Yardım Ghost Touch sorunu

omertrans505

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
GM 5 plus d
Konular
42
3 yıldır hiç zaman tamir etmemiş Mi 8 Lite (Platina) cihazım sabah uyandıktan sonra telefon baktım. Ekran siyah çıktı. Uyanmıyor zil gibi kilidi şifre yanlış sesi var. Yeniden başlatmayı çalıştım. Mi logo geldi kısa sürede ekran kapandı hala ROM çalışıyor. TWRP geçtim. Ekran kendine kendi dokunduğu farkettim. Daha sonra normal android sistemi olarak başlatıldı. WhatsApp uygulamasında sohbet girince hemen kendi resim dokunup başka kişiye göndermeyi çalıştı hemen geri bastım. Ghost Touch sorunu dün ilk kez PUBG Mobile oynarken kendi dokunduğu gördüm.

Ghost Touch sorunu çözüp çözülmediği için MIUI ROM'una geri dönmeyi çalışıyorum. Sorunu yaşadığım ROM adı Android 12L Project Arcana
Ghost Touch sorunu nasıl çözebilirim?

1Sebep: Yüksek sıcaklığı oluşturduktan sonra Ghost Touch sorunu yaşamayı başladı.
2Sebep: Büyük ihtimal sürekli telefon düşmüş cihazımı böyle oldu.

Son düzenleme:

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
Sorun donanımsal gibi duruyor dokunmatigin değişmesi gerekli ama farklı romlarda deneyiniz önce bazılari rom değiştirerek cozebiliyor sorunu

omertrans505

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
GM 5 plus d
Konular
42
Sorun donanımsal gibi duruyor dokunmatigin değişmesi gerekli ama farklı romlarda deneyiniz önce bazılari rom değiştirerek cozebiliyor sorunu
ROM değiştirdim, aynı sorunu Konu güncelledim, Tekrar inceleyebilirsin.
Ekran değiştirmeden önce çözümü yolu var mıdır?

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91

omertrans505

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
GM 5 plus d
Konular
42
Geliştirme:
Ekran değişimi yapıldı. Düzeltilmedi Anakart yandığı söyledi. Elinde anakart olmadığı için bana geri yolladı. 8 aydır duruyor.

Evet snapdragon 660 işlemci olduğu için 60 FPS desteklenmeyen bir PUBG Mobile oyunu FPS sınırlı kilidi açıp 1 yıldır öyle oynadım. Böyle anakart yanarak açılmaz hale geldi.

omertrans505

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
GM 5 plus d
Konular
42
Geliştirme2:
TWRP modu girerken ekran geldi. Android işletim sistemi başlar başlamaz siyah ekranı geldi. Screen mirror bağlamak için USB Debugging açık olması gerekiyor onu açtım rağmen izin talebi gelen siyah ekran olduğu dokunmuyorum. Driversiz ekran olsa screen mirror dokunurdum Yine İnternetten kaynaklar araştırıyom

Üst Alt