Soru Google nin uygulamalarını kullanmak istemiyorum

Aksanli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burhan
Cihazım
Mi 11
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 14.0.6
Telefon Modeli
Mi 11
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhabalar arkadaşlar şuan mi 11 kullanıyorum ama arastirma içerisindeyim mi 13 yurtdışı almayı düşünüyorum ama Google nin uygulamaları olmasını iste uygulamalardan kastım rehber, arama , mesajlaşma gibi uygulamaların Google nin yerine Xiaomi nin kendi uygulamalarını kullanmak istiyorum. Global mi almam lazım çin mi almam lazım veya versiyon farkımi oluyor. Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Cihazı satın aldıktan sonra bootloader kilidini açarak Tayvan veya xiaomi.eu romu kurup kullanabilirsiniz.

Satın aldığınız yere tayvan romlu istediğinizi belirtirseniz büyük ihtimalle kurup o şekilde size göndereceklerdir.

Oyla:

Aksanli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burhan
Cihazım
Mi 11
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihazı satın aldıktan sonra bootloader kilidini açarak Tayvan veya xiaomi.eu romu kurup kullanabilirsiniz.

Satın aldığınız yere tayvan romlu istediğinizi belirtirseniz büyük ihtimalle kurup o şekilde size göndereceklerdir.
Çok teşekkür ederim

Oyla:

Aksanli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burhan
Cihazım
Mi 11
Konular
1

Ustam birşey daha soracaktım alacağım cihazi buldum global değil çin romlu olduğunu söyledi çin rom lu da Xiaomi nin kendi uygulamaları ni kullanabiliyormuyuz ?

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
179
Global cihaz alın hocam. Geri kalan şeyler yazılım ile çözülüyor. Global olmayan cihazda band 20 eksik oluyor, 4.5G kırsalda sıkıntılı çekiyor. Global cihazın arkasında cama lazerle CE sertifikası yazılmış olur eklediğim görseldeki gibi.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231024-122316.png
    Screenshot_20231024-122316.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 14
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Ustam birşey daha soracaktım alacağım cihazi buldum global değil çin romlu olduğunu söyledi çin rom lu da Xiaomi nin kendi uygulamaları ni kullanabiliyormuyuz ?
Evet Çin romunda Mi Uygulamaları var fakat sadece Google uygulamaları değil Türkçe dil desteği ve hiçbir Google servisi de yok. Kullanmak için rom yüklemeniz gerekir.

Oyla:

Aksanli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burhan
Cihazım
Mi 11
Konular
1
Evet Çin romunda Mi Uygulamaları var fakat sadece Google uygulamaları değil Türkçe dil desteği ve hiçbir Google servisi de yok. Kullanmak için rom yüklemeniz gerekir.
Teşekkür ederim ustam alacağım kişiye onuda belirtecem 👍

Oyla:

Aksanli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burhan
Cihazım
Mi 11
Konular
1

Ustam cihaz geldi fakat global rom yüklü yani Google uygulamaları yüklü bir şekilde geldi . Tayvan veya xiaomi.eu ücretli bir şekilde benim cihaza kuranilirmisiniz veya bu işi ücretli yapan biri varsa yardımcı olabilirmisiniz ustam

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Ustam cihaz geldi fakat global rom yüklü yani Google uygulamaları yüklü bir şekilde geldi . Tayvan veya xiaomi.eu ücretli bir şekilde benim cihaza kuranilirmisiniz veya bu işi ücretli yapan biri varsa yardımcı olabilirmisiniz ustam

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın :)

Ücretli destek maalesef sağlayamıyorum hocam ama işlem kendinizin de yapabileceği düzeyde ve son derece basit aslında...

Bootloader kilidi açıktır tahmin ediyorum.
Bilgisayarınıza Mi Flash uygulamasını kurun. (Sadece driverların düzgün yüklenmesi için gerekli)
Aşağıda bağlantısını verdiğim rom dosyasını bilgisayarınıza indirin.
Dosya indikten sonra telefonunuzu kapatın, ses kısma ve güç tuşlarına beraber basarak açarak fastboot moduna alın. Bilgisayara bağlayın. İndirdiğiniz rom dosyası içindeki first_install_with_data_format dosyasını çalışıtırın. Telefon yeni romla açılacaktır.

Rom : (Romun yeni sürümlerinde sorun var o yüzden eski sürüm ekliyorum)

Eğer yapamam derseniz H.kadioglu hocam ücretli destek sağlayabilir.

Oyla:
Üst Alt