Yardım Geri tuşu sorunu

Dilekyldz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dilek
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
3
Telefonum mi5
1 ay önce "anaekrana dönmek için anaekran tuşuna dokun " özelliğini açınca telefon titremeye başladı beni istediğim uygulamaya göndermiyor,anaekranda kaliyordu.
Özelliği kapattım sonra geri tuşu fonksiyonunu kaybetti. Bastigim bölgede sorun yok cunku kisayollarda yerini değiştirdim sağa aldığım özellik(son uygulamalar) çalışıyor. Sorun sistemde mıdır kasada mıdır ne yapabilirim bilen varsa yardımcı olabilir mi ??

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Telefonum mi5
1 ay önce "anaekrana dönmek için anaekran tuşuna dokun " özelliğini açınca telefon titremeye başladı beni istediğim uygulamaya göndermiyor,anaekranda kaliyordu.
Özelliği kapattım sonra geri tuşu fonksiyonunu kaybetti. Bastigim bölgede sorun yok cunku kisayollarda yerini değiştirdim sağa aldığım özellik(son uygulamalar) çalışıyor. Sorun sistemde mıdır kasada mıdır ne yapabilirim bilen varsa yardımcı olabilir mi ??

Yaptıklarınızı şahsen şu an yaptım geri tuşum çalışıyor bir problem olmadı bende.
Rom olarak Global Stable(Kararlı) Rom 9.5.5.0 var sıkıntı yok açıkçası.
Güncel sürümlerde varsa bilemem şahsen denemedim.
Temiz bir kurulum yapıp tekrar deneyebilirsiniz geri tuşunu.

Birde şunu deneyin çalışıp çalışmadığına dair geri tuşunun.
Ayarlar/Telefon Hakkında menüsüne girip Çekirdek sürümü yazısına 3 defa dokunun çıkan Hardware tests menüsünde 11.madde olan Buttons testini yapın.

Oyla:

Dilekyldz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dilek
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Titreme olayı bianda oluştu fabrika ayarlarına geri döndüm sonra bu özellik geldi önüme etkinlestirdim yine titremeye başladı o yüzden sorun bu diyorum. dediğinizi yaptım şimdi,butona basınca yeşile döndü. Anlayamadigim yüzlerin ürün degistirdigimde diğerinin çalışıyor olması sorun kasada desem onunda çalışmaması lazim

Oyla:

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Titreme olayı bianda oluştu fabrika ayarlarına geri döndüm sonra bu özellik geldi önüme etkinlestirdim yine titremeye başladı o yüzden sorun bu diyorum. dediğinizi yaptım şimdi,butona basınca yeşile döndü. Anlayamadigim yüzlerin ürün degistirdigimde diğerinin çalışıyor olması sorun kasada desem onunda çalışmaması lazim

Açıkçası şikayetinize göre yönlendirme de bulundum.
Ana ekran tuşu sadece geri dönüşleri sağlıyor üzerine basınca titremesi normal.
Ama sürekli telefonunuz titremedeyse titreşim motorunda sorun var demek.
Titreşimi kapatmak istiyorsanız.

Ayarlar/Ses&titreşim menüsüne girip Hafifçe dokunulduğunda titret yazısına basıp Kapalı yapabilirsiniz.
O zaman titreşim hiç olmaz bilginize.

Oyla:

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Şuan o özelliği acmazsam eğer tek sorunu geri tuşu basmıyor. Rom:global 9.5.5.0

Şu an bende o ROM'dayım ama öyle bir problemim yok açıkçası.
O özelliği açsamda kapatsamda.
Yani Temiz kurulum yapsanız dahi yine aynı şey devam ediyor dediniz.
Garantisi devam ediyorsa ürününüzün hala Teknik servisine gönderip yaşadığınız sorun ile alakalı bilgilendirmede bulunun.
Cihazınızı bir kontrol etsinler yani donanımsal bir aksamda mı sorun var yoksa yazılımsal mı.

Ama yine de denemek isterseniz Forum üzerinde Bootloader kilidi açık ise cihazınızın Fastboot Rom atarak eski veya yeni bir Rom'u deneyerek test edebilirsiniz yazılımsal mı kaynaklı diye.

Oyla:

Dilekyldz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dilek
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Garantiye gönderdim kullanıcı hatalı dedi düşürüp ekranı kirmissin diyor yüklü bide ücret istedi yaptıramadım. Bende şansımı bilene sorarak denemek istedim. Nasıl yapıldığını öğrenip dediğinizi de yapacağım bakalım umarım olur

Oyla:

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Garantiye gönderdim kullanıcı hatalı dedi düşürüp ekranı kirmissin diyor yüklü bide ücret istedi yaptıramadım. Bende şansımı bilene sorarak denemek istedim. Nasıl yapıldığını öğrenip dediğinizi de yapacağım bakalım umarım olur

Cihazınızda yani darbeye dayalı ekranda veya dokunmatikte problem varmıda böyle dediler?
Forum üzerinde konular mevcut Fastboot Rom ile alakalı.
Ama cihazınızda bulunan donanımsal hasar varsa yazılım ile düzelmesi zor olur.

Oyla:
Üst Alt