Yardım Gestures Özelliği

h3llbo

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
uğur
Cihazım
iuni u3
Meslek
Pazarlama
Konular
1
Merhaba arkadaşlar,

Ben aranızda İuni u3 kullanıcısı olarak donanımhaberde bir arkadaşımızın portladığı MİUİ V6 5.6.26 sürümünü kullanıyorum.
Uzun zamandır Color os kullanmış biri olarak (Find 7) Color Os'ta bulunan gestures özelliğine hayranım.
ayarlar menüsündeki bölümünden istediğiniz şekli ekrana çizip o şekle herhangi bir görev atayabiliyordunuz.
Ekran kapalıyken şekli ekrana çizince şak diye açıyordu tabiri caizse.

Örnek olarak oppo çift hatlıydı birinde şirket hattım vardı.şekiller ile en sık aradığım 3 kişinin isminin baş harfini ekran kapalıyken çizdiğimde saniyesinde arama ekranı düşüyordu.Benim için muazzam bir özellikti.Tabi bu durum herkez için farklı olarak kendini gösterebilir.Whatsapptan kişiye özel yapabilirsiniz.

Bu özellik 3.parti programlar vasıtasıyla performanslı olmuyor.Çok denedim.Fakat hiçbiri roma gömülü özelliğin yerini tutmuyor.Bu konuda neler yapılabilir ?

Tanıtıcı video linki:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Cevaplar için teşekkür ediyorum.Aynı zamanda İuni U3 için portlayan arkadaş burdaysa onada ayrıca teşekkürü borç bilirim..

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Çok güzel bir özellik. Videoyu hayranlıkla izledim diyebilirim. Fakat bu özellik için şunu söyleyebilirim. Wakeup özelliği gibi kernelle alakalı görünüyor. Kernelle bu özelliği eklemek herkesin harcı değildir. Piyasada çok az kişi bununla uğraşıyor.

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
Miui os da alttan yukarıya kaydırarak baş harfleri girerek te kısa bir şekilde ulaşılabiliyor fakat color os gibi değil tabi ki de. Ben o şekilde kullanıyorum. Ne kadar sizi tatmin eder bilmiyorum ama hemen hemen aynı kapıya çıkıyor

h3llbo

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
uğur
Cihazım
iuni u3
Meslek
Pazarlama
Konular
1
Alttan çekerek bende arama yapıyorum.Arama ekranında zaten en son görüştüklerim en üstte onda sorun yok fakat araç kullanırken olsun birisine bişey anlatırken gözümü karşımdakinden ayırmadan elimin alışkanlığı ile ekran kapalıyken şekli çizip arama yapabiliyorum.

Burdaki durum işlevsellik.Yoksa çözüm yolu çok.Ana ekrana kısayol ata vs vs.

Belki dedim color os içinden bunun dosyalarını çekip birkaç düzenlemeyle yedirilebilir.Yazılım konusunda fazla bilgim yok.Düz mantık Türk işi :D

Ben biraz forumlarda dolanıyım belki uğraşan birine denk gelirim :)

Üst Alt