Soru global romda bootloader acılmıyor

ibrahimibo2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
e7-max 2
Konular
24
xiaomi sayfasından bootloader acılması onaylandı ama program %99 da kalıyor bootloaderi acmıyor cin developer rom yüklemem gerekiyormus bl kilitli iken nasıl yükleyecem flashing versiyonununu indirsem güncelleyici ile yükleye bilirmiyim ?

acelik38

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atakan
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
3
arkadaşlar merhaba doğru yerde sormadığımı biliyorum ama forumda bulamadım. Romlarda "magmıed" "global" falan yazıyor bunlar nedir? bir de mi 5s için miui 9 güncellemesindeki Fastboot 1439M ve Recovery 1244M farkı nedir?

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
arkadaşlar merhaba doğru yerde sormadığımı biliyorum ama forumda bulamadım. Romlarda "magmıed" "global" falan yazıyor bunlar nedir? bir de mi 5s için miui 9 güncellemesindeki Fastboot 1439M ve Recovery 1244M farkı nedir?
fastboot olanı fastboot dan kuruyorsun pc den recovery olanı telefon açıkken flashlayabiliyorsun her zaman önerdiğimiz fastboot olarak yüklenenden yanayız indirdiğin dosya tgz uzantısına sahipse winrar benzeri programla klasöre cıkarıp mi flash 64 bit program ile flashlarsan sorun olmayacaktır.
[doublepost=1511481727,1511481584][/doublepost]
dün acıldığı halde simdi 72 saat bekle diyor bekliyerim bakalım
72 saat bekle ve %99 da kalıyorsa sana tavsiyelerim geliştirici romunu indir kur ve cihazın içine hangi mi hesabıyla unlock işlemi başlattıysanız o hesabı yine telefona girin yoksa %99 da kalacaktır :)

Oyla:

cinaryal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Mi Max2
Meslek
Mühendis. Emekli
Konular
3
" Global Rom' da Bootloader açılmıyor " diye başlık atmışsınız. Bence yanlış bir başlık. Doğrusu " Global Stable Rom' da Bootloader açılmıyor " olmalıydı. Nedenine gelince...Bende Global Stable Rom kullanıyordum. Bütün şartları yerine getirdiğim halde Kilidi açmak için Mi_Hesabı' mı ayarlarda tanıtırken sürekli hata veriyordu, bu yüzden MiFlash' da Unlock yapamıyordum. Bunun üzerine telefonuma Xiaomi_Tool vasıtası ile " Global_Developer_Beta " sürümünü hiç bir sorun yaşamadan ve hiç bir hata yapmadan yükledim ve Mi_hesabı' mı ilk tıklamada tanıttım, hata mesajı vermedi. Umarım açıklamam faydalı olur.

Oyla:

ibrahimibo2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
e7-max 2
Konular
24
" Global Rom' da Bootloader açılmıyor " diye başlık atmışsınız. Bence yanlış bir başlık. Doğrusu " Global Stable Rom' da Bootloader açılmıyor " olmalıydı. Nedenine gelince...Bende Global Stable Rom kullanıyordum. Bütün şartları yerine getirdiğim halde Kilidi açmak için Mi_Hesabı' mı ayarlarda tanıtırken sürekli hata veriyordu, bu yüzden MiFlash' da Unlock yapamıyordum. Bunun üzerine telefonuma Xiaomi_Tool vasıtası ile " Global_Developer_Beta " sürümünü hiç bir sorun yaşamadan ve hiç bir hata yapmadan yükledim ve Mi_hesabı' mı ilk tıklamada tanıttım, hata mesajı vermedi. Umarım açıklamam faydalı olur.
doğlu söylüyorsunuz developer romu kurdum sürenin dolmasını bekliyorum

Oyla:

cinaryal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Mi Max2
Meslek
Mühendis. Emekli
Konular
3
Bu arada belirtmek isterim, Global_Developer_Rom beta olarak adlandırılmasına rağmen süper çalışıyor.

Oyla:

ibrahimibo2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
e7-max 2
Konular
24
arkadaslar hepinize tesekkül ederim kilidim acıldı mi flash ile yanlış romu kurdum :) suan yenisini kuruyorum mii max 2 icin sarj süresi iyi custom rom tavsiyelerinize acığım

Oyla:

cinaryal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yalçın
Cihazım
Mi Max2
Meslek
Mühendis. Emekli
Konular
3
Costom Rom' u tavsiye etmem. Orjinal ROM' u tekrar yüklemek zorunda kalacağınızı sanıyorum. Ama yine de seçim sizin, karar sizin.

Oyla:
Üst Alt