Yardım Gezinti Çubuğunda Ölü Ekran/Dokumatiğin Çalışmaması

MerolasLGN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Resul Erdem
Cihazım
Moto G5s Plus
Konular
1
Öncelikle hepinize iyi günler dilerim arkadaşlar. Bir konuda yardıma ihtiyacım olacaktı:

Cihazım Motorola Moto G5s Plus, rootlu ve android 11 tabanlı Pixel Experience custom rom kurulu ayrıca cihazda detaylı modifiyeler yapmamızı sağlayan GravityBox isimli Magisk modülünü de kullanıyorum.

Cihazımın ekranı LCD (detaylı özellikleri merak edenler için: ). En alt kısımdan itibaren 5mm-1cm arası bir kalınlığa ve yatay eksende alta kısıma tam paralel bir üst kenara sahip, dikdörtgen şeklinde bir alanda dokunmatik çalışmıyor. (Umarım saçma veya karışık bir cümle kurmamışımdır sadece olabildiğince detaylı bilgi vermeye çalışıyorum). Sonuç olarak ekranımın bir kısmında "ölü ekran" diye tabir edilen bir sorunla karşı karşıyayım.

Ne demek istediğimi daha iyi anlamanız için SS şeklinde bir ek bıraktım. Aslında dokunmatiğin çalışmadığı yer "gezinti çubuğu"nu tam olarak kapsayacak şekilde. Bunu ise renkli çizgilerden anlayabiliriz. Bu, "Müzik Görselleştirici" adında bir GravityBox ayarı ve etkinken gezinti çubuğu üzerinde çizgiler oluşturuyor. SS aldığım ise bir touch test uygulamasından. Yeşil yatay çizgi ise dokunmatiğin bozulmaya başladığı yerin hizzasında.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210919-192034_Multi_Touch_Test.png
    Screenshot_20210919-192034_Multi_Touch_Test.png
    34,5 KB · Görüntüleme: 13
Üst Alt