Yardım google arama ve google rehber İşkencesi

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
merhaba,
EU romlardan sonra bir türlü oturtaamadım,

siz rahat kulalnabiliyor musunuz? nasıl kurtulabilirim?

EU rrom yok tamam, ama arama ve rehber için EU daki gibi olan bir uygulama nasıl yüklerim?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

merhaba,

EU rrom yok tamam, ama arama ve rehber için EU daki gibi olan bir uygulama nasıl yüklerim?
hatta şu anda gogole rehber, buluttan aldı tel noları , ama kişilerdeki fotoları göstermiyor nedense...

kayaoffiziel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kaya
Cihazım
poco x3 pro
Konular
2
merhaba,

hatta şu anda gogole rehber, buluttan aldı tel noları , ama kişilerdeki fotoları göstermiyor nedense...
dedikleriniz hiç anlaşılmıyor fakat benim anladığım kadarıyla Google telefon uygulaması hariç başka bir uygulama arıyorsunuz ben Endonezya roma geçmeden önce acr phone kullanıyodum google play de var üstelik ücretsiz ses kaydediyor aramayı(fakat kayıtta daha kaliteli olması için hoparlör de konuşman lazım fakat ahize sesini fullersen idare eder ses kayıtta) acr yi kullanabilirsin yada Endonezya rom a geçebilirsin ben mesela eu da yedek sorunu yaşadım asla mi cloudtan yedeği geri yüklenmiyordu o yüzden Endonezya ya geçtim ve xiaominin kendi telefon uygulaması var

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
dedikleriniz hiç anlaşılmıyor fakat benim anladığım kadarıyla Google telefon uygulaması hariç başka bir uygulama arıyorsunuz ben Endonezya roma geçmeden önce acr phone kullanıyodum google play de var üstelik ücretsiz ses kaydediyor aramayı(fakat kayıtta daha kaliteli olması için hoparlör de konuşman lazım fakat ahize sesini fullersen idare eder ses kayıtta) acr yi kullanabilirsin yada Endonezya rom a geçebilirsin ben mesela eu da yedek sorunu yaşadım asla mi cloudtan yedeği geri yüklenmiyordu o yüzden Endonezya ya geçtim ve xiaominin kendi telefon uygulaması var
Hocam aynen onu demek istedim ,
"EU" rom derken xiaomi.eu daki ROmlardan bahsediyorum,
ama bizim telefon meditek işlemcili ve xiaomi.eu 'da meditek işlemciler için destek yokmuş :(

o yüzden telefon geldiği gibi official romla duruyor ama ben xiaomi.EU romlardaki gibi Arama ve Rehber istiyorum. yıllarca onu kullandım.
ki onlarda kayıt vs de mükemmeldi, görseli daha güzeldi ve masaüstü direk widget ile tek tuş arama vardı., etc..

official rom olduktan sonra ülke farkı nedeniyle arama -rehberi farklı olan var mı?
yani endonezyadır hindistandır hepsi offical rom sonuçta hepsi aynı degil mi ARama ekranı ve REhber olarak?

sizde hangi ROM var, arama ve rehber erkanı nasıl gosterebilir misiniz?

kayaoffiziel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kaya
Cihazım
poco x3 pro
Konular
2
ama bizim telefon meditek işlemcili ve xiaomi.eu 'da meditek işlemciler için destek yokmuş :(

o yüzden telefon geldiği gibi official romla duruyor ama ben xiaomi.EU romlardaki gibi Arama ve Rehber istiyorum. yıllarca onu kullandım.
ki onlarda kayıt vs de mükemmeldi, görseli daha güzeldi ve masaüstü direk widget ile tek tuş arama vardı., etc..

official rom olduktan sonra ülke farkı nedeniyle arama -rehberi farklı olan var mı?
yani endonezyadır hindistandır hepsi offical rom sonuçta hepsi aynı degil mi ARama ekranı ve REhber olarak?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

şimdi bende şuan miui mix sürümü var sana tavsiyem eu romları madem kullanamiyorsun gidip official olan Endonezya romu indirmek Endonezya da her şey çalışıyor ses kayıt ıvır zıvır ama mesela Hindistanda telefonun nfc si çalışmıyor dediğim gibi Endonezya senin için iyi olur onu kullanabilirsin( senin istediğin xiaomi telefon uygulaması Endonezya da var) Rom atmayı biliyormusun pek bilmiyorum ama Endonezya romunu en kolay google playdeki MİUİ downloader uygulamasından yükleyebilirsin uygulama senin cihazını otomatik algılıyor

başka soracağınız soru varsa burdayım hocam:))

Ekli dosyalar

• IMG_20220726_105202.jpg
    IMG_20220726_105202.jpg
    98,9 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
hocam 10 yıldır EU rom kullanınca işte zor duruma düştüm , mediatek telefonlara yokmuş destek .
twrp- wipe-EU zip dosyası flashla.bu kadardı işim.

