Rehber GM Discovery 4-16Gb Stok Rom Yükleme

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Anlatım Bana Ait ve Formumuza Özeldir.
Başka Sitelerde Yayınlanmasına İzin Vermiyorum.

GENEL AÇIKLAMA :
  • GM Discovery Telefonunuzda Herhangi Bir Custom Rom Yüklü Ve Orjinal Yazılıma Geri Dönmek İstiyorsanız, Bu İşlemler İle Telefonunuza Orjinal Kitkat Yazılımını Yükleyebilirsiniz. Bu Sayede Telefonunuz Satın Aldığınız İlk Günki Orjinal Yazılımına Kavuşmuş Olacaktır.
  • GM Discovery Telefonunuzda Orjinal Yazılım Yüklü Olduğu İçin, Yazılımsal Olarak Garanti Kapsamında Değerlendirilecektir.
  • GM Discovery Telefonunuz Yavaş Çalışıyorsa, Yazılımsal Problem Varsa, Telefonunuz Brick Olmuş Hiç Açılmıyorsa Bu İşlemlerle Telefonunuzun Yazılımsal Problemlerinden Kurtulabilirsiniz.

NOT :
  • Bu İşlemlerde Yapacağınız YANLIŞ veya HATALI Bir İşlemde Sorumluluk Bizlere Ait Değildir. Lütfen İşlemleri Dikkatlice Yapınız.
  • Bu İşlemler Hem 4GB Hemde 16GB Cihazlarda Geçerlidir. Gerekli Dosyaları Cihazınıza Göre İndiriniz.
  • Bu İşlemlerde Windows 8-10 İşletim Sistemi Kullanıyorsanız Windows Sürücü İmzalama Zorunluluğunu Devre Dışı Bırakma İşlemi Yapmanız Gerekmektedir.
  • Bu İşlemlerde PC ile Telefon Bağlantısını Kurduktan Ve Yazılım Yükleme İşlemini Başlattıktan İtibaren PC ile Telefon Arasındaki Bağlantıyı (USB Kablo) İşlem Bitene Kadar Kesinlikle Kesmeyiniz. Aksi Takdirde Telefonunuzda Kalıcı Hasarlara Neden Olabilir.

GEREKLİ DOSYALAR :
  • GM Discovery 4Gb Stok ROM :
  • GM Discovery 16Gb Stok ROM :
  • GM Discovery 4-16Gb Driver :

İŞLEM -1 : Kuruluma Hazırlanmak :
---------------------------------------------------------------------

ADIM-1 :

Telefonunuza Uygun Stok Romu Bilgisayarınıza İndirin ve Çalıştırın. Aşağıdaki Ekran Gelince "İNSTALL" Diyerek Kurulumu Başlatın.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ADIM-2 :
Kurulum Bitince Driver Yüklemesi Yapacak ve SP FLash Tool Otomatik Olarak Açılacaktır.

NOT: Scatter Dosyası Otomatik Olarak Açılmazsa "C:\Program Files\gm_sw" Klasörü İçerisindeki "MT6589_Android_scatter_emmc" Dosyasını Gösteriniz.

ADIM-3 :
İsteyen Telefona Format Atma İşlemine, İsteyen Telefona Stok Romu Yükleme İşlemlerine Geçebilir.
Biz Telefona Format Atma İşlemini Yapmanızı Öneririz.

İŞLEM -2 : Telefona Format Atma :

ADIM-1 :
Telefonunuzu Kapatın ve Bataryasını Sökün.

ADIM-2 :
"Scatter" Dosyasının Seçili Olduğuna Emin Olunuz.
NOT: Scatter Dosyası Otomatik Olarak Açılmazsa "C:\Program Files\gm_sw" Klasörü İçerisindeki "MT6589_Android_scatter_emmc" Dosyasını Gösteriniz.

ADIM-3 :
"FORMAT" Sekmesine Tıklayın. Hiç Bir Değişiklik Yapmayınız.

ADIM-4 :
"START" Butonuna Basın ve Telefonunuzu "USB KABLO" ile Bağlayın.

ADIM-5 :
Aşağıdaki "SARI BAR" Dolup "%100" Olduğunda "YEŞİL OK" Kutusu Geldiyse, Telefonunuz Formatlanmış Demektir.
Şimdi "Telefona Stok Romu Yükleme" İşlemine Geçebilirsiniz.

İŞLEM -3 : Telefona Stok Romu Yükleme :

ADIM-1 :

Telefonunuzu Kapatın ve Bataryasını Sökün.

ADIM-2 :
"Scatter" Dosyasının Seçili Olduğuna Emin Olunuz.

ADIM-3 :

"Option Menüsünden > Option" Sekmesine Girin. Gelen Pencereden "Download" Sekmesine Girin ve Gösterdiğim 2 Seçeneğinde İşaretli Olmamasına Dikkat Edin.

