Mod [Ginkgo] King Tweaks Reborn! KTS Magisk Modülü 1.7.5

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Bir Note 8 geliştiricisinin oluşturduğu tweak/ince ayar modülüdür. :)

Daha önce de geliştiriliyordu ancak sonrasında durduruldu. Birkaç haftadır yeniden aktif şekilde geliştirmeye devam ediliyor. Telegram grupları var ancak bizim için forumda da konusunu açmak istedim. :)

Modülün temel amacı kerneldaki bazı kısıtlamaları kaldırmak ve cihazı istediğiniz düzenlemelere açmak. Hatta bunun bir örneği olarak Spectrum uygulamasından bahsetmek istiyorum. Spectrum root ve özel kernel desteği isteyen bir optimizasyon uygulamasıdır. İster daha iyi pil için, isterseniz de aşırı performans için ayarlayabiliyorsunuz cihazınızı bu uygulama ile. Buradaki güzellik ise kernel değiştirmeden sadece KTS (King Tweaks) ile rahatça çalışmasını sağlayabiliyorsunuz.

Geliştiricinin en çok üstünde durduğu bir konu da termal başarımı. Bununla ilgili çokça ekran görüntüsü paylaşıyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Önceki sürümlerde 3 farklı zip vardı, artık tek zip hâlinde;

Spectrum uygulaması baya bir optimizasyon yapıyor. Hatta işlemci hızıyla bile oynayabiliyor. Pil performansı çok önemli olduğu zamanlarda pil modunu kullanabilirsiniz. Performans isteyenler için 2 ayrı modu var.

Spectrum uygulaması:

Son düzenleme:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Hocam sadece 3 dosyadan birini flaşlayıp spectrum uygulamasını mağazadan indirip root yetkisi vermek yeterli, doğru mudur? Bu 3 dosyadan hangisi öneriniz olur? Stock dediğiniz için sordum, Android 10, MiNovo miui 12 kullanıyorum..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada paylaşım için teşekkürler hocam, sağolun (:

Kurdum hocam, stock termal olanı spectrum ile birlikte.. Performans modunu seçtim bakalım ne olacak (:

Son düzenleme:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hocam sadece 3 dosyadan birini flaşlayıp spectrum uygulamasını mağazadan indirip root yetkisi vermek yeterli, doğru mudur? Bu 3 dosyadan hangisi öneriniz olur? Stock dediğiniz için sordum, Android 10, MiNovo miui 12 kullanıyorum..

Bu arada paylaşım için teşekkürler hocam, sağolun (:

Kurdum hocam, stock termal olanı spectrum ile birlikte.. Performans modunu seçtim bakalım ne olacak (:
Ben stok termal KTS'yi kurup Spectrum'dan batarya modunu seçiyordum. Şu an kurulu değil bende ama yarın bir de KTS ile pili deneyimleyeceğim. :)

Performans modunda pili biraz hızlı bitecektir hocam. İşinize göre kendiniz değiştirmeniz daha mantıklı olur. :)

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Ben stok termal KTS'yi kurup Spectrum'dan batarya modunu seçiyordum. Şu an kurulu değil bende ama yarın bir de KTS ile pili deneyimleyeceğim. :)

Performans modunda pili biraz hızlı bitecektir hocam. İşinize göre kendiniz değiştirmeniz daha mantıklı olur. :)
Duruma göre bakacağım hocam, sonuçta istediğimiz zaman değiştirme imkanımız var.. Teşekkür ederim (:

himmetmuhammedk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Himmet Kılıç
Cihazım
Mi a2 lite
Konular
5
rica etsem telegram kanalını paylaşabilir misiniz ?

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Bir Note 8 geliştiricisinin oluşturduğu tweak/ince ayar modülüdür. Başka cihazda deneyemediğim için Note 8 forumunda açıyorum konusunu. :)

Daha önce de geliştiriliyordu ancak sonrasında durduruldu. Birkaç haftadır yeniden aktif şekilde geliştirmeye devam ediliyor. Telegram grupları var ancak bizim için forumda da konusunu açmak istedim. Yasak değilse Telegram grubunun bağlantısını da eklerim. :)

Modülün temel amacı kerneldaki bazı kısıtlamaları kaldırmak ve cihazı istediğiniz düzenlemelere açmak. Hatta bunun bir örneği olarak Spectrum uygulamasından bahsetmek istiyorum. Spectrum root ve özel kernel desteği isteyen bir optimizasyon uygulamasıdır. İster daha iyi pil için, isterseniz de aşırı performans için ayarlayabiliyorsunuz cihazınızı bu uygulama ile. Buradaki güzellik ise kernel değiştirmeden sadece KTS (King Tweaks) ile rahatça çalışmasını sağlayabiliyorsunuz.

Geliştiricinin en çok üstünde durduğu bir konu da termal başarımı. Bununla ilgili çokça ekran görüntüsü paylaşıyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

3 farklı zip dosyası var. Biri stok termal dosyaları barındıran (yukarıdaki görsel stok termal ile olan performansı), başka bir termal modül kurmak isteyen için termalsiz olan ve kaydırmada sorun yaşayan arkadaşlar için olan versiyonu (termalsiz). Kurduğunuzda cihazı yeniden başlatmanıza gerek bile yok ancak yine de tavsiye ediliyor.

Stok termal KTS:

Boş termal KTS:

Kaydırma sorunu için boş termal KTS:

Spectrum uygulaması baya bir optimizasyon yapıyor. Hatta işlemci hızıyla bile oynayabiliyor. Pil performansı çok önemli olduğu zamanlarda pil modunu kullanabilirsiniz. Performans isteyenler için 2 ayrı modu var.

Spectrum uygulaması:
Ellerinize sağlık hocam paylaşım için teşekkürler

rica etsem telegram kanalını paylaşabilir misiniz ?
Telegram gibi sosyal hesap paylaşımı forumda yasak

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
1.7.5 sürümüne güncellendi. Konuyu da biraz düzenledim. Artık tek zip var. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt