İpucu 8.4.19 Global Beta İçin Google Camera

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Bir tane google camera kurdum eski bir versiyon sanırım hdr + değil ve foto çekince küçük önizleme gözükmüyor ama lens bulanıklığı modunda güzel portre efekti veriyor diğerini yükledim bir kere hata verdi üst versiyonla arasında çok fark varmı ?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam zaten Google Camera programını kullanma amacımız HDR işlemesi yapması. Yoksa gerek yok zaten.

drnvrsmr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
enver
Cihazım
mi6
Konular
1
Hayır hocam, kullandığınız Rom'da Camera 2 Api desteği varsa (Global beta ve Global Stabil romlarda yok), gerek yok. Tabi destek belirtilmesine rağmen yinede sorun yaşıyorsanız, işte o zaman yapılması gerekir.
bu konuda yeniyim hangi rom olduğunu nasıl öğrenebiliriz.aldığım internet siteisnde global rom yazıyordu ama

chib

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
cem
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
0
Hocam zaten Google Camera programını kullanma amacımız HDR işlemesi yapması. Yoksa gerek yok zaten.
Hocam ben kendi yazılımının çektiği hdr görüntüden memnunum hoş karşılaştırma yapmadım google kamera ile ama portre modu kendi yazılımında düşük ışıkta gerçekten çok kötü google kamerada ise mükemmel çekim yapıyor ama sanırım yazılımla bunu yapıyor çift kamera ile değil sizin yüklediğiniz sürümde çift kamera desteği ile mi portre çekim yapıyor birde baştaki link boş indirebileceğim bir link mevcutmu ?

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam ben kendi yazılımının çektiği hdr görüntüden memnunum hoş karşılaştırma yapmadım google kamera ile ama portre modu kendi yazılımında düşük ışıkta gerçekten çok kötü google kamerada ise mükemmel çekim yapıyor ama sanırım yazılımla bunu yapıyor çift kamera ile değil sizin yüklediğiniz sürümde çift kamera desteği ile mi portre çekim yapıyor birde baştaki link boş indirebileceğim bir link mevcutmu ?

Hocam link çalışıyor sıkıntı yok ama Google Drive'a upload etmiştim onu da paylaşayım.

Google Camera:

Hocam Zaten iyi ışıkta sorun yok, bizim Google Camera'yı kullanmak amacımız Düşük ışık ve iç ortam çekimleri. Ayrıca Düşük ışıkta Portre modu Ana Kamerayı kullandığı için gayet iyi sonuç elde ediliyor.

Aynen hocam Ana Kamerayı kullanarak Yazılımsal yapıyor. İkinci Kamera desteği yok.
[doublepost=1518734494,1518734455][/doublepost]
bu konuda yeniyim hangi rom olduğunu nasıl öğrenebiliriz.aldığım internet siteisnde global rom yazıyordu ama

Hocam O zaman Global Stabil romdur siz cihazı aldığınız halde kullanıyorsanız. Dediğim gibi bu romlarda Camera 2 Api desteği yok.
[doublepost=1518736935][/doublepost]Arkadaşlar Twrp'den aktif edilebilen Camera 2 Api Zip dosyasını buldum; bu sayede Root'a gerek olmayabilir. Fakat denenmemiştir, öncelikle bunu belirteyim.

Camera 2 Api Enabler:

Disabler:

chib

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
cem
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
0
Hocam link çalışıyor sıkıntı yok ama Google Drive'a upload etmiştim onu da paylaşayım.

Google Camera:

Hocam Zaten iyi ışıkta sorun yok, bizim Google Camera'yı kullanmak amacımız Düşük ışık ve iç ortam çekimleri. Ayrıca Düşük ışıkta Portre modu Ana Kamerayı kullandığı için gayet iyi sonuç elde ediliyor.

Aynen hocam Ana Kamerayı kullanarak Yazılımsal yapıyor. İkinci Kamera desteği yok.
[doublepost=1518734494,1518734455][/doublepost]

Hocam O zaman Global Stabil romdur siz cihazı aldığınız halde kullanıyorsanız. Dediğim gibi bu romlarda Camera 2 Api desteği yok.
[doublepost=1518736935][/doublepost]Arkadaşlar Twrp'den aktif edilebilen Camera 2 Api Zip dosyasını buldum; bu sayede Root'a gerek olmayabilir. Fakat denenmemiştir, öncelikle bunu belirteyim.

Camera 2 Api Enabler:

Disabler:
Teşekkür ederim ama benim rom da destek yok ve sürekli kamera durduruldu hatası veriyor...

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Teşekkür ederim ama benim rom da destek yok ve sürekli kamera durduruldu hatası veriyor...

Hocam Root veya Rom değişikliği deneyeceksiniz o zaman.

aslanenver

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Mi 6
Konular
25
Kardeşim, paylaşımin ve desteğin için teşekkür ederim..

Kurdum ve deniyorum..

Bir uygulama görüntüye bu kadar etki eder mi?
Ediyor işte..

Mİ 6 nın kamerası, demek ki, çok daha kaliteli ve net fotoğraflar çekebiliyormuş..
Bunu tecrübe etme imkanım oldu..

Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim..

aslanenver

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Mi 6
Konular
25
Peş peşe mesaj olacak kusura bakmayın..
Denediğim romu da paylaşayım.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Peş peşe mesaj olacak kusura bakmayın..
Denediğim romu da paylaşayım.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Rica ederim hocam, Google Camera geliştiricileri sayesinde Kamera'nın potansiyelini görebiliyoruz neyseki :)

chib

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
cem
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
0
Root olmadan hdr+ ve auto focus özelliğini kullanabilen varmı ?

Üst Alt