şimdi bunları da öğrenmek gerekecek.
miui mix nerden indirdin acaba?

Endonezya romunda ses kayıt dahi var yani öyle mi? onu denerim o zaman.
peki o romda google aramave google rehber mi var yine?

kayaoffiziel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kaya
Cihazım
poco x3 pro
Konular
2
hocam 10 yıldır EU rom kullanınca işte zor duruma düştüm , mediatek telefonlara yokmuş destek .

hocam şuanki forumda miuimix linki var ve ayrıca evet Endonezya ülkesinde böyle bir yasa bulunmadığı için kayıt etme var miui mixi google a yazarakta bulabilirsiniz kurulumu Fastboot olarak ama aşırı kolay telefonu pc ye takın zip dosyasını klasöre çıkarın orda erase data and gibi birşeyle başlıyor .bat uzantılı dosya ona tıklarsanız tak tak oluyor kolayca ve malesef artık eu rom da Fastboot ile oldu artık normal olarak kurmak için dosya paylaşım yapılmıyor gimmeluck

bu arada çokta zorlama bence Endonezya romu dene orda ses kayıtlı xiaominin kendi uygulaması da var ve istemiyorsan yine google uygulaması yükleyebilirsin Endonezya rom direk twrp den wipe data ile flaşlanabiliyor fakat recovery rom indir yanlışlıkla fastboot indirme kolay gelsin:)

gimmeluck

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
mi5
Konular
38
hocam şuanki forumda miuimix linki var ve ayrıca evet Endonezya ülkesinde böyle bir yasa bulunmadığı için kayıt etme var miui mixi google a yazarakta bulabilirsiniz kurulumu Fastboot olarak ama aşırı kolay telefonu pc ye takın zip dosyasını klasöre çıkarın orda erase data and gibi birşeyle başlıyor .bat uzantılı dosya ona tıklarsanız tak tak oluyor kolayca ve malesef artık eu rom da Fastboot ile oldu artık normal olarak kurmak için dosya paylaşım yapılmıyor gimmeluck

bu arada çokta zorlama bence Endonezya romu dene orda ses kayıtlı xiaominin kendi uygulaması da var ve istemiyorsan yine google uygulaması yükleyebilirsin Endonezya rom direk twrp den wipe data ile flaşlanabiliyor fakat recovery rom indir yanlışlıkla fastboot indirme kolay gelsin:)
hocam direkt endonezya romu yükliyim,
o offical rom sonucta,
miumix ise modlanmış değil mi, EU gibi, ne farkları var çok ksıaca?

mi arama+mi rehber+recording ' e hemen kavusmak istiyorum :D

endonezya "official" romu için TWRP ye bulaşmıyayım , official çünkü.

mi flash fastboot ile hallederim,
forumdaki nisan ayına ait daha gunceli var mı? yoksa kurudktan sonra mı update alacak?

bu arada ileride imei tamiri yaptıracagım , o işleri bozmaz sanırım bu yaptıklarım.. )))

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
hocam direkt endonezya romu yükliyim,
o offical rom sonucta,
miumix ise modlanmış değil mi, EU gibi, ne farkları var çok ksıaca?

mi arama+mi rehber+recording ' e hemen kavusmak istiyorum :D

endonezya "official" romu için TWRP ye bulaşmıyayım , official çünkü.

mi flash fastboot ile hallederim,
forumdaki nisan ayına ait daha gunceli var mı? yoksa kurudktan sonra mı update alacak?

bu arada ileride imei tamiri yaptıracagım , o işleri bozmaz sanırım bu yaptıklarım.. )))

Kurduktan sonra varsa otadan güncelleme alır hocam :) Miumix modlanmış ekstra özellikler içeren bir rom.

agoguzhan06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi9t
Konular
63
Benim anlamadigim bana satan adam sıfırlama yapabilirsin ime gitmaz ama güncelleme yaparsan gider dedi siz nasıl Endonezya rom felan kurabiliyorsunuz imei gitmeden

Üst Alt