Soru Google Camera Mı Stock Kamera Mı Hangisi Güzel?

ChevOmer63

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Polis
Konular
6
Arkdaşlar Kamera Portre Kullanıyorum Kamera Hangisi Güzel ?

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
Google kamera. Tesadüf ki az önce Google camera modları arasında ki farklılıklara bakıyordum. Gece modu zatenn harika gece modu olmadan karnılıkta çekince yine harika:)

Oyla:

ChevOmer63

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Polis
Konular
6
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Google kamera. Tesadüf ki az önce Google camera modları arasında ki farklılıklara bakıyordum. Gece modu zatenn harika gece modu olmadan karnılıkta çekince yine harika:)
Hmm Anladım Peki Portre Nasıl?

Oyla:

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
Oyla:

ChevOmer63

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Polis
Konular
6
Portre uzun zaman önce gcamda cektim stock kamera ile kıyaslama yapmadım malesef. Karanlık ortamdayım şuan yoksa deneme yapardım sizin için.
Deneme Gerek Yok Sağolsın Hocam!

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Yerine göre değişir. Mi 9 cihazımda yerleşik kamera uygulaması renkleri biraz abartıyor, manzara ve dış mekan çekimlerinde bu abartı bazen güzel oluyor. Fakat yakın plan çekimlerde pek tercih etmiyorum. Misal yerleşik kamera uygulamasıyla limon sarısı bir çiçeği çektiğinizde o çiçek mandalina turuncusu oluyor. Bu yüzden bu tür yakın çekimlerde ve karanlık ortamlarda Gcam uygulaması harika işler çıkartıyor. Ayrıca art çekimlerde de 1998 uygulaması çok güzel filtreler sunmakta

Portre çekimlerinde yerleşik uygulama bazı arkaplan efektleri sağladığı için bazen tercih edilebilir.

Oyla:
S

Silinen üye 107783

Guest
Portre modunda stock kamera daha iyi sonuçlar veriyor. Diğer tüm çekimlerde hatta videoda Gcam kullanıyorum.

Cihaz Mi 9SE

Oyla:

kullanıcıadı

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
redmi note 7
Konular
16
Cihazdan cihaza değişir. Redmi note 7 de gcam ve mi camera arasında dağlar kadar fark varken Mi 9T de çoğu zaman mi camera daha güzel. Bunun nedeni de geliştiricinin tam olarak cihaza göre optimize edememesi.

Oyla:

ChevOmer63

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Polis
Konular
6
Yerine göre değişir. Mi 9 cihazımda yerleşik kamera uygulaması renkleri biraz abartıyor, manzara ve dış mekan çekimlerinde bu abartı bazen güzel oluyor. Fakat yakın plan çekimlerde pek tercih etmiyorum. Misal yerleşik kamera uygulamasıyla limon sarısı bir çiçeği çektiğinizde o çiçek mandalina turuncusu oluyor. Bu yüzden bu tür yakın çekimlerde ve karanlık ortamlarda Gcam uygulaması harika işler çıkartıyor. Ayrıca art çekimlerde de 1998 uygulaması çok güzel filtreler sunmakta

Portre çekimlerinde yerleşik uygulama bazı arkaplan efektleri sağladığı için bazen tercih edilebilir.
Hm Anladım Teşekkür Ederim Hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Portre modunda stock kamera daha iyi sonuçlar veriyor. Diğer tüm çekimlerde hatta videoda Gcam kullanıyorum.

Cihaz Mi 9SE
Acaba Google Camera Mı Kullanıyım?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazdan cihaza değişir. Redmi note 7 de gcam ve mi camera arasında dağlar kadar fark varken Mi 9T de çoğu zaman mi camera daha güzel. Bunun nedeni de geliştiricinin tam olarak cihaza göre optimize edememesi.
Sağol Hocam

Oyla:
Üst Alt