Soru Global ve china arasındaki farklar

Sauflony

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sercan
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Arkadaşlar selam,

Konuları uzun süredir takip etmeme rağmen bazı sorulara tam cevap bulamadım.

Öncelikle çinden aldığım 64 gb lık mi 8 kullanmaktayım.

Dilin ingilizce olması benim için problem değil o yüzden globale geçip geçmemek arasında kararsız kaldım. Global ve China rom arasında bariz pil tüketimi vs. önemli farklılıkar var mı? Yani ne gibi durumlardan eksik kalırım? Sadece dil için BL kilidini açmak istemem.

Açmak durumunda kalırsam kilidin açık olması normal bir kullanıcı için tam olarak ne gibi güvenlik açıkları oluşturur?

Son olarak, spigen kılıf almayı düşünüyorum. Uyumlu olması için Zore marka ekran koruyucu önerilmiş konuda ama ben çok pahalı olmamak kaydıyla daha kaliteli bir ürün almak istiyorum. Kullanan arkadaşlar öneri verebilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Hicks

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hicks
Cihazım
Mi 8
Konular
15
China'da Türkçe menü yok, Google servisleri yok, Google sertifikası yok. Servisler sonradan yükleniyor ama diğerleri olmayacak...

Oyla:

Yusufabii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
3
Öncelikle cihazınızı iyi günlerde kullanmanızı diliyorum..
Mi8 kullanıyorum ve aldığımda Çin romu yüklü ve şarj konusunda da acayip derece mutluydum
Ta ki global rom yükleyene kadar.
Çin romunda 3 saati PUBG olmak üzere toplamda 7-8 saat arası ekran süresi alırken Global romda oyun oynamadan 4-5 saat alıyorum.

✔️ ÇİN romuna geçmek istiyorum ama brick mevzusu yüzünden tereddütteyim.
➕ Çin Romuna nasıl geçebilirim bilen varsa cevap bekliyorum

Oyla:

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Çin romu sadece çinde kullanıma sunulan haliyle güncellemeleri erken alan romdur.
Global rom tüm dünyada ortak android kullanıcıların beklentilerini karşılayan romdur.

Öncelikle stabillik konusunda iki rom arasında çok büyük farklar yok.

Pil konusunda çin romun daha iyi olması normaldir çünkü Google uygulamaları ve arka planda çalışan uygulamalar yok

Eu romda bunu görüyoruz. Play store ve gapps eklentileri girince global romdan pek farkı kalmıyor.

Dil konusunda şikayetin yoksa kalmanı öneririm. Ben aktif bir şekilde Google uygulamalarını kullandığım için global rom kullanıyorum. Pil konusunda da 6 saat ekran süresi alıyorum gayet iyi zaten her gün şarj ettiğim için sıkıntı yaşamıyorum.

Kılıf konusunda da marka takıntın olmasın ben AliExpress ten almıştım yorumlara bakıp. Gerçekten çok memnunum. Sadece n11 den aldığım bir kılıf hoşuma gitmedi

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Öncelikle cihazınızı iyi günlerde kullanmanızı diliyorum..
Mi8 kullanıyorum ve aldığımda Çin romu yüklü ve şarj konusunda da acayip derece mutluydum
Ta ki global rom yükleyene kadar.
Çin romunda 3 saati PUBG olmak üzere toplamda 7-8 saat arası ekran süresi alırken Global romda oyun oynamadan 4-5 saat alıyorum.

ÇİN romuna geçmek istiyorum ama brick mevzusu yüzünden tereddütteyim.
Çin Romuna nasıl geçebilirim bilen varsa cevap bekliyorum
Miflash uygulamasından çin romun fastboot dosyanı indirerek yükleyebilirsin.

Yüklerken "clean All" seçeneğini seçmeyi unutma hiçbir şey olmaz.

Ya da twrp imajı yükle 5 wipe tekrar recovery başlat ardından çin rom zip dosyasını PC den telefona atıp flaslarsan yükleyebilirsin. Bu yöntemde brick olma ihtimali yok. İlk anlattığımda da " clean All and lock " seçmemeye dikkat et

Oyla:

Sauflony

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sercan
Cihazım
Mi 8
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevaplar için çok teşekkürler, Google uygulamalarının olmadığını belirtmişsiniz ama play store dahil olmak üzeri bir iki tane daha google uygulaması yüklü geldi benim cihazımda. Normal bir durum mu bu?

Oyla:

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Cevaplar için çok teşekkürler, Google uygulamalarının olmadığını belirtmişsiniz ama play store dahil olmak üzeri bir iki tane daha google uygulaması yüklü geldi benim cihazımda. Normal bir durum mu bu?
Rica ederim. Onlar sonradan eklenmiştir. Orijinal siteden indirip yüklerseniz olmadığını görürsünüz. Bir sürü bizim kullanmadığımız çin uygulamasi var klavye bile farklı

Oyla:

Sauflony

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sercan
Cihazım
Mi 8
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çin romu sadece çinde kullanıma sunulan haliyle güncellemeleri erken alan romdur.
Global rom tüm dünyada ortak android kullanıcıların beklentilerini karşılayan romdur.

Pil konusunda çin romun daha iyi olması normaldir çünkü Google uygulamaları ve arka planda çalışan uygulamalar yok

Eu romda bunu görüyoruz. Play store ve gapps eklentileri girince global romdan pek farkı kalmıyor.

Dil konusunda şikayetin yoksa kalmanı öneririm. Ben aktif bir şekilde Google uygulamalarını kullandığım için global rom kullanıyorum. Pil konusunda da 6 saat ekran süresi alıyorum gayet iyi zaten her gün şarj ettiğim için sıkıntı yaşamıyorum.

Kılıf konusunda da marka takıntın olmasın ben AliExpress ten almıştım yorumlara bakıp. Gerçekten çok memnunum. Sadece n11 den aldığım bir kılıf hoşuma gitmedi

Teşekkürler hocam, zaten marka takıntım yok sadece cihazı iyi korumak istiyorum. Kılıf ve ekran koruyucu uyumu için de sormultum tabiki, birkaç yerde kıkıfın ekran koruyucuyu kaldırdığını okumuştum da. Kullandığınızın linkini paylaşabilir misiniz?

Oyla:

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Ayrıca bl kiliti açık olursa ne gibi risk olur diye sormuşsun.

Bl kiliti açık olması cihazı sen kullanırken hiçbir güvenlik açığı oluşturmaz. Cihaz çalınırsa ya başka birinin eline geçerse farklı romlar ve modlar yükleyebilir. Bana sorarsan ben kilitin açık olmasından yanayım bir sorun olduğunda brick olma ihtimalini ortadan kaldırmış olursun. Cihaz kurtarilabilir.

Oyla:

Sauflony

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sercan
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Rica ederim. Onlar sonradan eklenmiştir. Orijinal siteden indirip yüklerseniz olmadığını görürsünüz. Bir sürü bizim kullanmadığımız çin uygulamasi var klavye bile farklı

Oyla:
Üst Alt