Global Rom Güncelleme

'Mi Note Pro' forumunda hosaf tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.
  1. Merhaba

Global rom 6.5.12 yükledim. Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... burdan bakınca 6.5.19 sürümü çıkmış.

Ayarlar>Telefon Hakkında > Sistem Güncellemeri deneyetleyince yeni güncelleme olmadığını belirtiyor.

Biraz daha beklemem mi lazım yoksa multi romlarda güncelleme farklı mı oluyor.

2. Romu indirip telefon hafızasına atın ve güncelleyici uygulamasının sağ üstteki 3 noktadan güncelleme paketini seç e tıklayıp indirdiğiniz zip i seçin.

3. Çok bir fark varmı? Ona göre bende indirip yükleyeyim.

Not:
    6.5.26 da çıkmış :)

Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...

4. Merhaba
    Update.zip olarak ismini değiştirdim. Dediğin şekilde güncelleme paketini seçtim. Telefon yeniden başladı Twrp olarak başladı. Bu ekrandan tekrar yükle diyerek zip dosyasını seçiyorum.
    Satırlardaki hata şu şekilde ;

Updater process ended with ERROR : 255
    Error installing zip file '@/cache/recovery/block.map'
    .....
    .....
    Updater process ended with ERROR : 255
    Error installing zip file '/sdcard/Update.zip'

5. Twrp de install yerinden zip i gösterip deneyin. Tekrar hata verirse twrp ekranında reboot/reboot recovery tıklayın tekrar twrp açılınca install bölümünden tekrardan zip i göstermeyi deneyin. Bu arada update.zip şekline getirmenize gerek yoktu.

6. Aynen dediğin işlemleri yapıp aynı hatayı alıyorum.

Güncelleme dosyasını tekrar indirip denedim hata vermeden güncelledi.

7. Bozuk inmiş demekki. Sonuç olarak güncelleyebildiniz. Hayırlı olsun.

8. mi note proya direk 6.5.12global rom mu kurdunuz benim bildigim note proya global rom henuz yok

9. Global resmi rom yok fakat xiaomi.eu birçok dil entegreli romlar yayınlıyor.

10. o halde bana direk fastboot ile kuracagim rom modeli önerir misiniz

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...