ADIM-4 :
"DOWNLOAD" Butonuna Basın ve Telefonunuzu "USB KABLO" ile Bağlayın.

ADIM-5 :
Aşağıdaki "SARI BAR" Dolup "%100" Olduğunda "YEŞİL OK" Kutusu Geldiyse, Telefonunuza Stok Rom Yüklenmiş Demektir.

ADIM-6 :
Telefonun Bataryasını Takın ve Açın. Minimum Açılış Süresi 5dk 'dır. O Yüzden Biraz Beklemeniz Gerekmektedir.
Telefon Açıldıktam Sonra Gerekli Ayarlamaları Yapın. Ayarlamalar Bittiyse Güle Güle Kullanabilirsiniz

Son düzenleme:

KARESİ

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÜMİT GÜNDÜZ
Cihazım
Mİ 10T
Meslek
MAKİNİST
Konular
0
hocam ellerine sağlık bugün tam da aradığım konuydu .. Linkler ve anlatım için teşekkürler...

bekkir74

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bekir
Cihazım
Discovery1
Konular
0
sağol kardeşim çok işime yaradı. miui rom yüklerken telefon açılış ekranında kalmıştı rtwrp recovery de gitmişti bu yöntemle kurtardık

mustafa1403

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiamio
Konular
1
Merhaba bu stock roma dönme işlemini hafiza kartindan yukleme yaparak donemez miyiz. Usb calismiyor da

kemli

Bana bir yol ver hele !
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
abdullah
Cihazım
mi max 64
Konular
16
GENEL AÇIKLAMA :
  • GM Discovery Telefonunuzda Herhangi Bir Custom Rom Yüklü Ve Orjinal Yazılıma Geri Dönmek İstiyorsanız, Bu İşlemler İle Telefonunuza Orjinal Kitkat Yazılımını Yükleyebilirsiniz. Bu Sayede Telefonunuz Satın Aldığınız İlk Günki Orjinal Yazılımına Kavuşmuş Olacaktır.
  • GM Discovery Telefonunuzda Orjinal Yazılım Yüklü Olduğu İçin, Yazılımsal Olarak Garanti Kapsamında Değerlendirilecektir.
  • GM Discovery Telefonunuz Yavaş Çalışıyorsa, Yazılımsal Problem Varsa, Telefonunuz Brick Olmuş Hiç Açılmıyorsa Bu İşlemlerle Telefonunuzun Yazılımsal Problemlerinden Kurtulabilirsiniz.

NOT :
  • Bu İşlemlerde Yapacağınız YANLIŞ veya HATALI Bir İşlemde Sorumluluk Bizlere Ait Değildir. Lütfen İşlemleri Dikkatlice Yapınız.
  • Bu İşlemler Hem 4GB Hemde 16GB Cihazlarda Geçerlidir. Gerekli Dosyaları Cihazınıza Göre İndiriniz.
  • Bu İşlemlerde Windows 8-10 İşletim Sistemi Kullanıyorsanız Windows Sürücü İmzalama Zorunluluğunu Devre Dışı Bırakma İşlemi Yapmanız Gerekmektedir.
  • Bu İşlemlerde PC ile Telefon Bağlantısını Kurduktan Ve Yazılım Yükleme İşlemini Başlattıktan İtibaren PC ile Telefon Arasındaki Bağlantıyı (USB Kablo) İşlem Bitene Kadar Kesinlikle Kesmeyiniz. Aksi Takdirde Telefonunuzda Kalıcı Hasarlara Neden Olabilir
Ellerinize sağlık çok güzel açıklama,
gerekli olanların içinde 3. kalem bulunamıyor indirmek için diyor hocam ne yapabiliriz

kemli

Bana bir yol ver hele !
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
abdullah
Cihazım
mi max 64
Konular
16
sw33tking hocam, ben GM discovery II+ telefonuma miui rom atmak istiyorum. 16GB olan stok rom indirdim yalnız driver indirilemiyor (silinmiş olabilir diyor sistem)
benim telefona yüklememde sakınca varmı sizce

mustafa1403

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiamio
Konular
1
Merhaba bende 16 surum mevcut suan yüklü olan miui arayüzü ve surekli bilektasi durduruldu hatasi cikiyor telefonda hicbisi yapamiyorum.
Usb soketi bozuk. Hafiza karti ile kurulum yapabilecegim yada orjinal yazilama donebilecegim bir yontem varmi?

Xoansis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
7
Arkadaşlar paylaşım için teşekkürler. Ben format atarak gittim. Kurulum sonrasınra telefonda IMEI silinmiş. Tekrar IMEI atmak durumda kaldım. Kuracakların bilgisine...

snobby

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
serkan
Cihazım
General mobile
Konular
0
arkadaşlar general mobile için en hızlı sorunsuz calışan rom hangisi bilginiz varmı ? önerirmisiniz?

Üst Alt