derhal kendini güncelleyeceği için hızlı olmalısınız.

Üçüncü yöntem ise kesin çözüm sunuyor. Bunu gerçekleştirebilmek için cihazınızda root yetkisini almış olmanız ve safetynet testinden başarılı olarak geçmiş olmanız gerekli. (China Beta romlardaki root yetkisini kullanabilirsiniz.)

Bu gereklilikleri sağladıktan sonra play store üzerinden uygulamasını indirin ve uygulamaya root yetkisini verin.

Uygulamayı açtıktan sonra gelen listeden Google Play Store bulun

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

device-google-certified satırını bulun

"false" değerini değiştirerek "true" yapın

Cihazınızın artık sertifikalı görünecek.

Farklı bir çözüm yöntemi için ise @By.TRabZonLu™ tarafından paylaşılan bu konuyu inceleyebilirisiniz : Mod - MagiskHide Props Config v2.7.1 (Cihaz Sertifikalı Değil Çözümü)

Son olarak cihaz sertifikalı görünmese de sertifkalıymış gibi uygulamaları indirmenize imkan tanıyan son bir yöntem daha eklemek istiyorum. Diğer yöntemlere göre çok daha kolay ve amaca daha uygun. Yöntemi paylaşan @onat hocama teşekkürler. Play store uygulamasına girdiğinizde satın alma işlemleri için parmak izi doğrulamasını açtığınızda Play Store cihazınıza sertifikalıymış gibi güveniyor ve sertifikalı olmayan cihazlara yüklenemeyen Netflix gibi uygulamaları indirebiliyorsunuz.

Son düzenleme:

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Teşekkürler Miui pro kullanıyorum.Mİ4 LTE cihazım imei ile başarıyla kayıt ettirildi.100 cihaza kadar izin varmış.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Sayın cantara hocam, bilgilendirme ve çözüm için teşekkürler....ben bir kaç defa denememe rağmen, IMEI ler başarılı ile kayd edildi, ancak Android ID ve GSF kodunda şu an gerçekeştiremiyoruz hatası alıyorum? Gün içersinde bir kaç defa daha deneyeceğim tabiki

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
Sayın cantara hocam, bilgilendirme ve çözüm için teşekkürler....ben bir kaç defa denememe rağmen, IMEI ler başarılı ile kayd edildi, ancak Android ID ve GSF kodunda şu an gerçekeştiremiyoruz hatası alıyorum? Gün içersinde bir kaç defa daha deneyeceğim tabiki

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk
Aynı hatayı ben de aldım. IMEI kaydı yapıldı. Diğerlerinde hata verdi. IMEI kaydı yapıldı ama playstore da sertifikasız diyor yine

alasulumurat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi Note 10
Konular
13
Sertifikalı olup olmadığını nasıl anlıyoruz.?

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Peki bunun önemi nedir yapmazsak nolur yada yapsak nolur bunu?

alasulumurat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi Note 10
Konular
13
Kayıt yaptım ama halen sertifikalı değil yazıyor. Belki bir süre geçmesi gerekiyordur.

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Bu Kayıt işi neye göre değişiyor anlamıyorum. Bir Romda Google Play sertifikası var görünüyor, farklı bir romda yok görünüyor.

Üst Alt