Yardım Google Hesabının Çalınması Sorunu

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Merhaba dostlar bugün akşam saatinde telefonuma benim haberim olmadan bir yerden giriş yapılmaya çalışıldığı bildirildi.(Bu siz misin muhabbeti) Açıkçası hesabın nasıl çalındığını bilmiyorum dün akşamdan beri telefonumdan maç izlemek için birkaç siteye girdim ondan sonra telefonum hafif kasmaya başlamıştı hatta saçma sapan bildirimler gelmeye başladı sabah bi şüphelendim fakat akşam o bildirim gelince hemen telefonu sıfırlayıp yeniden telefona rom attım google hesabımı ve facebook instagram vs. uygulamalarının şifrelerini her ihtimale karşı değiştirdim şimdi sizlere sorum başka ne tür önlemler alabilirim.

Sykoz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
-
Cihazım
-
Konular
2
Google hesabınıza giriş yapın, sol taraftaki güvenlik sekmesi üzerinden de diğer sitelerde oturum açma, Google ile oturum açmayı kontrol edin bilmediğiniz 3. taraf site veya uygulama için oturum açma erişimi varsa kaldırın, gene aynı sekme üzerinden de hesabınıza erişimi olan bilmediğiniz bir cihaz varmı yokmu kontrol edin.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Arkadaşın önerisine ek olarak iki adımlı doğrulama ve güvenilir cihaz özelliklerini de açmalısınız. Benim telefondan onay vermediğim sürece kendim bile başka yerde giriş yapamıyorum, ayrıca iki adımlı doğrulama ile her açılışta sms doğrulaması yapabilirsiniz.

Google hesaplarımız en az banka hesaplarımız kadar önemli, tüm hayatımız google da.

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Arkadaşın önerisine ek olarak iki adımlı doğrulama ve güvenilir cihaz özelliklerini de açmalısınız. Benim telefondan onay vermediğim sürece kendim bile başka yerde giriş yapamıyorum, ayrıca iki adımlı doğrulama ile her açılışta sms doğrulaması yapabilirsiniz.

Google hesaplarımız en az banka hesaplarımız kadar önemli, tüm hayatımız google da.
Zaten iki adım olduğu için kurtardım durumdan

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Google hesabınıza giriş yapın, sol taraftaki güvenlik sekmesi üzerinden de diğer sitelerde oturum açma, Google ile oturum açmayı kontrol edin bilmediğiniz 3. taraf site veya uygulama için oturum açma erişimi varsa kaldırın, gene aynı sekme üzerinden de hesabınıza erişimi olan bilmediğiniz bir cihaz varmı yokmu kontrol edin.
Hepsini kontrol ettim zararlı olan hiçbirsey göremedim oyunlar ve birkaç tane güvenilir web sitesi

Sykoz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
-
Cihazım
-
Konular
2
Hepsini kontrol ettim zararlı olan hiçbirsey göremedim oyunlar ve birkaç tane güvenilir web sitesi

Endişe etmenizi gerektirecek bir durum yok gibi görünüyor şuan için 2 adımlı doğrulamanızda açık. Google'a mail atabilme şansınız varsa hesabıda incelemeye alabilirler yada bunların topluluk forumları oluyor orayada yazabilirsiniz, sıklıkla Google çalışanlarıda yol gösteriyor.

Üst Alt