Yardım global mıuı 12.0.3 cihtelefonuma eu rom kuracagım yanlıs bısey varmı sormak ıstedım

HrEzreal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Salih Yılmaz
Cihazım
RedmiNote9Pro
Konular
3
Ne kurdunuz hocam? Ben de eu rom kullanıyorum ve memnunum. Ne kurduğunuzu merak ettim.
Çoğu romu test ettim bence en iyi animasyonlu,pil performansı iyi olan bence eu rom ama birkaç özelleştirme yaptım.

HrEzreal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Salih Yılmaz
Cihazım
RedmiNote9Pro
Konular
3
O özelleştirmeler ne hocam? Onu merak etmiştim aslında.
Mesela ses barı miui 11 daki gibiydi onu system ui controls ile güncelledim , uygulama kasası farkli bir uygulamaydi apk olarak global modellerde olan uygulama kasası kurdum , telefonu kurdugunuzda ilk sistem başlatıcınin güzel artıları vardı 5x6 dan 6x7 ye kadar kullanmak altta arama çubuğu, telefonun ayarlarında aı ön yükleme var uygulamaları daha hızlı açmaya yarıyor ki bende çalışıyor uygulama giriş hızlarım eskisine oranla arttı
Global romda ekran süresi uygulamasi dijital dengeydi bu romda ise Xiaominin kendi yazılımı daha güzel uygulamalari gett apps üzerinden guncelleyebiliyorum ama tek sevmedigim beni sinir eden müzik uygulaması hiçbir şekilde guncellenmiyor ayrıca global romdaki gibi googlenin silemedigimiz bos uygulamalari yok gerekli olan me ise onu kurdum gmail bile kurmadim telefonun kendinde posta uygulamasi var olduğu için ondan açtım hesabımı, son olarak pil performansını daha iyi gosterebilmek için sunu diyeyim global romda otomatik senkronizasyon pilimi harcayabilecek tum herşey kısıtlamistim ona ragmen etkisi pek yoktu ama eu romda kısıtlama yok senkronizasyon açık ama pilim globale göre daha iyi gidiyor (bu arada ben küçük detaylara takılan bi kullanicisiyim kimi için bu olmasada olur der yada çok boş yapmis diyecek ama benim için küçük detaylar çok önemli )
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

O özelleştirmeler ne hocam? Onu merak etmiştim aslında.
Belirtmeyi unutmuşum şarj ederken çıkan animasyonu , otomatik döndürme kapali iken tüm dondurmelere izin ver seçeneği gibi yada cihaz kilitli iken güç menüsü erişimini kısıtlayabiliyoruz bunlarda mevcut

Kaan5861

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Mi 8 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Uygulamaları get apps üzerinden güncellemeyi öneriyor musunuz hocam? Mesela security uygulamasını falan. Performansları artıyor mu güncellendiğinde? Bir de ses barını tam olarak hangi versiyon system ui kurarak güncellediniz? Bazı versiyonları sıkıntı çıkarıyorumuş galiba.

HrEzreal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Salih Yılmaz
Cihazım
RedmiNote9Pro
Konular
3
Uygulamaları get apps üzerinden güncellemeyi öneriyor musunuz hocam? Mesela security uygulamasını falan. Performansları artıyor mu güncellendiğinde? Bir de ses barını tam olarak hangi versiyon system ui kurarak güncellediniz? Bazı versiyonları sıkıntı çıkarıyorumuş galiba.
Bu gett apps i kurdum güncellemeleri yapınca uygulamalarin peformanslari uygulamadan uygulamaya değişiyor ama güvenlik uygulamasının güzel bir performansi var mesela notlar uygulamasinin ya da galeri uygulamalarinin uygulama giriş hızlarının hızlandığını söyleyebilirim , ayrıca ses barı farkli bir durum kurunca telefon siyah ekranda kalıyor ben 2 kez bile bile yaptım en son sürümü şu hocam 1.0.1.99 bundan üstü benim telefonda kurarken sistem uygulama eklentisi yazıyor onları kurmayın aksi halde siyah ekranda kalacak telefon yüklerken system ui controls yazacak

Kaan5861

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Mi 8 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Çok teşekkür ederim hocam. Gallery uygulamasını nasıl güncellediniz peki? Getappste bende gallery gözükmüyor bir de apk guncellediğimde ss klasörü kayboluyordu. Onu da bi anlatabilir misiniz?

HrEzreal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Salih Yılmaz
Cihazım
RedmiNote9Pro
Konular
3
Çok teşekkür ederim hocam. Gallery uygulamasını nasıl güncellediniz peki? Getappste bende gallery gözükmüyor bir de apk guncellediğimde ss klasörü kayboluyordu. Onu da bi anlatabilir misiniz?
İki farklı şekilde yapabilirsin apkpurr sitesinden son global olan sürümü kurabilirsin yada bölgeyi değiştirip en son sürümü kuramayabilirsin birde bir sürüm kurmuştum şu ekran görüntüsü klasörü gitmiyordu hangi sürüm bilmiyorum ama güncelledim gitti 3.5.2.9-global sürümünü kurdum gitti o klasör

Üst Alt