Soru Google camerada çift kamera destekleyen bir sürüm yayınlandımı ?

Erdinç25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Erdinç
Cihazım
Mi A1
Konular
18
Bildiğiniz gibi google kamera iyi hoş ama portre için çift kamera kullanmıyor ve fotolar doğal olmuyor ,geliştiriciler mi A1 de bunun için yeni bir sürüm yayınladımı ben baktım bulamadım,bilgisi olan varmı ,şimdiden teşekkürler

ArizonaDream

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Meslek
Bankacı
Konular
28
Doğal olmuyor derken ne açıdan mesela hocam? İkinci kameranın kalitesi ana kameraya göre düşük. Google kamera portreyi ana kamerayla yapıyor bu sayede hem daha iyi ışık alıyor hem detaylar daha iyi veriliyor hem de fotoğraftaki kirlilik en aza indirilmiş oluyor.

Oyla:

Erdinç25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Erdinç
Cihazım
Mi A1
Konular
18
Doğal olmuyor derken ne açıdan mesela hocam? İkinci kameranın kalitesi ana kameraya göre düşük. Google kamera portreyi ana kamerayla yapıyor bu sayede hem daha iyi ışık alıyor hem detaylar daha iyi veriliyor hem de fotoğraftaki kirlilik en aza indirilmiş oluyor.
Hocam şöyle mesela 2.kamera olmadan portrede fotolar şhoplanmış gibi etrafı kesilmiş gibi oluyo,mesela saç tellerini ayıramıyo en basiti,kesip geçiyo, çift kamerada her ayrıntının arkasını bulanıklaştırıyo,resim daha ön pilana çıkıyo profosyonel çekilmiş gibi

Oyla:

ArizonaDream

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Meslek
Bankacı
Konular
28
Hocam şöyle mesela 2.kamera olmadan portrede fotolar şhoplanmış gibi etrafı kesilmiş gibi oluyo,mesela saç tellerini ayıramıyo en basiti,kesip geçiyo, çift kamerada her ayrıntının arkasını bulanıklaştırıyo,resim daha ön pilana çıkıyo profosyonel çekilmiş gibi
Anlıyorum. Ben o ayrıntılara o kadar dikkat etmedim ama genel manada bakıldığında; ışık, renk, detay ve temiz görüntü başlıkları altında Gcam daha başarılı geldi bana. :)

Oyla:

MetehanByz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Metehan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
6
2. Kamera mi a1de optik zoom değil miydi ve bu gcamda optik mi yazılımsal mı zoomluyor

Oyla:

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Var fakat yine portre modunda ikinci kamerayı kullanmıyor. Magisk module + destekleyen gcam indirince çalışıyor. Portre için çalışan kamera yapılmaz.

Oyla:
Üst Alt