Yardım Globalden Çin romuna geçmek

Erendniz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Xiaomi Mİ9 Lite
Konular
1
Arkadaşlar merhaba.Yaklaşık 1 senedir Mi9 Lite cihazını kullanmaktayım. Global rom cihaz.
Âncak artık sıkıldım ve çin romuna geçmek istiyorum. Nasıl yapacağım, bootloader açmadan globalden çin romuna geçebiliyor muyum, yada herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?
Bilgisayardan anlıyorum yani yazılım vs sıkıntı değil mi 9 lite cihazı için pek birşey yok. Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba?
Teşekkür ederim.

cuvany tekno yt

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cuvany tekno
Cihazım
redmi note 8
Konular
15
Arkadaşlar merhaba.Yaklaşık 1 senedir Mi9 Lite cihazını kullanmaktayım. Global rom cihaz.
Âncak artık sıkıldım ve çin romuna geçmek istiyorum. Nasıl yapacağım, bootloader açmadan globalden çin romuna geçebiliyor muyum, yada herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?
Bilgisayardan anlıyorum yani yazılım vs sıkıntı değil mi 9 lite cihazı için pek birşey yok. Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba?
Teşekkür ederim.
Maalesef hocam bl açık olmadan rom değiştiremez siniz

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Teşekkür ederim.
Çin romunda çince ve ing var çok fark olmayacaktır cihazınızda.rom değişim isityosanız aosp yada custom rom (mıuı tabanlı ) romları deneyebilirsin.
Bl açılacak ve twrp kurulması gerekli.

Mi 9 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erendniz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Xiaomi Mİ9 Lite
Konular
1
Çin romunda çince ve ing var çok fark olmayacaktır cihazınızda.rom değişim isityosanız aosp yada custom rom (mıuı tabanlı ) romları deneyebilirsin.
Bl açılacak ve twrp kurulması gerekli.

Mi 9 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Twrp kurulmadan rom atamaz mıyım?
Bu romdan kastım çin offical romu.

cuvany tekno yt

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cuvany tekno
Cihazım
redmi note 8
Konular
15
Twrp kurulmadan rom atamaz mıyım?
Bu romdan kastım çin offical romu.
Twrp kurmadan da kurabilirsiniz pcden fastboot şeklinde fakat bl kapatma riski var tabi oda size kalmış 64 bit PC niz varsa mi flash tooldan rom atabilirsiniz fakat aşağıdaki seçeneklerden clean all i seçin mutlaka. Yoksa bl kapanır cihazınız da brick olursa büyük bir ücret ödemeniz gerekir telefoncuya

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Erendniz, Hocam öncelikle bl kilidini açmanız lazım. Sonrasında istediğiniz Roma geçebilirsiniz fakat Çin romu pek önerilmez çünkü Google servisleri yüklü gelmiyor mesela ayrıca sadece Çince İngilizce dil seçeneği mevcut. Çin romundan daha çok twrp yükleyip Eu rom gibi MIUI tabanlı veya aosp romlara yönelebilirsiniz.

Üst Alt