Çözüldü Global edition ve normal surum farkı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cuzza

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
insallah
Konular
1
Merhaba arkadaşlar global edition ve normal sürüm farkı nedir mesela redmi note 3 pro global edition sürümlü ve normal sürümlü olarak var bunların farkı nedir teşekkür ederim

.AhMet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi 3 Pro
Konular
2
Oyla:

cuzza

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
insallah
Konular
1
arkadaş sanırım başka birşey kastetmiş.bazı telefon modellerini gobal edition ve ya international edition adı verilen isimlerle çıkartılıyor.bu versiyonların farkı sadece üzerinde yüklü gelen global rom değil. band 20 ve diğer bandların açık olmasıdır.sık sorulan sorular bölümünde bundan bahsedilmemiş
Evet aynen hocam internette cok degisik bilgiler var bazi arkadaslar telefon uyumlu olmadigi icin frekans sorunlari yasamislar onu buldum bu adresten sorgulanabiliyor tesekkur ederim

Oyla:

cuzza

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
insallah
Konular
1
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam ben yanlis anlattim kusura bakmayin telefonlar her frekansi desteklemiyorlarmis o acidan sormustum internetten gerekli bilgiyi edindim buradan sorgulanabiliyor sizin konunuzdada gayet degerli bilgiler var bilmediklerimi ogrendim tesekkur ederim

Hocam willmyphonework sitesine çoğu zaman güvenilmiyor, hatalı bilgiler yer alabiliyor. Bizim için fark yaratan B20 ya da 800mhz bandı. Global versiyon cihazların bazılarında (her global cihazda da yok) bu band bulunuyor. Ülkemizdeki operatörlerden vodafone ağırlıklı olarak bu band üzerinden LTE servisini sunuyor. Yani vodafone kullanıcılarının sağlıklı bir şekilde 4g erişimine ulaşmaları için b20 bandını destekleyen bir cihaza sahip olmaları gerekli. Turkcell ve Turk Telekom kullanıcılarının ise böyle bir sorunları yok. Onlar cihazda b20 bandı olmasa da sorunsuz 4G kullanabiliyorlar.

Özetle global versiyon bir cihaza 200-300$ fazla ödemek yerine vodafone yerine diğer operatörlerin kullanılması bence çok daha mantıklı bir davranış olacaktır.

Oyla:

cuzza

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
insallah
Konular
1
Hocam willmyphonework sitesine çoğu zaman güvenilmiyor, hatalı bilgiler yer alabiliyor. Bizim için fark yaratan B20 ya da 800mhz bandı. Global versiyon cihazların bazılarında (her global cihazda da yok) bu band bulunuyor. Ülkemizdeki operatörlerden vodafone ağırlıklı olarak bu band üzerinden LTE servisini sunuyor. Yani vodafone kullanıcılarının sağlıklı bir şekilde 4g erişimine ulaşmaları için b20 bandını destekleyen bir cihaza sahip olmaları gerekli. Turkcell ve Turk Telekom kullanıcılarının ise böyle bir sorunları yok. Onlar cihazda b20 bandı olmasa da sorunsuz 4G kullanabiliyorlar.

Özetle global versiyon bir cihaza 200-300$ fazla ödemek yerine vodafone yerine diğer operatörlerin kullanılması bence çok daha mantıklı bir davranış olacaktır.
tesekkur ederim hocam aciklayici bir bilgi olmus

Oyla:

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
birçok modelde global intenatioanl dese de band olarak ek band yok. sadece yazılım hazır global rom yüklü anlamında. onun için ek ücret vermeye gerek yok. bootloader kilit açıp kendimiz yüklriz gobal rom.

mi note2 diye bir model var. onun mesela global donanımlısı olacak band8 20 ve daha bilumum band donanım olarak olacak cihazda.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt