Soru gm9 pro vs redmi note 7 vs galaxy a30

saribrahimm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
powerbank
Konular
13
herkese iyi günler arkadaşlar.Telefon alacagım kararsızım uzun süredirde burada bir kaç konu açmıştım ama araya yeni bir telefon daha girdi(gm9 pro).Oyun oynayan biri değilim sosyal medya,mail,netflix,youtube yani günlük klasik işler.Ben kendi fikirlerimi söyleyeyim sizde ona göre yorum yaparsınız.Redmi note 7 tarafında bana rom root falan ilgilenmiyosan alma denildi ki bu işlerden hiç anlamam uğraşmam yoksa galaxy a30 dan çok daha üstün bir işlemcisi var ancak bildirim telefonla konuşurken bişeyler yapması vs sorunları var deniyo bu yüzden tam anlamıyla stabil olmadıgı için tereddütte kalıyorum.Galaxy a30 da ise işlemci tarafında tereddütte kalıyorum ve fiyat benim için bir miktar önemli galaxy a30 samsung türkiye garantili olarak hepsiburadada 2000 tl redmi note 7 1850tl.Ayrıca galaxy a30 un ekranı çok dha güzel twitch netflix gibi uygulamaları çok kullanacağımı düşünürsek.Bugün bu ikilinin arasına gm9 pro girdi onudna fiyatı kendi sitesinde 1799 tl kendi sitesinden olması daha güvenilir oluyo hepsiburada n11 vs den almak yerine.Ve redmi note 7 den vazgeçememe sebebim olan snapdragon 660 var galaxy a30 isteme sebebim olan amoled ekranda var.Xiaomi gibi rom falan uğraşmayacağım için ve bildirimler vs gibi sorunlar benim için önemli oldugu için işlemcisi ve fiyatıda a30 dan iyi oldugu için gm9 pro biraz daha aklıma yattı sizin yorumunuz nedir sorabilirmiyim sizce ne almalıyım ? Teşekkür ederim.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174
sosyal medya,mail,netflix,youtube yani günlük klasik işler

Diyorsan bataryası en uzun gidecek cihaza bakmanı öneririm. Amoled ekran güzeldir ama kırılırsa diğer ekranara göre 2 3 kat daha pahalıdır.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174

saribrahimm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
powerbank
Konular
13
yokmu yardımcı olacak birileri ?

NAGİSA

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih Alp Ac
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
8
Gm 9 pro da pembe resim çekme sıkıntısı varmış (Donanım haber forumda var) ben Xiaomi kullanıyorum eski Xiaomi telefonumda root yoktu
Bildirim sıkıntısıda yoktu (şuan mi 8 se kullanıyorum onda da sıkıntı yok) ayrıca amoled ekranı dikkatli kullanmassanız ghost screen oluşur (akrabalarımda Samsung s7edge ve note 8,9 var ve ekranın altında navigasyon tuşlarınınve Instagram tuşlarının izi kalmış durumda ekran deneyimini mahfediyor) ayrıca film,dizi izlerim yazmışsınız redmi nin ppi değeri (inç başına düşen piksel)daha yüksek
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

buradan detaylı karşılaştıra bilirsiniz

saribrahimm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
powerbank
Konular
13
Gm 9 pro da pembe resim çekme sıkıntısı varmış (Donanım haber forumda var) ben Xiaomi kullanıyorum eski Xiaomi telefonumda root yoktu
Bildirim sıkıntısıda yoktu (şuan mi 8 se kullanıyorum onda da sıkıntı yok) ayrıca amoled ekranı dikkatli kullanmassanız ghost screen oluşur (akrabalarımda Samsung s7edge ve note 8,9 var ve ekranın altında navigasyon tuşlarınınve Instagram tuşlarının izi kalmış durumda ekran deneyimini mahfediyor) ayrıca film,dizi izlerim yazmışsınız redmi nin ppi değeri (inç başına düşen piksel)daha yüksek

buradan detaylı karşılaştıra bilirsiniz
gm9 proda pembe resim sorunu olmadıgını farzedersek çünkü kronik bir sıkıntı değil galiba xiaomi gm9 pro dersek yine mi xiaomi dersiniz acaba

NAGİSA

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih Alp Ac
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
8
buradan kamera karşılaştırması yapabilirsiniz.

Ben Xiaomi yi daha çok seviyorum saf android bir yerden sonra sıkıyor ayrıca miui arayüzünün daha gelişmiş özellikleri var tek el modu tam ekran hareketleri gelişmiş ekran bölme özelligi ayrıca miui 11 ile daha fazla özellik yolda (forumda ne gelecegi hakkında post var) kısacası ben xiaomi diyorum.

gm9 proda pembe resim sorunu olmadıgını farzedersek çünkü kronik bir sıkıntı değil galiba xiaomi gm9 pro dersek yine mi xiaomi dersiniz acaba

Son düzenleme:

saribrahimm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
powerbank
Konular
13
buradan kamera karşılaştırması yapabilirsiniz.

Ben Xiaomi yi daha çok seviyorum saf android bir yerden sonra sıkıyor ayrıca miui arayüzünün daha gelişmiş özellikleri var tek el modu tam ekran hareketleri gelişmiş ekran bölme özelligi ayrıca miui 11 ile daha fazla özellik yolda (forumda ne gelecegi hakkında post var) kısacası ben xiaomi diyorum.

telefonla konuşurken biyerlere tıklaması,bildirim vs sorunları kafama takılıyo işte telefonda bildirim sönemli bişey benim için bunlar kafama takılmasa hiç düşünmez alırım.birde bir kaç gün kullanma fırsatım olmuştu gördmki instagram hikayeleri çok düşük çözünürlükte açıyo kare kare (bu telefondanmı kaynaklı bilmiyorum).Birde tivibu uygulamasında 576 p yapınca 360p den daha kötü görüntü oluyodu falan bunlar kafama takılıyo redmi note 7 de(bununda telefondan kaynaklı olduguna emin değilim).

NAGİSA

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih Alp Ac
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
8
Şu anda annemde (günde 60-70 dakika konuşur )
Hiç biyerine tıkladığını görmedim ayrıca bende bunu yazmadan önce bir görüşme yaptım kulağımı ekrana deydirdim hiçbir sıkıntı olmadı Instagram internet yüzünden görüntü kalitesini düşürüyor tivibu uygulamasını kullanmadım ama uygulamadan kaynaklı bir sıkıntıya benziyor çünkü YouTube da çözünürlük sorunsuz çalıyor bildirim sorunuyla hiç karşılaşmadım WhatsApp mesaj geldiğinde anında bildirim gözüküyor keza mesajlaşma instagram ve Facebook da öyle
telefonla konuşurken biyerlere tıklaması,bildirim vs sorunları kafama takılıyo işte telefonda bildirim sönemli bişey benim için bunlar kafama takılmasa hiç düşünmez alırım.birde bir kaç gün kullanma fırsatım olmuştu gördmki instagram hikayeleri çok düşük çözünürlükte açıyo kare kare (bu telefondanmı kaynaklı bilmiyorum).Birde tivibu uygulamasında 576 p yapınca 360p den daha kötü görüntü oluyodu falan bunlar kafama takılıyo redmi note 7 de(bununda telefondan kaynaklı olduguna emin değilim).

Üst Alt